Babské rady na kašel a na nachlazení

Datum publikace: 21.04.2012

Kategorie: Babské rady

Když se naše děti lehce nachladí, trápí je kašel, anebo jiný neduh, není nutné sahat hned po prášcích, ale můžeme vyzkoušet babské rady.

Černá ředkev proti kašli
Osvědčeným lékem proti kašli je sirup z černé ředkve. Ředkev oloupeme, nastrouháme, zasypeme řepným cukrem a necháme ji několik hodin ve skleněné nádobě, aby pustila šťávu. Dítěti pak dáváme ráno a hlavně večer před spaním 1 polévkovou lžíci sladké šťávy.  

Křenový extrakt proti nachlazení
Účinný lék proti nachlazení představuje křenový extrakt. Křen nastrouháme do sklenice, zalijeme slivovicí, dobře uzavřeme víkem a necháme 12 hodin odležet. Na půl litru čaje pak přidáme 1 kávovou lžičku.

Zázvor s jablíčkem proti bolení bříška
Na bolest bříška často pomůže buď mátový čaj, nebo nastrouhaný zázvor s jablíčkem.  Jablíčko oloupeme, nastrouháme na skleněném struhadle, a přistrouháme k němu cca 1 cm oloupaného kořene zázvoru. Dobře promícháme. Tři až čtyři polévkové lžíce směsi zmírní bolest bříška, ale i nevolnost v těhotenství.

Brambory proti bolesti v krku
Od bolesti v krku uleví syrové brambory. Brambory oloupeme, nastrouháme, rozložíme na šátek, okraje přehneme, a obklad opatrně přivážeme na krk. Necháme působit co nejdéle, ideálně přes noc. 

Přečtěte si také

Tagy: babské rady na kašel

Komentáře