Dovolená s batoletem v Egyptě

Datum publikace: 23.10.2011

Kategorie: Batole

Ve srovnání s většinou evropských zemí číhá na Středoevropany v Africe mnohem více nebezpečí. Egypt je sice považován za nejbezpečnější ze všech afrických zemí, ovšem bezpečná dovolená s batoletem předpokládá dodržení několika základních pravidel.  

Dovolená bez problémů
Milé maminky a tatínkové, pokud se chystáte se svým batoletem nebo malým předškolákem do země pyramid, a si chcete svou dovolenou užít bez větších problémů, přečtěte si naše doporučení:  

Vhodná doba
Ideální doba na návštěvu Egypta je květen nebo říjen. V každém případě se s malými dětmi vyhněte červencovým a srpnovým vedrům, kdy teplota může dosáhnout až padesáti stupňů Celsia.

Faraonova pomsta
Pojmem Faraonova pomsta se označuje nevolnost, která se v Egyptě nevyhne více než 90% turistů z Evropy. Bouřlivá výměna střevní mikroflóry, která se projevuje nevolností, zvracením, průjmem a někdy též horečkou, obvykle netrvá déle než 3 dny, u malých dětí je však riziko dehydratace organismu. Abyste tomu předešli, ihned po příletu zajděte do místní lékárny a chtějte žlutý sirup pro děti, který je prevencí Faraonovy pomsty. Sami raději užívejte žluté tablety.      

S jídlem a pitím opatrně
Pozor si dejte především na zmrzlinu a nápoje obsahující led. Voda z řadu není pitná. Batolata by si měla čistit zuby pouze balenou vodou. Ze syrového ovoce a zeleniny dávejte raději dětem ty druhy, které lze oloupat.

Mravenci, medúzy a spol.
V Egyptě žijí velcí mravenci, a to i v luxusních hotelových pokojích. Dětskou postýlku doporučujeme preventivně vystříkat repelentem. Rudé moře je plné drobných živočichů. Než vleze dítě na břeh, místo zkontrolujte, zda tam nenajdete žahavou medúzu, anebo třeba ježka.      

Přečtěte si také

Tagy: dovolená s batoletem v egyptě

Komentáře