Jak vybírat dětskou ZIMNÍ obuv

Datum publikace: 13.09.2012

Kategorie: Batole | Předškoláci | Maminky a tatínkové

Léto nám mizí v nedohlednu a s jeho koncem přichází čas, pořídit dětem teplejší obuv. Že už pomalu vybíráte zimní botičky pro Vaše děti, ale váháte, které nejvíce využijete? Poradíme Vám, jak správně vybrat.

Nepromokavé nebo teplé?
Od podzimu do jara bývá chladno a vlhko. Tomu je třeba přizpůsobit výběr sezónní obuvi. Především rodiče batolat musí svou volbu dobře zvážit, zejména pokud jde o kompromis mezi nepromokavostí a teplem. Pokud bude dítě trávit nejvíce času sezením na sáňkách, pak je hlavní prioritou teplo, protože nožička, která se nehýbe, rychle prostydne. Stále větší oblibě se těší sněhulky OLANG nebo česká zimní zateplená obuv. Ale pokud už dítě běhá, doporučujeme se přiklonit k nepromokavosti na úkor tepla a pořídit dětem některý z párů bot Superfit. Dětské nepromokavé botičky pak můžete zateplit termo ponožkami.Nožička v suchu po celý den

Podzimní deště a především jarní tání jsou zkouškou pro každé boty. Kožená obuv bez membrány vydrží při jarním tání kolem půl hodiny. U membránové obuvi hraje hlavní roli kvalita membrány. Odolnost obuvi proti promoknutí se pak pohybuje od jedné hodiny výše. Nejkvalitnější membrána je GORE-TEX®, kde je nožička v suchu po celý den. Jedná se o oboustrannou membránu, která brání propustnosti vlhkosti do obuvi, ale zároveň odvádí pot z obuvi ven. U membrány Gore-tex dokonce výrobce ručí za nepromokavost. Jedničkou na trhu v současné době je obuv Superfit. Existují ovšem i další velmi kvalitní značky, například s membránou gore-tex Ecco. Velký výběr botiček s nepromokavou membránou Gore-tex nabízí internetový obchod www.boticka.cz.
V souladu s mottem současnosti „nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci“ si spočítejte, co Vás vyjde levněji: zda levnější botky, které ovšem kvůli promočení musíte střídat, tedy pořídit si dvoje, či jedny kvalitní, kde máte jistotu, že nožička Vašeho dítěte bude vždy v suchu a teple.Maminky doporučují: celoroční goretexovou obuv
Maminky si v dnešní době rovněž oblíbily celoroční goretexovou obuv, jak je například Obuv Viking známá svými vysoce kvalitními a designovými nepromokavými botičkami pro podzimní až zimní období. Holčičkám udělají radost růžové, klukům modré. Další variantu představuje univerzální kombinace limetkové a černé.Nožičky pěkně v suchu jsou základním předpokladem, aby děti v chladném období nenastydly. Vyberte kvalitní zimní botičky pro své dětičky na www.boticka.cz.

Tagy: kvalitní dětská obuv | neprovokavá obuv | zimní obuv

Komentáře