Kreslení a malování s dětmi

Datum publikace: 26.08.2011

Kategorie: Batole

Kdy je ten správný čas, abyste začali s dětmi kreslit a malovat? Tato hranice není omezená. Správný čas přichází, jakmile dítě projeví o tyto tvůrčí činnosti zájem.      

Posilujte svaly na zápěstí
Děti projevují zájem o kreslení poměrně brzy, zejména pokud mají starší sourozence, kteří to již celkem slušně ovládají. Když rok a půl staré dítě projeví zájem o tužku, většina maminek mu ji nepůjčí, a to z toho důvodu, že mají obavu, aby se neporanilo. Nehledě na to, že se domnívají, že malování nemá v tomto věku smysl. Ovšem pozor, milí rodičové, opak je pravdou. Je sice fakt, že od rok a půl starého dítěte nemůžete čekat žádná umělecká díla, ale s prvními tahy pastelkami na papír, anebo křídou na tabuli, si dítě posiluje svaly na zápěstí.     

Jak kreslit s batoletem
Protože se dítě může o tužku skutečně poranit, mělo by malovat pouze, když sedí v klidu, ideálně ve své židličce, anebo na Vašem klíně. Pro začátek bohatě stačí jedna až dvě pastelky. Dítě nechte dělat tahy tužkou, a pak mu nakreslete něco jednoduchého sami. Pokud nechcete riskovat tužku, kupte dítěti kreslicí tabulku

Vodovky a křídy
Malování vodovými barvami doporučujeme až u starších a především klidnějších batolat, která u této činnosti vydrží alespoň pět až deset minut. S křídami je problém, že je děti jedí. Jsou proto vhodnější pro větší děti. Pro nejmenší výtvarníky jsou nejvhodnější netoxické omyvatelné pastelky.    

Přečtěte si také

Tagy: kreslení a malování

Komentáře