Probiotika – cesta ke zdraví

Datum publikace: 08.04.2013

Kategorie: Batole | Předškoláci | Zdraví a výživa | Maminky a tatínkové

Vleklé zažívací obtíže, nachlazení, nepříjemné ekzémy a unavená pleť. Málokdo si tyto příznaky spojí dohromady a hledá za nimi jediného původce, kterým může hravě být nedostatečné množství správných bakterií v lidském střevě. I malé narušení vnitřní rovnováhy totiž může vyvolat vleklé zažívací a další zdravotní obtíže.

Lidské střevo osidlují tisíce různých bakterií, z nichž většina je pro lidský organismus prospěšná. Mezi ty nejdůležitější se řadí i tzv. probiotika. Jde o mikroorganismy, které řídí správnou činnost střev, jsou klíčové pro harmonické zažívání a ovlivňují tak celkový zdravotní stav člověka. Střeva jsou u lidského plodu sterilní. K prvnímu osídlení dochází během porodu a následné složení a množství jednotlivých bakterií střevní mikroflóry závisí na přijímané potravě. Pokud jich není dostatek, střeva nepracují správně a výsledkem jsou dlouhodobé zažívací obtíže jako nadýmání, zácpa nebo naopak průjmy. Nedostatek prospěšných bakterií v zažívacím ústrojí se projevuje i dalšími zdánlivě nesouvisejícími příznaky. Může mít za vinu častá nachlazení i nepříjemné vnější kožní projevy jako ekzémy či unavenou a zašedlou pleť. Nízký počet probiotických bakterií ovšem nesouvisí pouze s nevyváženou stravou. Jejich počet ve střevech strmě klesá např. po léčbě antibiotiky, která kromě patogenních baterií v organismu hubí i ty prospěšné. S obnovou zdravé střevní mikroflóry není radno otálet, ušetříte si tak řadu nepříjemných chvil.
Jak obnovit střevní mikroflóru?

Pokud trpíte zažívacími obtížemi, je nutné upravit jídelníček a konzumovat pravidelně potraviny bohaté na probiotika. Nejrychleji a nejspolehlivěji ovšem pomohou rovnováhu zažívacího traktu obnovit kvalitní doplňky stravy z lékárny. Skvělou volbou je komplex devíti probiotických kmenů Biopron® 9, který ve dvou tobolkách denně obsahuje 9 miliard prospěšných bakterií, které přispívají k odstranění velkého množství střevních obtíží, k posílení imunity nebo potlačení příznaků alergií. Přípravek mohou užívat i děti od tří let a těhotné i kojící ženy. Pro akutní obnovu střevní mikroflóry během, ale zejména po léčbě antibiotiky je vhodný přípravek Biopron® 9 PREMIUM, který obsahuje 20 miliard probiotických bakterií v denní dávce (2 tobolky). Pravidelná a dlouhodobá konzumace probiotik v doporučeném množství je vhodná a prospěšná i pro miminka. Má výrazný vliv i na jejich imunitu a pomáhá předcházet nepříjemným dětským kolikám a ekzémům. Pro nejmenší děti již od narození, zvláště pro ty, které nejsou kojené, je ideální přípravek Biopron® LAKTOBACILY Baby. Velice oblíbenou pochoutkou u dětí jsou také Biopron® Laktobacílky - cucavé probiotické pastilky s višňovou příchutí.

Obnovit střevní mikroflóru vaši i vašeho miminka není vůbec složité!

Více informací najdete na www.valosun.com.
 

Tagy: biopron | laktobacily | probiotika

Komentáře