Batole

Díl 19. Míšánek rád zlobí

Ještě před nedávnem byl Míšánek malý chlapeček, který skoro na slovo poslouchal tatínka a maminku. Poslední dobou se ale dal do zlobení.   

pokračovat na článek

Prevence úrazů batolat doma i venku

Děti v batolecím věku, tedy od jednoho do tří let, je těžké uchránit před hrozícími úrazy. Měli bychom se proto snažit, udělat pro jejich bezpečí pokud možno maximum, a to ve všech místnostech, kde se děti pohybují, stejně jako venku.  

pokračovat na článek

Díl 18. Míšánek a jeho dvojče v zrcadle

Míšánek opravdové dvojče nemá. Jeho sestřička Barunka se narodila o dva roky dříve. V domě Míšánkových rodičů se však schovává spousta kluků, kteří vypadají stejně jako Míšánek a hlavně dělají totéž.     

pokračovat na článek

Dudlík – vyberte ten nejlepší

Neradi vidíte své miminko s dudlíkem v pusince, protože máte obavu z nesprávného vývoje jeho zoubků? Pokud mu pořídíte kvalitní dudlík, tak se bát nemusíte. Poradíme Vám, jaký vybrat dudlík.  

pokračovat na článek

Nový bezpečnostní prvek kojenecké stravy Hamánek

Společnost Hamé vychází maximálně vstříc rostoucím potřebám pro bezpečnost a ochranu stravy pro nejmenší nejen během samotné výroby, ale i během manipulačního, skladovacího a prodejního procesu. 

pokračovat na článek

Díl 17. Míšánek je hbitý a mrštný

Míšánkovi bude za pár týdnů dvacet měsíců. Je už velmi jistý v chůzi, baví ho běhat a hlavně lézt po prolézačkách, ale i po na nábytku, po žebříku, prostě skoro po všem, co objeví.     

pokračovat na článek

Ochrana batolat před sluncem

Víte, jak správně chránit batolata před letním sluncem? Pokud si nejste tak úplně jistí, přečtěte si pro jistotu náš článeček.   

pokračovat na článek

Díl 16. Míšánek chce všechno jako velký

Míšánek chce dělat všechny věci, které vidí dělat lidi kolem sebe. Pokud mu to nedovolíte, pěkně se rozzlobí. A víte, co ho rozzlobí ze všeho nejvíce? Když mu rodiče zakážou něco, co jeho sestřička Barunka dělat může.   

pokračovat na článek

Jak naučit dítě na nočník - rady a tipy ověřené v praxi

Odmítá Vaše dítě nočník? Přinášíme Vám několik šikovných tipů, které mohou dítěti pomoci, aby se s nočníkem spřátelilo.    

pokračovat na článek

Díl 15. Míšánek má rád pořádek

Malé děti mají rády pravidelný řád, protože jim dává pocit jistoty. Většina batolat trvá na dodržování rituálů a protestuje, když něco uděláte jinak. Míšánek je příkladnou ukázkou dítěte, které má rádo pořádek.     

pokračovat na článek

Přírodní kočárky Naturkind už i na českém trhu

Zejména v prvních letech života potřebují děti hodně péče a ochrany. Stejně jako příroda. Z tohoto důvodu využívají kočárky Naturkind přírodu jako inspiraci a je základem pro všechny používané textilie a výplňové materiály.  

pokračovat na článek

Přebalovací tašky se sportovní i elegantní tváří

A je to tady. Nedávno se z Vás stali pyšní rodičové a první rodinná dovolená se blíží. Jenže najednou zjišťujete, že cestování s malým drobečkem není zase tak jednoduché. Potřebuje asi tak pětkrát více věcí než obvykle. Naštěstí existují přebalovací tašky, které přispějí k Vaší pohodě, ať už se vydáte kamkoli.            

pokračovat na článek

Díl 14. Míšánek má rok a půl

Další půlrok uběhl jako voda a Míšánek má už své třetí půlnarozeniny. V tomto období napodobuje dospělé a stává se z něho velký pomocník. Je velmi čiperný a moc toho už přes den nenaspí.  

pokračovat na článek

Děti bez chemie

Napadlo vás někdy, co vše se vyrábí uměle, jaké obsahují předměty denní potřeby chemické (tělu cizí) látky a jak nás to všechny ovlivňuje? A co teprve naše děti? A umíme si vlastně představit, jak žily generace před námi?

pokračovat na článek

Přenosný monitor dechu Respisense – do postýlky i do kočárku

Monitor dechu je zařízení pro hlídání dýchacích pohybů novorozenců a používá se jako prevence proti syndromu náhlého umrtí novorozenců, označovaného jako SIDS.  

pokračovat na článek

Díl 13. Míšánek a ještěři

Možná si ještě pamatujete, že Míšánek má rád ještěry. Dědeček se rozhodl, že mu udělá radost a pozval Míšánka (samozřejmě i s Barunkou a maminkou) na ještěry do Dinoparku.

pokračovat na článek

First BIKE – jednička mezi odrážedly

Všimli jste si někdy malých dětí, jak „bojují“ na šlapacích kolech s přídavnými kolečky? My, rodičové, jim je sveřepě montujeme, protože jsme přece také tak začínali… Postranní kolečka jsou už ale dávno překonaná. Nejenže dítě ničemu novému nenaučí, ale hlavně jsou více nebezpečná, než jistící. Je čas zahodit berličky a zkusit to jinak!  

pokračovat na článek

Kdy si batole nezaslouží potrestat

Myslíte si, že plácnutí přes ručičku je účinný a univerzální výchovný prostředek na batolata? Vyvedeme Vás z omylu.

pokračovat na článek

Jak zvládnout oběd s batoletem v restauraci

Také rádi obědváte nebo večeříte v restauracích a nechcete své batole nechat doma, anebo ani nemáte jinou možnost, než ho vzít se sebou? Přinášíme Vám několik tipů, které přispějí k větší pohodě u jídelního stolu.      

pokračovat na článek

Díl 12. Míšánek na dovolené u moře

Mnoho rodičů se bojí se svými batolaty cestovat do exotických míst světa, jako je například Egypt. Míšánkovi rodiče se nebáli a vyrazili s oběma dětmi do země pyramid.   

pokračovat na článek