Batole

Díl 11. Míšánek miluje psy a vodu

Přestože se už Míšánek odvážil k prvním samostatným krůčkům, k rychlejšímu dosažení delších vzdáleností upřednostňuje lezení. Možná proto jsou mu pejskové tolik sympatičtí.  

pokračovat na článek

Pískoviště a jak se připravit na jeho návštěvu

Těšíte se, že už brzy vyrazíte se svým dítětem poprvé na písek? Že si bude klidně hrát s ostatními dětmi, zatímco Vy si budete v klidu na lavičce číst časopis? Možná to bude trochu jinak.   

pokračovat na článek

Díl 10. Míšánek prozkoumává zahradu

Počasí konečně ukázalo svou přívětivější tvář. A to je skvělá příležitost k poznávání světa za hranicemi žlutého domečku. Nejvíce času tráví chlapeček na zahradě.   

pokračovat na článek

Díl 9. Míšánek má rád ještěry, tygry a robota

Za pár dní bude Míšánkovi šestnáct měsíců. Chodí sice ještě s oporou, ale to mu nebrání v prozkoumávání okolního světa.  

pokračovat na článek

Jste připraveni na jarní vycházku?

Také už se nemůžete dočkat, až s dětmi vyrazíte na jarní procházku? Aby se jim dobře chodilo, potřebují kvalitní a pohodlné botičky. Že kupujete dětské botičky poprvé? Poradíme Vám, jak vybrat ty správné.  

pokračovat na článek

Díl 8. Míšánek se nebojí

Míšánek se nebojí ani tmy, ani psa, a dokonce ani injekční stříkačky. Na očkování byl velmi statečný. A co je nového? Míšánek se chystá do školky.   

pokračovat na článek

Relaxační pomůcky pro malé i velké

Záleží Vám na tom, aby bylo Vaše miminko spokojené? Hledáte hračky, které podpoří zdravý rozvoj Vašich dětí? Chcete i Vy odpočívat v maximálním pohodlí? Pořiďte si relaxační pomůcky pro děti i dospělé!  

pokračovat na článek

Co dělat, když dítě pozře, co nemá, anebo vdechne předmět

Máte obavu z toho, aby Vaše batole nepozřelo něco, co by mohlo vážně ohrozit jeho zdraví, anebo život? Důležité je všechno nebezpečné schovat a také vědět, co dělat v situaci, kdy dojde k takové nehodě!   

pokračovat na článek

Díl 7. Míšánkovi se nechce chodit

Míšánkovi už je skoro 15 měsíců. Většina dětí v tomto věku samostatně chodí. Míšánek se však cítí jistější na čtyřech, a když se rozhodne pro chůzi, tak se přidržuje nábytku.    

pokračovat na článek

Když batole kouše

Máte doma roztomilé batolátko, které však začne být nebezpečné, jakmile vycení své zoubky? Kouše nejen Vás ale také cizí děti? Ptáte se, proč to vůbec dělá, a jak ho kousání můžete odnaučit?

pokračovat na článek

Díl 6. Míšánek chce počítač

Technické věcičky fascinují dětičky již od útlého věku. A chlapečky dvojnásob. Ani Míšánek v tomto ohledu nepřestavuje žádnou výjimku. Nejvíc ze všeho ho zajímá počítač.

pokračovat na článek

Díl 5. Míšánek se učí anglicky

Myslíte si, že je v batolecím věku na učení cizí řeči příliš brzy? Také Míšánkova maminka se domnívá, že Míšánek má na učení angličtiny ještě minimálně dva roky čas, ale Míšánek se už začal učit sám.

pokračovat na článek

Jak second hand pomáhá...

Téměř každý z nás má k dispozici v blízkém dosahu kontejnery speciálně určené pro recyklaci papíru, skla a plastů. Obvykle nám však chybí kontejnery pro použitý textil, kterého máme doma nadbytek a ač ho nenosíme, nejsme ochotni se ho zbavit.  

pokračovat na článek

Díl 4. Míšánek má nový pokojíček

Některé děti mají zařízený svůj pokojíček ještě předtím, než přijdou na svět, jiným vzniká až v průběhu jejich života. Tak tomu bylo i v případě Míšánka.  

pokračovat na článek

Pozor na nebezpečné hračky

Ještě nikdy nebyly výlohy hračkářství a regály supermarketů přeplněné hračkami tak, jako je tomu nyní. Ovšem pozor, ne všechny hračky jsou pro Vaše děti bezpečné.

pokračovat na článek

Oblékání dětí může být problém

Malé děti jsou nejraději svlečené, ale oblékání nemají příliš v lásce. Oblékání však nebývá zdrojem nepříjemností pouze v miminkovském věku, ale i později. Abychom Vám oblékací proces trošku usnadnili, přinášíme pár tipů, které se mohou hodit.     

pokračovat na článek

Chová se Vaše batole podivně? Máme pro Vás vysvětlení!

Také batolata se někdy chovají způsobem, který nás znepokojuje, například si pořád balí věci do tašek, zajímají se o ta nejšpinavější místa v domě, anebo se vracejí k některým miminkovským návykům.

pokračovat na článek

Spánkový režim batolete a jak ho sladit s Vaším

Jste přes den ospalí, protože Vás batolátka nenechají vyspat? Zkuste na něj vyzrát! Za pokus to stojí!

pokračovat na článek

Díl 3. Míšánek a Ježíšek

Míšánek je sice teprve roční batole, ale to mu vůbec nebránilo v tom, aby si své druhé Vánoce patřičně neužil. Nejvíce se radoval z dobrot, dárků a také z toho, že na něho měli rodiče více času než obvykle.    

pokračovat na článek

Pěnové puzzle – ideální hračka pro děti

Hledáte pro své děti dárek, který je jen tak neomrzí, a zároveň přispěje k rozvoji jejich osobnosti? Kupte jim pěnové puzzle. Je to skvělý dárek pro děti, který pomáhá rozvíjet fantazii a tvůrčí myšlení.  

pokračovat na článek