Co všechno může ovlivnit zdravé sezení v dětském pokoji?

Datum publikace: 10.08.2018

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Bydlení | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka | Dětský pokojíček

Co všechno může ovlivnit kvalitní sezení, které bude růst společně s Vašim předškolákem či školákem:

1) Pokud již předškolákovi pořídíte vhodný rostoucí stůl a židli, bude si na takové sezení zvykat již před školou, pod kontrolou rodičů a osvojí si tak správné návyky sezení. Při nástupu do školy bude již na takové sezení připraven.

2) Protože dětský nábytek je speciální, určen pro zvídavé a hravé děti, musí být jeho konstrukce bezpečná, aby nedošlo k úrazu. Nesmí dojít ke skřípnutí či uvíznutí prstů, poranění o ostrou hranu apod. Protože tzv. dospělácký nábytek je určen spíše pro přirozeně opatrnější uživatele , je právě speciální dětský nábytek tou správnou ochranou zdraví malých dětí.

3) Vhodné sezení v dětském pokoji může pozitivně ovlivnit zdravý tělesný vývoj dítěte dlouhodobě. Pokud dítěti nebudou při sezení nohy viset, nebude mít omezený krevní oběh v dolních končetinách. Navíc bude moci podporovat správnou polohu celé své páteře tlakem svých chodidel vůči podlaze při změně poloh při sezení. Správnou polohu páteře ovlivní rovněž správná hloubka sezení, kdy poloha zádové opěrky je vždy v takové poloze, aby se dítě mohlo pohodlně opřít v oblasti bederní páteře. Předejde se tak tzv. zhroucenému sedu.

4) Může snížit napětí a bolesti v oblasti krční páteře a šíje, ke kterému dochází při práci u vodorovné pracovní plochy. Proto jsou dětské stoly vybaveny možností pracovní desku naklopit a zmírnit tak nutnost předklánět hlavu.

5) Vhodná pracovní sestava může dítěti pomoci udržovat pořádek na stole a osvojit si tento návyk dlouhodobě. K tomu slouží výbava stolů jako pevné nenaklápěcí části stolové desky, velká zásuvka pro uložení nejen psacích potřeb, pojízdný kontejner s organizérem a posouvatelnými přepážkami a různé druhy poliček pro upevnění přímo na zadní nebo boční stranu stolu nebo na stěnu pokoje.

6) Líbivý nábytek pro dětské oči a jeho funkčnost může ovlivnit i radost ze sezení a tím i motivaci k učení. Barevné ladění je jiné než pro dospělé. Mít své království je přece lepší než sedět u kuchyňského stolu.

7) Vhodné povrchové materiály přímo ovlivňují dlouhodobé udržení pěkného vzhledu a také snadnost čištění. Pokud je čalounění z vysoce odolného materiálu proti znečištění a pokud jsou pracovní desky s odolnou laminací, dá se nábytek snadno udržet v čistém a pěkném stavu dlouhodobě. Ideální jsou potahy typu Aqua Clean.

8) Z ekonomického hlediska šetří rostoucí nábytek finance rodičů, protože neustále roste a slouží spolehlivě i 10 let. Získáte tak kvalitní zdravé sezení s minimálními náklady na jeden den sezení.

Protože na českém trhu je široká nabídka od různých výrobců, vybral jsem pro Vás jednoho z největších výrobců, a to českou společnost MAYER CZ. Je na trhu již více než 20 let a disponuje téměř 40 kamennými prodejnami svých prodejců, kde si jejich výrobky můžete vyzkoušet a vybrat.

Hlavní předností je vysoká kvalita za přijatelnou cenu dlouhodobě ověřena trhem. Záruka 5 let se vztahuje i na čalouněné díly. Výrobce nabízí skutečně široký sortiment rostoucích stolů a židlí určených pro předškoláky od 4 let, ale i studenty na střední škole.

Neřešte barvy

Potřebujete inovovat dětský pokoj? Chce to změnu barev ? Renovujte dětský pokoj a proměňte jednoduše i vzhled stolu. Pokud se rozhodnete pro rostoucí psací stůl od výrobce MAYER CZ, můžete si vybrat buď hodně barevný stůl dětského vzhledu i s barevnými bočními deskami nebo zvolíte stůl, u kterého je v základním balení celkem 5 sad barevných doplňků tak, aby jste si barvu mohli případně změnit. Barvy jsou buď neutrální šedé nebo výrazné růžové, zelené, modré nebo červené (stoly Profi3 32P3 TW a 32W3 TW).

Dělená deska stolu

Dělené desky stolu umožňují naklápět jen hlavní pracovní desku, zatímco na bočních pevných deskách mohou zůstat ležet předměty. Naklopená pracovní deska je u nejprodávanějších stolů Profi3 32P3 a 32W3 široká 70 cm, což plně dostačuje i pro práci dospělé osoby. Navíc s bočními deskami dohromady nabízí stůl velkou pracovní plochu širokou 116 cm.

Veliká zásuvka, háčky a snadné nastavení

Každý stůl je standardně vybaven velkou zásuvkou s řadou přihrádek, háčky pro školní brašnu na obou stranách stolu a grafickou stupnicí pro snadné nastavení správné výšky stolu.

Praktické kontejnery pro udržení pořádku

Aby dítě mělo pořádek na stole, musí mít možnost své věci odkládat nejen do zásuvky stolu, ale i do nějaké skříňky či kontejneru. Pojízdný kontejner lze navíc využívat jako krátkodobé sezení např. pro rodiče při kontrole úkolů. Vybrat si můžete ze 7 pojízdných kontejnerů, které se liší velikostí, barvou kostry ( šedá nebo bílá ) a horní plochou ( sedací čalouněná, lamino javor nebo bílá ). U čalouněných verzí lze volit z více než 18 potahových materiálů.

Široký sortiment židlí, kvalitní čalounění

Reference a návštěva kamenné prodejny se vyplatí

Nabídky internetových prodejců jsou velmi široké. Nicméně se vždy vyplatí předem získat buď reference od důvěryhodných zdrojů nebo raději osobně navštívit autorizovanou prodejnu. Značkový nábytek se běžně nakupuje tímto způsobem, až 80 % zákazníků si nábytek fyzicky předem prohlédne nebo získá referenci od známých či na internetu.

Zboží je zpravidla skladem a určeno k dodání následující pracovní den po obdržení objednávky kamkoliv v ČR i SR.

Mapa autorizovaných kamenných prodejen                                  Kompletní sortiment MAYER

Ing. Robert Matuschka, člen České ergonomické společnosti Praha

Tagy: rostoucí nábytek MAYER | rostoucí stůl | rostoucí židle | zdravé sezení pro děti

Komentáře