Horko už jen za okny a nikde jinde

Datum publikace: 11.07.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Marná věc, v domácím prostředí vyrůstáme, žijeme a trávíme nejvíce času v celém svém životě. Je proto přirozené, že se na formování a udržování našeho zdraví podílí rozhodující měrou.

Jaké ale je v dnešní době to opravdu zdravé domácí prostředí? Bydlet na horách či v lese si může dovolit jen málokdo. Zdravé okolí ale stejně neřeší problém prostředí domácího. Les kolem domu vám příliš nepomůže, když prostředí doma bude nezdravé.

Les doma? Může být

Zní to poměrně neuvěřitelně, ale právě v lese začíná příběh produktu, který se jmenuje Climatizer Plus. Vyrábí se ze sběrového novinového papíru a nabízí unikátní vlastnosti, které papír zdědil po svých lesních rodičích.

Pokud tedy nechcete doma v horkých letních měsících zbytečně zapínat klimatizaci, pokud chcete, aby se děti v noci nebudily horkem a vy se dobře vyspali, pokud ještě navíc chcete mít v interiéru i přirozenou vlhkost, pak je foukaná tepelně zvuková izolace z celulózy, patřící v současné době k nejmodernějším svého druhu ve světovém měřítku, produktem hodným vaší pozornosti.

Climatizer Plus
Celulózová izolace Climatizer Plus pro izolaci od podlahy po střechu. Přírodní izolant se zárukou 20 let z novinového papíru impregnovaný potravinářskou chemií. Návratnost investice při zateplení je cca 3 roky.
 

Jak to funguje

Princip je jednoduchý: papír se rozvlákní a za teploty 80°C pak proběhne pomocí patentované technologie impregnace jednotlivých celulózových vláken chemickým pudrem z potravinářské chemie, který je nataven na vlákno. Vyrobená izolace je zdravotně zcela nezávadná. S touto izolací můžete bezpečně zateplit všechny konstrukce domu od podlahy až po střechu. Obrovskou výhodou je, že struktura foukané celulózy (tedy novinového papíru :)) je taková, že dokáže odolat až 7 hodin přímému sluníčku aniž by propustila teplo dovnitř. Naakumulované teplo pak při změně teplotních poměrů, odešle stejným směrem, odkud přišlo. Je to podobné, jako když v létě sedíte v kamenné chalupě své babičky – venku je 32oC ve stínu a vy sedíte v luxusních 23oC uvnitř. S tím je spojená ještě jedna otázka, kterou z takových staveb znáte – vlhkost. Celulózová izolace umí přebytečnou vlhkost pojmout do své struktury, a když se vlhkosti v ovzduší nedostává, vrací jí zpět. Je to takový dýchající piják. Zdravé mikroklima pak ocení zejména astmatici.

Celulózová izolace Climatizer Plus pro izolaci od podlahy po střechu. Přírodní izolant se zárukou 20 let z novinového papíru impregnovaný potravinářskou chemií. Návratnost investice při zateplení je cca 3 roky.

Na příjemné pohodě se tedy podílí příjemná teplota s adekvátní vlhkostí – zejména děti pak mají menší sklony k dráždivému kašli a vůbec k respiračním chorobám. Prakticky tedy nemusíte používat klimatizaci, a tím předejdete i potížím, které s sebou nese dlouhodobý pobyt v klimatizovaných místnostech.

Zateplení střechy
Se zateplenou střechou nebo podkrovím s přírodní celulózovou izolací Climatizer Plus je možná úspora až 35% na vytápění domácnosti.

Zateplení šikmých střech s odvětrávanou vzduchovou mezerou celulózovou izolací Climatizer Plus
Zlepší akumulační vlastnosti stavby – v létě je v podkroví chládek, v zimě teplo.

Jak to zařídit

Najděte si na internetu stránky a zatelefonujete nebo pošlete e-mail realizační firmě, která přijede, posoudí, poradí. Práce pak trvá 1 až 3 hodiny, podle velikosti izolované plochy. Vše se dělá zvenku, nic se netahá přes místnosti a pokoje. Nejsou nutné bourání, přestavby a jiné stavební práce. Nemusí se uklízet. Možná tak uvařit kafe, pokud zaznamenáte, že foukači už přijeli. Tím se pro vás, zejména pak bydlíte-li v podkroví, stane slovo grilování opět pouze označením kulinárních radovánek.

Climatizer Plus
Nepochozí půdní prostor se izoluje celulózovým materiálem Climatizer Plus na volno přímo na původní konstrukci
.

Malý dovětek k úvodu

V příjemně chladném prostředí, které vám celulózová izolace zabezpečí, vás bude příjemně hřát u srdce dvacetiletá záruka. Climatizer Plus je také izolant, v jehož ceně je zahrnuta i práce.

Možná to pro někoho bude zklamáním, ale jediné, co foukaná celulózová izolace poskytnout nemůže, je vůně lesa a „šustot“ jehličí. Ale to už si snad představit dokážete sami.

Autor: Ing. Michal Řehulka, CIUR a.s., více na www.vseproizolace.cz.

Tagy: climatize plus | izolace | tepelna izolace

Čtěte na Rodičům

Komentáře