Jak chránit okna a dveře, když máte malé děti?

Datum publikace: 04.12.2017

Kategorie: Bydlení

Snažíte se, aby váš dům či byt byl pro vaše potomky co nejbezpečnější? Nezapomeňte se zaměřit také na dveře nebo okna, které mohou být rizikovými body v případě, že své děti někdy necháváte bez dozoru.

U oken může hrozit, že dítě okno ve vyšším patře otevře a bude se naklánět ven, u dveří hrozí, že otevře zloději nebo jinému nebezpečnému člověku a vpustí jej do bytu. Ohrozit vás ale mohou také různé přírodní pohromy, jako je krupobití nebo vichřice, které by svou silou mohly rozbít okna. Jak tedy nejlépe ochránit svou rodinu před zmíněnými riziky?

Bezpečnostní fólie

Nejprve se zaměříme na vaše okna. Nejúčinnější a nejjednodušší způsob, jak ochránit vaše okenní tabulky, je bezpečnostní fólie. Její aplikace je velmi jednoduchá – nalepí se na již namontovaná okna nebo balkonové dveře. Pokud se poté bude snažit zloděj okno rozbít nebo jej rozbijí velké kroupy, fólie bude nadále držet sklo u sebe. Nebude tak hrozit nebezpečí, že se děti o střepy pořežou, nebo že zloděj skrze okno vnikne do bytu. Fólie má navíc UV filtr, který minimalizuje 99 % škodlivého UV záření a zabraňuje tak blednutí nábytku pod okny.

Fólii oceníte především na místech, které jsou vystaveny nezmarům počasí, a na místech, kde mohou mít přístup nežádoucí osoby: tedy na oknech a dveřích u spojených balkonů a v přízemí rodinných domů.

Uzamykací klika

Okna můžete zabezpečit také uzamykací klikou, která podobně jako fólie chrání jak před zloději zvenčí, tak vaše děti uvnitř. Uzamykací klika má speciální vložku, jejíž stlačením okno uzamkneme, přičemž odemknutí je možné jen za pomoci klíče.

Pokud necháváte někdy děti doma samotné, s uzamykací klikou máte jistotu, že bez vašeho zásahu nebudou moct dveře volně otevírat. Pokud by na takto zabezpečené okno zaútočil zloděj, uzamykací klika mu zabrání okno otevřít úplně. Tato klika se montuje na okna s celoobvodovým kováním s čtyřhranem.

TIP: O bezpečnost vašich oken i dveří se postará Adlo, firma s 25letou tradicí

Dveře se zabezpečují především s ohledem na možné nečekané návštěvy v podobě zlodějů a jiných nebezpečných příchozích. Bezpečnostní prvky se proto zaměřují na to, aby děti mohly otevřít hlavní dveře, aniž by danou osobou vpustily dovnitř. Nejjednodušším řešením jsou bezpečnostní řetízky na dveře, které je možné použít u každých dveří. Montují se na nové bezpečnostní i původní zárubně.

Druhou možností je speciální ADLO bezpečnostní páka na dveře, která je bezpečná, praktická a přitom elegantní. Slouží jako náhrada příliš viditelných řetízků a přitom zabezpečuje stejnou, či dokonce lepší ochranu. Páku je možné namontovat jen do nové bezpečnostní zárubně pro dveře v jednokřídlovém provedení.

VĚDĚLI JSTE, ŽE: Špatné zabezpečení proti vloupání může být důvodem neproplacení pojistky

Tagy: adlo bezpečnostní páka na dveře | zabezpčení dveří | zabezpečení domova | zabezpečení oken

Čtěte na Rodičům

Komentáře