Jak dítě připravit na náročný den ve škole?

Datum publikace: 04.09.2017

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Bydlení | Zdraví

Prázdniny utekly rychleji nežli voda a školáci tak opět musí usednout do školních lavic. Horké léto je za námi a před rodiči i dětmi teď stojí povinnost aklimatizovat se do nového školního režimu. Neoblíbené ranní vstávání, příprava do školy, hektické odchody, psaní úkolů - je toho tolik, co musí malí školáci zvládnout a úkolem rodičů je jim s těmito činnostmi pomoci.

Každý milující rodič přeci chce pro své dítě jen to nejlepší. Možná si i vy pohráváte s otázkou, co můžete udělat pro to, aby vaše děti zvládly školní den s úsměvem a bez sebemenších problémů. Přemýšlíte, zda jim můžete pomoci vstávat s dobrou náladou a zajistit dostatek energie. A víte co? Můžete! A my vám teď prozradíme jak!

Kvalitní spánek je základ

Spánek ke svému životu nutně potřebujeme a vůbec nezáleží na tom, zda je nám sedm nebo pětatřicet let. Tato činnost zabere více jak třetinu našeho života a je tedy potřeba, abyste vašim dětem zajistili kvalitní a plnohodnotný spánek. Důležitá je kombinace postel + rošt + matrace, která udává, jak kvalitní a pohodlný spánek bude.

Matrace pro děti by měla být prodyšná, aby se během spánku moc nepotily, následkem totiž může být i prochladnutí. Hlavním úkolem postele je zajistit dítěti nejen plnohodnotný spánek, ale i příjemný odpočinek. V posteli přeci nemusí nutně jen spát, mohou si zde i číst nebo jen tak lenošit.

Postel je středobodem dětského pokoje

Jistě se shodneme, že postel je nedílnou součástí dětského pokojíčku. Ta v tomto interiéru zaujímá dominantní roli a je důležité dát si při jejím výběru dostatečně záležet. Dětské postele by měly být především zdravotně nezávadné, to znamená vyrobené z materiálu, který je pro dětské zdraví neškodný. Přesně takové jsou postele od výrobce ProSpánek, ty jsou vyrobené z kvalitního masivního dřeva, a to z dubu nebo buku.

Masivní dřevo nejen že dobře vypadá a pokojíčku tak rázem dodá na útulnosti, ale zároveň i jistotou dlouholeté výdrže. Dětem zajistí pohodlí i odpočinek a rodičům nepřidělá starosti o zdraví jejich milovaných ratolestí.

Aby postel lákala ke spánku

Postel v dětském pokojíčku sice hraje hlavní roli, nejdůležitější ovšem je, aby se dítěti líbila. Pokud si lámete hlavu, jak dětem zajistit dostatek spánku a pomoci jim tak bezproblémově zvládat školní dny plné učení, úkolů, příprav a jiných povinností, zaměřte se na to, jak bude jejich lůžko vypadat. Co třeba vsadit na pestrobarevné lůžkoviny, díky kterým se dítka do postele budou rázem mnohem více těšit? Přikrývka s motivem jejich oblíbeného hrdiny bude jistě obrovským lákadlem!

Pokud se bojíte nákupů přes internet a zboží si nejdříve potřebujete osahat, navštivte kteroukoli prodejnu ProSpánek. Tam si budete moci vybrané produkty prohlédnout, sáhnout si na ně, vyzkoušet pohodlnost postelí i lůžkoviny příjemné na dotek. V každé prodejně vám bude poskytnuto poradenství od odborně školeného personálu. Ten vám může doporučit nebo pomoci s výběrem takového produktu, který bude pro vaše děti tou nejlepší volbou.

Tagy: kvalita spánku | kvalitní postel | zdravé spaní | zdravotní matrace | zdravý vývoj školáka

Čtěte na Rodičům

Komentáře