Jak připravit dětské hřiště na zimu

Datum publikace: 16.11.2013

Kategorie: Hry a volný čas | Bydlení

Jakmile skončí babí léto, přichází čas připravit zahradu na zimní spánek, a to nejen trávník, rostliny a zahradní nábytek, ale také dětské hřiště. Správná údržba pomáhá předcházet poškození dílčích částí hřiště, a zároveň prodlužuje životnost hrací sestavy. Abychom Vám usnadnili starosti, připravili jsme pro Vás praktický návod, jak na to.

Údržba – základ bezpečnosti

Pravidelná a správně provedená údržba dětského hřiště patří společně s kvalitou provedení a kvalitou použitých materiálů mezi základní předpoklady jeho bezpečnosti. Hlavní údržbu je třeba provést vždy před a po zahájení sezóny. Tedy na jaře a na podzim. A protože nám léto zmizelo v nedohlednu, věnujeme následující řádky zimní údržbě.

Úprava hřiště před zimou

Hřiště bychom měli před zimou bedlivě zkontrolovat, a to především části, jako jsou žebříky, úchyty a šrouby, které v případě potřeby dotáhneme. Dále zkontrolujeme, jestli nejsou v konstrukci hřiště trhliny. Neméně důležitá je ochrana dřeva. V případě suchého a slunečného počasí doporučujeme provést impregnační nátěr olejem. Ovšem pokud je deštivý podzim, raději počkáme s impregnací až na jaro. Pískoviště dobře zabezpečíme před kočkami, buď je přikryjeme poklopem, anebo opatříme sítí. Hračky uskladníme na suchém místě, aby byly chráněny před mrazem.

Péče o doplňky hřiště

Před mrazem je radno ochránit všechny komponenty hřiště, které jsou vyrobené z plastu. Doplňky, jako je například Bucket u dětského hřiště Jungle Gym, doporučujeme na zimu odmontovat. Pokud máme tu možnost, můžeme odmontovat také skluzavku. Jinak ji na jaře očistíme vlažnou mýdlovou vodou. V případě, že je součástí hřiště také plátěná stříška, sundáme ji před zimou, aby sněhová vrstva nezpůsobila její poškození, ani poškození nosné konstrukce.

Udělejte dětem radost

Takže milí tatínkové, dopřejte dětskému hřišti potřebnou péči, ať na něm mohou děti po zimě začít znovu dovádět. A pokud chcete udělat svým dětem radost, můžete jejich hřiště obohatit o některý z doplňků, který ještě neznají. Že ještě dětské hřiště nemáte? Máme pro Vás tip. Dětská hřiště Jungle Gym, která jsou velmi variabilní, a nabízejí spoustu zajímavých řešení včetně doplňků a příslušenství.

Foto: Sxc.hu

Tagy: dětské hřiště

Komentáře