Jak zazimovat hřiště?

Jak připravit dětské hřiště na zimu

Datum publikace: 30.10.2015

Kategorie: Hry a volný čas | Bydlení | Hračky pro děti

Aby se vaše děti mohly těšit na první jiskřičky jarního slunce, kdy budou moct začít opět dovádět na svém oblíbeném hřišti, je třeba dětské hřiště jak se patří zazimovat, aby během nejstudenějších měsíců nedošlo k újmě, která by měla za následek jeho nenávratné poškození. Na následujících řádcích si povíme, jak se zimnímu počasí účinně bránit. Uvidíte, že se při tom ani moc nenadřete.

Pomůže například tlaková impregnace

Máte obavu, že dřevo, z kterého se skládá vaše dětské hřiště, dostane během podzimních dešťů a zimních mrazů tolik naloženo, že si na něm s příchodem jara vaše děti nebudou moct hrát? Existuje řešení, které by vaše obavy mělo rozehnat. Jmenuje se tlaková impregnace a touto technikou je ošetřena většina dětských hřišť dostupných na českém trhu. Například populární dětská hřiště dovážená z Nizozemska od výrobce Jungle Gym jsou dodávána s dřevěnými součástkami ošetřenými tlakovou impregnací. Díky je dětské hřiště vybaveno skvělými resistenčními vlastnostmi a lépe vzdoruje nepříznivým klimatickým vlivům, které jsou pro podzimní a zimní měsíce typické. Pokud máte hřiště ze dřeva neošetřeného tlakovou impregnací, můžete jej ochránit impregnačním nátěrem, který sice není tak vysoce efektivní jako tlaková impregnace, ale na druhou stranu jej můžete na hřiště nanést i když už ho máte postavené.

Pečujte správně o své hřiště

O plastové a laminátové skluzavky se není třeba bát

Bylo by ovšem velkou chybou spoléhat se pouze na impregnaci, která navíc chrání pouze dřevěné části dětského hřiště. Nevlídné počasí může mít vliv i na ostatní komponenty dětského hřiště. Co se týče plastových skluzavek, které jsou základní součástí již zmíněných hřišť Jungle Gym, tak zde se nemusíte obávat žádné újmy. Ani při teplotách pod bodem mrazu nehrozí skluzavkám z kvalitního plastu vážné nebezpečí, a to ani při opravdu třeskutých mrazech, které navíc v naší české kotlině nejsou tak časté. Pokud máte hřiště s laminátovou skluzavkou, můžete se mrazivému počasí z tepla domova klidně i vysmívat.

O plastové skluzavky se nebojte, vydrží všechno!

Plastové i látkové doplňkové komponenty na zimu raději uskladněte

Pokud jsou ale na vašem hřišti nějaké doplňkové plastové prvky, uděláte dobře, když je na zimu odmontujete/sundáte, neboť je pravděpodobné, že jsou vyrobeny z méně odolných materiálů a během zimních měsíců by mohly utrpět zbytečnou a hlavně nenávratnou újmu. Také všechny látkové části dětského hřiště by neměly být v časech podzimních plískanic a zimních mrazů vystaveny nepříznivým klimatickým vlivům.

Připravte hřiště na zimní počasí

Není se čeho bát, ale nic se nesmí podcenit

Obecně se dá říct, že moderní dětská hřiště od předních výrobců jsou vyrobena z odolných materiálů, které mají už v základu solidní předpoklady přežít zimu. Navíc výrobci dopředu kalkulují, že dětské hřiště bude ve většině případů po nezanedbatelnou část roku vystaveno nepříznivému počasí, a proto dělají další kroky (viz výše zmíněná tlaková impregnace), kterými k ochraně hřiště před negativními dopady zimního počasí přispívají. Na koncovém uživateli dětského hřiště tak neleží nijak těžké břímě a i před ladovskou zimou ochrání hřiště svých dětí bez velké námahy a složitých procedur. Nic se však nesmí podcenit a těch několik drobných úkonů, které je třeba pro zazimování dětského hřiště učinit, je třeba vykonávat svědomitě.

I odolným materiálům můžeme pomoci

Tagy: dětské hřiště | péče o hřiště | příprava na zimu | zazimování hřiště

Čtěte na Rodičům

Komentáře