Jak rozsvítíte dětský pokoj

Datum publikace: 19.01.2017

Kategorie: Bydlení

Máte doma školáka a rozhodli jste se, že mu zařídíte nový pokoj nebo vylepšíte ten starý? Děti školou povinné tráví hodně času nad domácími úkoly, ale často také nad tabletem nebo počítačem. Jaké světlo byste měli do dětského pokoje pořídit?

Pozor na únavu a bolest hlavy

V našich končinách se neustále točí řada mýtů, které se vážou k poškozování zraku. Není pravdou, že zrak se vyloženě kazí čtením při nedostatečném osvětlení nebo dlouhodobým díváním se do počítače. Je ale nezpochybnitelné, že při špatném osvětlení vzniká kvůli větší námaze únava a objevuje se bolest hlavy. Z toho důvodu byste neměli podceňovat výběr světla ani do pokoje vašeho školáka.

závěsné světlo

Na počítač jen za světla

Mnohahodinovou práci s počítačem a následné obtíže, jakými jsou pálení a únava očí, asi znáte i vy sami. Děti milují počítačové hry nebo tráví dlouhou dobu na sociálních sítích se svými kamarády. Světlo z počítače bývá ostré, a proto byste měli dbát na to, aby vaše dítě mělo kromě počítače zapnutou stolní lampičku nebo závěsné světlo v centrální části pokoje. Díky dostatečnému osvětlení nebude muset váš školák oči tolik namáhat, jako kdyby pracoval s počítačem v neosvětlené místnosti.

stolní lampička

Dostatek světla aktivuje mozek

Psaní úkolů neměl rád asi nikdo z nás. Děti většinou píší úkoly v odpoledních nebo večerních hodinách. Především v zimních měsících se brzy stmívá. Myslete na to, že tma částečně navozuje pocit ospalosti. Z toho důvodu je nezbytné, aby vaše dítě psalo úkoly v dobře osvětlené místnosti. Ideálně, pokud dětský pokoj rozsvítí závěsné centrální osvětlení a k tomu lampička na pracovním stole. Váš malý školák tak bude plně bdělý a připravený na práci. Na stránkách Profisvítidla.cz naleznete bohatou nabídku osvětlení do dětského pokoje.

Tagy: stolní lampička | světlo do dětského pokoje | závěsné světlo

Čtěte na Rodičům

Komentáře