Jak si zasportovat a zlepšit figuru i bez hlídání? V bazénu s protiproudem

Datum publikace: 10.03.2017

Kategorie: Bydlení | Maminky a tatínkové | Jak to vidí táta

Bazén je jedna z nejlepších investic do rodinné pohody. Děti vodu milují a zabaví se v ní na dlouhé hodiny. Současně ale může být bazén bezkonkurenční i pro vaše zdraví, kondici a pěknou postavu. 

Nemáte kvůli dětem čas chodit cvičit? Nebo je nemá kdo hlídat? Tak sportujte doma na zahradě. S protiproudem naplavete kilometry. Plavání je jeden z nejzdravějších sportů, a navíc náramný relax. Jenže když jste doma s dětmi, jezdit na plovárnu není nic jednoduchého. K tomu, abyste si dobře zasportovali, přitom plavecký stadion vůbec nepotřebujete. Stačí pořídit zabudovaný bazén.

Plovárna přímo u vás na zahradě

„Pro nás rodiče je balzám, že nemusíme jezdit na koupaliště“
Rozhodně vám lépe poslouží zapuštěný obdélníkový bazén než ten nejlevnější nadzemní a kruhový. Což, pravda, vyžaduje vstupní investici. Vyplatí se to ale mnohonásobně. „Bazén si užíváme celá rodinka každý den celou sezonu,“ říká paní Růžičková z Chotíkova, která spolu s manželem pořídila laminátový bazén (proč?) od českého rodinného výrobce Bazény Relax. „Dnes už si léto bez bazénu ani neumíme představit! Děti skáčou šipky ze schůdků, perou se s krokodýlem, nebo se učí potápět. Pro nás rodiče je to balzám, že nemusíme někam dojíždět na koupaliště a užíváme si bazén společně s našimi dětmi za každého počasí.“

Sportujte po práci nebo večer, když děti spí
Pro málokterého rodiče je snadné najít chvíli času na cvičení, i když by tělo potřebovalo protáhnout nebo byste chtěli shodit pár kil. A týká se to maminek i tatínků. K tomu ale nemusíte jezdit na plavecký stadion nebo pořizovat obrovský drahý bazén. Naopak. V malém bazénu s dostatečně výkonným protiproudem si zaplavete kolikrát lépe než ve velkém bez něj.

Bazénový protiproud musí mít dostatečný výkon

„Když se z práce už tak dostanu domů v šest, není pro mě možné ještě jezdit někam do fitka. A tak prostě po práci skočím do bazénu a tam hodinu plavu,“ říká vytížený manažer a táta od rodiny Jiří.

Maminky zase můžou skočit do vody, když děti po obědě usnou. Ty starší, které už si hrají samy, je zase možné sledovat i z vody. Nejelegantnější řešení je pořídit bazén se zápustnými svítidly, ve kterém si můžete zasportovat nebo naopak odpočinout i večer, když už děti spí. Málokde naberete tolik energie jako v příjemné vodě, nebo třeba se skleničkou vína při pohledu na klidnou nasvícenou hladinu.

S bazénem získáte vlastní domácí wellness

 

Tagy: bazén | protiproud | zabudovaný bazén

Čtěte na Rodičům

Komentáře