Jakou podlahu do dětského pokoje?

Datum publikace: 25.04.2016

Kategorie: Bydlení | Dětský pokojíček

Podlaha je v dětském pokoji středobodem, kolem kterého se točí veškeré dění. Malé děti, zvláště ty předškolního věku, tráví na podlaze většinu svého času. Hrají si tam, kreslí, odpočívají a v pozdějším věku se na zemi i učí. Pomůžeme vám vybrat podlahu, která nebude studit, klouzat a půjde snadno uklízet.

Jaká musí podlaha být?
Vybrat podlahu do dětského pokoje není lehký úkol. Nejen, že děti rostou jako z vody, a tak z koberce s oblíbenou pohádkovou postavičkou rychle vyrostou, ale také vyžadují, aby také musí být podlaha měkká, teplá a co ocení rodiče tak praktická a funkční.

Odborníci a bytoví designéři doporučují vybrat podlahovou krytinu, ve které se neusazují roztoči, prach a další mikroorganismy, které by vytvářely nekvalitní prostředí a mohly by způsobovat alergie, astma a další dýchací problémy.

Koberec i pro alergika
Moderní technologie dokáží zázraky a tak proměnily koberce známé jako lapače prachu, na koberce, které prach odpuzují nebo ho dokonale zachytí a pustí až při vysávání. Není už důvod se bát položit koberec do pokoje alergika nebo astmatika.

Dětské koberce jsou jednou z nejlepších podlahových krytin do dětského pokoje. Jsou měkké, teplé, tlumí hluk a dají se sehnat snad ve všech barvách a jejich odstínech. Jedno doporučení, vybírejte spíše neutrální barvy, lépe se kombinují s ostatním vybavením a neokoukají se.

Silnice, motýlci i člověče nezlob se
Moderní koberce sice prošly velkým vývojem, ale údržba je pořád složitější. Hlavně odstraňování skvrn je obtížné. Proto jsou ideálním řešením kusové koberce. Pokoj opticky zútulní a zateplí, dají se snadno čistit a vyrábějí se ve veselých barvách a s dětskými motivy.

Výborné jsou dětské kusové koberce s nakreslenými cestami, silnicemi nebo společenskými hrami. Děti si na koberci tak mohou hrát celé hodiny a jen tak je to neomrzí. Důležitá je u kusových koberců bezpečnost, proto nezapomeňte pod koberec umístit protiskluzovou podložku.

Měkčené PVC
Marmoleum se postupně dostává do českých domácností i dětských pokojů. Pod tímto názvem se ukrývají akustické a měkčené PVC podlahy jako je antistatické linoleum. Marmoleum se vyrábí v široké barevné škále a dá se doplnit různobarevnými svařovacími šňůrami. Díky tomu se dají vytvářet zajímavé barevné kombinace, obrazce a vzory.

● teplejší než lamino
● výborně tlumí zvuky
● antistatická a antibakteriální úprava

Měkčené PVC podlahy

Příroda v podobě korku
Korková podlaha splňuje všechny vlastnosti podlahy vhodné do dětského pokoje. teplo, měkkost i snadnou údržbu. Navíc má korková podlaha vynikající zvukově-izolační vlastnosti. Je vhodná do dětského pokoje alergika a astmatika, protože nepřitahuje prach ani roztoče.

Korek jako čistě přírodní materiál je odolný vůči ohni a má tvarovou paměť. To je velká výhoda při stěhování nábytku, protože vytlačená místa od nábytku se vrátí do původního stavu.

3 rady na závěr
● porovnávejte kvalitu - životnost- cenu
● volte barvy, které se neokoukají
● konzultujte výběr podlahy s vaším dítětem, je to podlaha do jeho dětského pokojíčku

Tagy: dětské koberce | dětské kusové koberce | koberec do dětského pokoje | koberec pro alergika | podlaha do dětského pokoje | pvc podlahy

Čtěte na Rodičům

Komentáře