Koberec v dětském pokoji, ano nebo ne?

Datum publikace: 04.04.2016

Kategorie: Bydlení | Dětský pokojíček | Zdraví

Doby, kdy koberec byl na černé listině výbavy dětského pokoje, jsou pryč. Do nedávna se proti kobercům značně brojilo a tvrdilo se, že slouží jako líheň roztočů a zdroj kontaminace ovzduší. Závěry německého zkušebního ústavu však tvrdí pravý opak!

Koberce v dětském pokoji plní dvojí praktickou funkci – snižují prašnost ve vzduchu a zároveň slouží jako bezpečnostní prvek při pádech a nárazech dítěte. Odborníci ze sítě 53 prodejen koberců BRENO opírají tyto závěry o výsledky odborné studie německého zkušebního ústavu Aachen Forschungsinstitut e.V., který se na tuto problematiku specializuje.

Koberec může fungovat jako prachový filtr - na rozdíl od hladké podlahy tvoří ze svých vláken trojrozměrnou síť, do které se jednotlivé prachové částice zachytí. Pohlcené částice prachu se tak nedostanou do okolí zpět běžným prouděním vzduchu v místnosti ani pohybem po koberci. Z této sítě je dostaneme až vysátím. Jediné, co je potřeba dodržovat, je pravidelně koberce vysávat. Hladká podlaha oproti koberci nemá možnost částice prachu zachytit, ty tedy neustále víří okolím.

Koberce do dětského pokoje?

Druhou nenahraditelnou vlastností koberců je jejich měkkost a tepelná izolace. Hraním na koberci si dítě vytváří větší tepelný komfort, nežli na hladkých podlahách. Pokud máme doma ratolest v období prvních krůčků, měkký koberec bude neúnavně mírnit pády při nikdy nekončících pokusech o samostatné výpravy. V neposlední řadě koberce rostou s dítětem – nepřeberné množství vzorů a trendů kusových koberců nikdy neomrzí děti od batolat až po odrostlejší školáky.

Měkké koberce  ocení děti každého věku

Co zvolit jako základ pod koberec?

Pokud podlehneme kusovým kobercům v moderních designech, zbývá otázka, co zvolit jako základ. Moderním řešením, opět s bezvadnou dostupností v sítích prodejen BRENO, jsou Vinyl a PVC. Oba materiály prošly od dob našich babiček až zázračnou přeměnou. Vinyl a PVC dnes nabízí to nejmodernější, co můžete od své podlahy chtít jak po designové, tak funkční stránce.

Více informací a tipů zde.

Tagy: dětský pokoj | koberce Breno | kusové koberce | podlahy Breno | vinylové podlahy

Čtěte na Rodičům

Komentáře