Připravujeme dětské hřiště na sezónu

Datum publikace: 04.05.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas | Bydlení

Sezóna se kvapem blíží a již minulý víkend nás hřejivé jarní počasí lákalo ven. Po dlouhé zimě jsou děti znuděné a otrávené časem stráveným doma a už se nemohou dočkat, až jim rodiče umožní pobíhat vesele po zahradě a užívat si zábavu na dětském hřišti. Zatímco pro děti je vidina skluzavek, prolézaček a houpaček velice lákavá, pro rodiče představuje už ne tak příjemnou povinnost - připravit dětské hřiště na sezónu.

Ještě, než své děti pustíte ven a dovolíte jim hrát si na hřišti, měli byste věnovat dostatek času jeho kontrole. Vyloučíte tak možné zdroje nebezpečí, které by mohly být důvodem nepříjemného úrazu. Bezpečnost vašich dětí je totiž vždy na prvním místě.

Jarní kontrola dětského hřiště
Při kontrole dětského hřiště je důležité nejen vyloučit možné zdroje nebezpečí v podobě ulomených či prasklých plastových částí nebo povolených šroubů, ale zároveň i renovace dřevěných prvků.

Kontrola plastových prvků
Jako první projděte jednotlivé části hřiště a zkontrolujte, zda její plastové prvky nejsou ulomené či popraskané. Ostré plastové hrany mohou být rizikem úrazu a je potřeba je buď opravit, nebo úplně odstranit. U většiny hřišť se dají plastové komponenty snadno vyměnit za nové. Zkontrolujte šrouby na skluzavce a ujistěte se, že dobře drží. Pokud jste skluzavku přes zimu nechali venku, umyjte ji vlažnou vodou za pomoci jemného kartáče, aby nedošlo k jejímu poškrábání.

Menší typ dětského hřiště

Renovace dřevěných součástí
Máte hřiště ze dřeva? Tento materiál se sice pyšní dlouholetou výdrží a odolností, ovšem přes zimu jistě dostal pořádně zabrat. Vlivem počasí mohlo dojít k jeho poškození, proto věnujte čas jeho renovaci. K tomu můžete použít ochranné oleje, které dřevo napustí. Sáhnout můžete i po laku nebo lazuře.

Zajištění úchytů
Jsou-li součástí vašeho dětského hřiště houpačky nebo lana, která mezi dětmi představují nejoblíbenější prvky, zkontrolujte jejich úchyty. Určitě není na škodu za lana zatáhnout, díky čemuž zjistíte, zda děti udrží. Přesvědčte se, že nedošlo ke korozi kovových částí a utáhněte drobné šroubky. U houpačky promazejte ložiska - nejlépe olejem.

Utažení šroubů a matic
Jedním z nejdůležitějších úkolů je utažení šroubů a matic, které drží konstrukci hřiště pohromadě. Tento krok v žádném případě nevynechávejte ani nepodceňujte. I jeden špatně utažený nebo spíše nedotažený šroubek může být příčinou úrazu.

Velkorysé dětské hřiště

Neponechávejte nic náhodě
Ačkoli se většina rodičů ke kontrole dětského hřiště uchyluje právě na jaře, je rozhodně na místě kontrolovat jej v průběhu celého roku. Jde přeci o zdraví a bezpečnost vašich dětí, proto pravidelně kontrolujte utažení šroubů a matic a ujistěte se, že nedošlo k poškození dřevěných či plastových prvků. Součástí přípravy hřiště na sezonu je i úprava okolního prostředí, posekání travnatého porostu nebo kontrola dřevěných rohoží.

Tagy: Dětské hřiště | hřiště doma | hřiště pro děti na zahradě | zahrada i pro děti

Čtěte na Rodičům

Komentáře