Udržujme své ruce čisté

Také s vámi bydlí bakterie?

Datum publikace: 07.10.2015

Kategorie: Bydlení | První pomoc | Zdraví

I přestože se snažíme mít doma stále čisto, nikdy nezaručíme, že se bakterie nebudou množit. Věděli jste, že se během 8 hodin, kdy jste v práci, dokáže z jedné bakterie vyrůst neuvěřitelných 17 milionů bakterií? Pojďme si říct pár tipů, jak se těchto nevítaných členů domácnosti zbavit.

Mytí rukou je základ!

Bakterie na nás číhají na nejrůznějších místech v domácnosti. Není žádným tajemstvím, že způsobují střevní problémy, nemoci a infekce. Šíří se vzduchem, dotykem, kousnutím či bodnutím hmyzem, prostřednictvím domácích mazlíčků a tak dále. Zkrátka si vždy najdou způsob, jak se k nám dostat. Nejčastější přenos je samozřejmě dotykem.

Najdeme je na houbičkách na nádobí, klikách, ovladačích, telefonech, prostě všude tam, kam denně saháme a na věcech, co denně používáme. Pak už stačí jen chvilka a nemoc je na světě. Proto bychom neměli podceňovat mytí rukou. Ruce bychom si měli mýt nejen po aktivitách, které si o to doslova říkají, ale také preventivně během dne. Měli bychom se naučit udělat si z toho rutinu a tuto činnost nezanedbávat. Hygiena rukou je zkrátka základ.

Zbraňme infekci

Malé rány a oděrky jsou na denním pořádku, obzvlášť pokud máte v domácnosti děti. Většinou nepřikládáme velkou pozornost malým odřeninám a škrábancům, měli bychom si ale uvědomit, že na otevřená poranění se bakterie lepí jako včely na med.

Pro tyto účely je skvělým tipem Dettol antiseptický sprej, který se dá nastříkat přímo na ránu, a tím zaručíte bezdotykovou aplikaci. Navíc je velice šetrný a slouží k okamžitému vypláchnutí a dezinfikování rány. Obsahuje benzalconii chloridum, což je antiseptická látka, která ničí bakterie a zabraňuje infekci. Proto je výborným přípravkem při první pomoci a určitě by nám v lékárničce neměl chybět.

Nepodceňujme bakterie a dejme jim co proto.

Tagy: antibakteriální přípravky | antibakteriální sprej | hygiena rukou | mytí rukou

Komentáře