Víte, jak zařídit pokoj pro miminko?

Datum publikace: 06.02.2014

Kategorie: Bydlení | Hračky pro děti | Dětský pokojíček

Zařizování pokojíčku pro miminko patří mezi příjemné starosti, na které se většina nastávajících rodičů, především maminek, velice těší. Jak ale pokojíček zařídit, aby byl nejen pěkný a kvalitní, ale také funkční? Tentokrát jsme se zaměřili hlavně na vybavení do postýlky.

Začínáme v postýlce

Vzhledem k tomu, že miminko většinu času prospí, pojďme začít nikoli od podlahy, ale od matrace. Kvalitní matrace je důležitá nejen z hlediska zdravého spánku a správného vývoje páteře miminka, ale i z hlediska zamezení vzniku alergií. Matrace vybavené chytrým odvětrávacím systémem zajišťují volnou výměnu vzduchu, čím se minimalizuje riziko hromadění alergenů. Vynikající antialergenní vlastnosti mají matrace s obsahem stříbrného vlákna. Z praktických důvodů je dobré kupovat matraci s vodoodpudivým povrchem a snímatelným potahem, který lze prát.

Matrace s obsahem stribrneho vlakna

Na povlečení záleží

Z kvalitního materiálu by mělo být vyrobeno také povlečení. Nejvhodnější je samozřejmě 100% bavlna. S kvalitou jde ruku v ruce design. Povlečení s krásnými obrázky nejenže pokojíčkům sluší, ale také přispívá k rozvoji dítěte. Nehledě na to, že medvídci, ovečky nebo jiná zvířátka budou dělat miminku v postýlce příjemnou společnost. Vyberte svému miminku krásný ložní set!

Detske povleceni s obrazky

Kam uložit miminko

Miminko můžete uložit nejen do klasické dětské postýlky či kolébky, ale máte na výběr z více variant. Především kojící maminky ocení praktický vynález, kterým je přístavná postýlka, díky níž nemusí během noci k miminku vstávat. Pokud doma pracujete a chcete mít přitom miminko stále nablízku, mohl by se Vám také hodit pojízdný košík, což je taková rafinovaná alternativa kolébky.

Klasicke detske postylky

Dekorace do pokojíčku

Ale co by to bylo za pokojíček, kdyby v něm chyběla dětská dekorace? Věšáčky, obrázky a další drobnosti, to jsou důležité detaily, které dělají pokojíček pokojíčkem. Miminka mají ráda závěsné kolotoče do postýlky, stejně jako ostatní závěsné hračky. A až se Váš drobeček postaví, můžete mu nalepit na zeď hezký barevný metr, abyste viděli, jak pěkně roste. Přejeme Vám, ať dobře nakoupíte, a hlavně co nejkrásnější chvíle s Vaším miminkem!

Kolotoce do postylky

Tip k nákupu: Široký sortiment matrací i povlečení (velký výběr z mnoha značek), stejně jako krásný nábytek do dětského pokoje a další vybavení včetně dekorace nakoupíte z pohodlí domova na www.pinkorblue.cz.

Tagy: dekorace do pokojíčku | dětské postýlky | dětské povlečení | Kvalitní dětské matrace

Komentáře