Vyberte svému školákovi tu správnou židli

Datum publikace: 27.06.2013

Kategorie: Bydlení

Záleží Vám na tom, aby měl Váš školák dostatek pohodlí při domácí přípravě? Aby zdravě seděl a neměl v budoucnu problémy s páteří? A aby se mohl dobře soustředit na učení? Vyberte mu tu správnou židli. Poradíme Vám jak.

Na židli záleží
Být školákem je vlastně sedavé zaměstnání. Navíc školou povinné děti sedí nejen ve škole, ale také doma při psaní domácích úkolů. Když veškerý prosezený čas sečteme, zjistíme, že průměrný školák prosedí přibližně stejnou část dne jako třeba sekretářka nebo účetní. Dětský studijní koutek by měl být proto vybaven kvalitní židlí, která pomáhá předcházet problémům s páteří v budoucnu (u dětí je volba správné židle ještě důležitější než u dospělých, protože vývoj jejich páteře není ukončen), a která jim zajistí dostatek pohodlí během domácí přípravy, aby se mohly na úkoly plně soustředit.  

Zdravé sezení pro školáky
A jaké nároky by měla splňovat židle pro školáky? V prvé řadě by měla zajišťovat zdravé sezení, při kterém si děti nebudou deformovat záda. Měla by být vybavena opěrkou, o kterou se lze opřít celou šíří zad. Pro menší školáky jsou vhodné dětské nebo žákovské židle. Náš tip: Výškově nastavitelná žákovská židle vybavená opěrákem s 3D pohybem pro správnou ergonomii páteře.          

Pracovní zázemí pro celou rodinu
Starším školákům nebo studentům nemusíte kupovat vyloženě školní nábytek, ale můžete jim rovnou pořídit kancelářskou židli, která jim vydrží od školních lavic až k absolutoriu. Nehledě na to, že si ji občas můžete půjčit. Že byste potřebovali svou vlastní? Stačí si vybrat. Bohatý sortiment kvalitních židlí v pěkném designu nejen pro školáky a studenty najdete na www.kovovynabytek.cz. A protože správná židle funguje pouze v kombinaci s vhodným stolem, v obchodě samozřejmě nechybí ani šikovné pracovní stoly.

Přejeme Vašim dětem co nejvíce školních úspěchů!

Komentáře