Vytvořte dětský pokojíček jako z pohádky

Datum publikace: 6.10.2017

Kategorie: Bydlení

Bříško se zakulacuje, čas běží jako o život a vy pořád nemáte představu o tom, jak zařídit dětský pokojíček. Mysleli jste si, že to bude zábava, ale zatím nevíte, kam dřív skočit a co všechno vlastně potřebujete. Máme pro vás několik rad a tipů, jak postupovat u těch největších věcí.

Věřili jste, že to bude hračka, ale zatím stojíte před prázdným pokojem, který pravděpodobně býval pokojem pro hosty, pracovnou nebo zašívárnou a nevíte, co vlastně chcete. Barvy, vzory, látky… Jaké to má vlastně být? Zapomeňte na to, jak vypadá zbytek vašeho příbytku a mějte na paměti, že čím pestřejší a hravější pokoj bude, tím raději ho vaše dítko bude mít. Všechno má ale svou míru!

Barvy rodiče zpravidla vybírají podle pohlaví dítěte, ale není to podmínkou. Pokud víte, že se vy i vaše holčička budete dobře cítit v zelené, směle do toho. Není také jediný důvod, proč by se měl kluk vztekat ze žluté barvy. A když už budete u malování, zvažte omyvatelné barvy nebo umístění křídlové tabule na jednu ze stěn. Věřte, že to časem oceníte.

Volte obecně ale vždy spíše teplé odstíny a nebojte se kombinovat s tapetami. Právě jejich vzor můžete využít jako vhodnou ilustraci toho, kdo v pokoji bydlí. Tři žluté stěny a jedna s tapetou autíček? Tak to máme jasno! A pokud se rozhodnete tapetovat, nezapomeňte si připravit dokonale hladký podklad.

Maličkosti pro velkou radost

Důležitou součástí jsou také zastíněná okna. Aby mohlo vaše miminko v pohodlí spinkat, potřebuje klid a přítmí. Toho docílíte buďto za pomoci závěsů nebo například žaluzií. Ideální je kombinovat žaluzie nebo rolety spolu s malým světýlkem umístěným na stěně, které vytvoří jemné a neagresivní světlo.

Až budete ve fázi umisťování nábytku, nezapomeňte jej rozložit tak, abyste vše důležité měli na dosah přebalovacího pultu. Pleny, ubrousky, koš, zásyp nebo krém, oblečení, oblíbenou hračku… Ušetří vám to hodně práce. Nábytek a větší doplňky volte v barvách, které budou ladit k vámi zvolené hlavní barvě pokoje. Vše ostatní už pak ponechejte náhodě a nesnažte se o dokonalost. Váš malý přírůstek to stejně neocení.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře