Zařizujeme dětský pokoj a koberec nesmí chybět!

Datum publikace: 20.07.2016

Kategorie: Bydlení | Dětský pokojíček

Představy rodičů a dětí se v mnoha ohledech často liší, ale dětský pokoj je královstvím dětí. Zachovejme tedy při jeho zařizování praktičnost, ale zároveň povolme dětskou fantazii a příjemné pohodlí. A začněme rovnou od podlahy!

Podlahové krytiny pro dětský pokoj

Dětský pokoj zařizujeme nábytkem a drobnostmi s ohledem na věk dítěte a během prvních let mnoho věcí obměňujeme. Nábytek, textilie, výmalbu i výzdobu… Podlahovou krytinu však vybíráme na delší čas, proto je dobré její výběr dobře promyslet.

Do dětského pokoje se hodí podlaha z přírodního linolea, teplého korku, podlaha laminátová i dřevěná, ta je však náchylnější na běžná poškození. Další alternativou do dětského pokoje jsou pak koberce. Děti hrací koberce milují, a proto by v jejich pokoji nikdy neměly chybět! Jaké však zvolit?

Dětské hrací koberce podporují fantazii a učenlivost

Rozhodneme-li se pro celoplošný koberec do dětského pokoje, určitě vybíráme takový, který dítě zaujme svým vzorem (ať již je to motiv autodráhy, města nebo moře), doplní vzhled pokoje a je snadno čistitelný. Nutností je minimálně jednou týdně ho pečlivě vyluxovat. Zvláště malé děti tráví na zemi většinu svého času, a o to větší péči musíme koberci věnovat.

Dětské hrací koberce

Kusové koberce

Téma celoplošných koberců v dětských pokojích je hodně diskutované a rodiče často vzhledem k věku dítěte a s ohledem na jeho budoucí aktivity a také na údržbu volí jako základ tzv. čisté podlahové krytiny. Ale i pak má v dětském pokoji koberec své místo! Řešením jsou kusové koberce různých rozměrů, pestrých barev a s motivy oblíbených postaviček, zvířátek nebo hracích ploch.

Kusové koberce jsou skvělým doplňkem prostoru, nesmíme však zapomínat na to, že děti jsou neposedné a zvídavé. Koberec je nutné vždy zabezpečit tak, aby po podlaze neklouzal. Zamezit jeho pohybu lze zakoupením speciální protiskluzové podložky, nebo vybírat koberec s již protiskluzovou úpravou.

Tagy: dětské hrací koberce | dětský koberec | koberec | levné kusové koberce

Čtěte na Rodičům

Komentáře