Celulózová izolace Climatizer Plus pro izolaci od podlahy po střechu.

Zdraví do školky, zdraví ze školky

Datum publikace: 03.10.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení | Zdraví

V druhém případě to často nebývá pravdou. Jednou z cest, jak nemocnost dětí, ale i pedagogů výrazně snížit, je zdravé prostředí.

Zní to už možná banálně, ale zdravé prostředí ve školce, je to základní, co ovlivňuje zdraví dětí a jejich náchylnost k chorobám. Některé školky jsou v prostorách, které péči o malé děti nevyhovují. Nenechme se mýlit, nemusí jít zákonitě o starší budovy, naopak, v některých případech může jít například o novostavby, původně určené k multifunkčním účelům. Jednoduše to mohou být prostory, kde se počítalo s pobytem dospělých, což předpokládá jiný pracovní a teplotní režim a tudíž i možnosti větrání. U starších budov to může být nedostatek vhodné či časem prošlé izolace nebo slabších konstrukcí stěn. Nedávné dodatečné zateplení prostor mateřské školky v Liberci v prvorepublikové vile foukanou celulózovou izolací ukázalo, že změny mikroklimatu v interiéru mohou zdraví dětí v mnohém prospět.

A co na to dítě?
V čem to tedy je, zeptáte se? Odpovíme: právě v tom, co není vidět. Jsou případy, kdy je nedostatečná či nevhodně umístěná izolace objektu vyvažována tím, že se více topí. Pak se ale projevuje sušší vzduch. Aby vzduch nebyl suchý a nedráždil citlivé sliznice malých dětí, tak se víc větrá. Může tak docházet k častějším výkyvům teplot, které organismus malého dítěte, na rozdíl od dospělého, nedokáže tak rychle vyvažovat. Výsledkem je jistý „zmatek“ způsobující oslabení organismu.

Climatiezer Plus je přírodní izolant se zárukou 20 let z novinového papíru impregnovaný potravinářskou chemií. Návratnost investice při zateplení je cca 3 roky.

Vzor příroda
Existuje řešení, které může v mnoha případech výrazně pomoci. Jmenuje se foukaná celulózová izolace Climatizer Plus. Jako čistě přírodní produkt v sobě nese vlastnosti původního zdroje, a tím je strom. Climatizer Plus se vyrábí z tříděného sběrného novinového papíru a – jak sám název napovídá, umí klimatizovat a ještě něco navíc (Plus). Každá maminka ví, že když je v létě příliš horko a je na procházce s dítětem, vyhledá stín pod košatým stromem. Vědci spočítali, že tam může být až o tři stupně chladněji. Vtip je v tom, že hustá koruna stromu udržuje i jiné vlhkostní poměry, které umožňují nejenom pocitově vnímat rozdíl nižší teploty, ale jsou i nástrojem k jejímu dosažení.

Se zateplenou střechou nebo podkrovím s přírodní celulózovou izolací Climatizer Plus je možná úspora až 30% na vytápění domácnosti.

Příroda školce
Přírodní vlastnosti stromu přenesené do schopnosti Climatizeru Plus jsou zcela výlučné. Pokud jde o teplo, jsou dané vysokou měrnou tepelnou kapacitou - Cd = 1919 až 2142 J/kg.K, což je až dvojnásobek běžných izolačních materiálů. To umožňuje Climatizeru Plus fungovat v létě i zimě s dostatečnou tepelnou setrvačností. V praxi to znamená, že vrstva této izolace je schopná naakumulovat až 7 hodin denní dávky sluneční energie, aniž by se teplo dostalo do interiéru. Nemusíte tak používat klimatizaci: venku je 30oC – v interiéru 23oC a to zcela přirozenou cestou. V zimě to funguje naopak. Díky tomu není nutné tolik topit a tak často větrat. Ve spolupráci s inteligentní parobrzdnou fólií Intello pak celulózová izolace dokáže ještě jinou úžasnou věc - celoročně regulovat vlhkost v interiéru. Pokud je jí příliš, pojme část vlhkosti do své buněčné struktury. Jakmile se situace obrátí, vypouští Climatizer Plus vlhkost zpět do ovzduší. Udržuje se tak stálé, příjemné a zdravé mikroklima.

Zateplení šikmých střech s odvětrávanou vzduchovou mezerou celulózovou izolací Climatizer Plus s inteligentní fólií Intello. Zlepší akumulační vlastnosti stavby – v létě je v podkroví chládek, v zimě teplo.

Stručně řečeno
V létě se nemusí tolik chladit či větrat, místnosti se nepřehřívají, dětem se bude dobře spát i po obědě. Není snad nutné zdůrazňovat, že v zimě probíhá efekt s opačným znaménkem. Na příjemné pohodě se tedy podílí příjemná teplota s adekvátní vlhkostí. Děti tak mají menší sklony k dráždivému kašli a k respiračním chorobám, prostředí prospívá i astmatikům.

Ještě dodatek
Díky technologii foukání pod tlakem lze Climatizer Plus velmi dobře využít k celkovému či dílčímu zateplování/klimatizování starších budov, například rodinných vilek, ve kterých se dnes školky také často nachází. Jen zateplením střechy nebo půdního prostoru získáte kromě výše uvedených benefitů, také až 30% úsporu v nákladech na topení. I to je zajímavá informace pro mladé rodiny, které ne vždy hýří množstvím volných finančních prostředků. A je to určitě lepší varianta, než utrácet za léky.

www.vseproizolace.cz

Tagy: izolace objektu | přírodní izolace Climatizeru Plus | vše pro izolace | zateplení prostor

Čtěte na Rodičům

Komentáře