Zdravý den ve vaší rodině!

Datum publikace: 07.12.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Patříte mezi fanoušky zdravého životního stylu nebo se s ním teprve seznamujete? Máme pro vás inspirativní návod, jak můžete začít žít zdravěji, ohleduplněji a šťastněji.

Pokud zvolíte správné pomocníky, budete také trávit ve své kuchyni mnohem méně času, který pak můžete věnovat své rodině a přátelům. Přečtěte si naše tipy, jak můžete snadno a bez zbytečné námahy žít zdravě po celý den.

Ranní energetická bomba

Snídejte čerstvé ovoce! Své oblíbené ovoce můžete zpracovat různými způsoby tak, aby vás nikdy nezačalo nudit. Můžete si jej rozmixovat za pomoci smoothie makeru a připravit si tak sametově jemný drink, které vás zasytí a dodá vám spoustu energie. Své smoothie můžete obohatit chia semínky, kokosovým nebo sójovým mlékem, případně osladit medem či zdravými sirupy. Druhou možností je odšťavení ovoce, čímž doplníte svou snídani šťávou plnou vitamínů. Odšťavňovat přitom můžete ovoce i zeleninu, od čerstvých jablek a pomerančů, až po zelí, fenykl nebo červenou řepu. Díky čerstvým šťávám a koktejlům vaše tělo získá nejen spoustu živin a vitamínů, ale také rychlé sacharidy a čistou energii.

Lehký oběd, který potěší celou rodinu

Ideálním lehkým obědem jsou zeleninové polévky. Zeleninu kupujte podle sezóny na trzích, ideálně od farmářů, kteří si zakládají na ekologickém pěstování bez zbytečných chemikálií a hnojiv. Uvidíte, že taková zelenina má mnohem plnější chuť a samozřejmě je pro naše tělo prospěšnější. V zimě si můžete připravit pikantní kari polévky, které vás zasytí a přitom krásně zahřejí, v létě můžete zvolit studenou zeleninovou polévku s čerstvou bagetkou. Stačí rozmixovat čerstvou nebo dušenou zeleninu do hladkého pyré a směs dochutit podle vašich preferencí bylinkami nebo kořením. Pokud máte doma miminko, můžete zeleninu připravit na dva způsoby – nedochucenou rozmixovanou zeleninu můžete použít jako dětský příkrm, dochucenou zeleninu můžete poobědvat jako polévku.

Na večeři si s jídlem hrajeme

Na večeři buďte kreativní! Můžete rodině připravit zdravou pomazánku, salát nebo nějaké lehké jídlo připravené v páře. Zdravé pomazánky hravě vykouzlíte za pomoci kvalitního mixéru, váš salát krásně dochutí domácí olej vylisovaný z ořechů nebo semínek, nejjednodušší vaření v páře zajistí multifunkční nádoba na pečení. Investice do spotřebičů a pomůcek vám výrazně usnadní práci a ušetří tak drahocenný čas.

Zdraví a ohleduplnost jde ruku v ruce

Zdravý a ohleduplný životní styl nespočívá jen v šetrném přístupu k vašemu jídlu, ale také k vybavení domácnosti. Každá moderní kuchyně by měla být vybavená spotřebiči, které mají co nejnižší spotřebu energie, šetří životní prostředí a přitom plně slouží svému účelu. Příjemným bonusem je, že spotřebiče s nízkou spotřebou šetří nejen životní prostředí, ale také vaši peněženku. Chcete příklad? Například ohřívač vody patří obecně mezi nejvytíženější výrobky v každé domácnosti. Zvykli jsme si, že horkou vodu máme k dispozici po celý den na požádání. I tak ale jsou v průběhu dne období, kdy horkou vodu používáme ve větším množství a častěji. Úsporný ohřívač vody umí vyhodnotit, kdy v průběhu dne a týdne potřebujete nejvíce vody a následně ohřívá vodu tak, abyste ji měli připravenou právě tehdy, kdy ji potřebujete. Tím ohřívač může ušetřit až 25 % energie oproti jiným výrobkům.

Tagy: kuchyňský robot | malé spotřebiče gorenje | mixer | odšťavňovač

Čtěte na Rodičům

Komentáře