Charakteristika znamení: Beran je temperamentní cholerik

Datum publikace: 18.07.2011

Kategorie: Charakteristika znamení

Beran neboli Skopec je první znamení zvěrokruhu symbolizující začátek. Berani rádi začínají nové věci, mají však problém s jejich dokončováním.

Ohnivé znamení

Společně se Lvem a Střelcem patří Beran mezi znamení ohně, která ovládá planeta Mars. Je proto velmi temperamentní až vznětlivý. Beran snadno vzplane, svou povahou je ponejvíce cholerik. Naštěstí se však nevydrží zlobit dlouho. Beran není pomstychtivý ani záludný a má čestnou povahu. Méně sympatický je jeho sklon k egocentrismu. Mezi lidmi jsou Berani velmi oblíbení, až na to, že vždy říkají, co si myslí, což ostatní ne vždy ocení. Další slabou stránkou Beran je netrpělivost, nepoučitelnost a neschopnost přiznat vlastní chybu. Pokud dojde k neúspěchu, mohou za to vždy ostatní. Berani navíc rádi kritizují druhé.

Tvrdohlaví Berani

Berani mají cit pro hudbu a výtvarné umění, s literárními sklony je to už o něco horší. Dobře se však učí a mají výbornou paměť. Jsou velmi tvrdohlaví a láká je zdolávání překážek. Jejich netrpělivost a touha po rychlém dosažení cíle způsobuje, že jdou často hlavou proti zdi jako berani. V lékařské medicíně Beran symbolizuje hlavu. Berani jsou náchylní k bolestem hlavy. V partnerských vztazích si Berani nejlépe rozumějí se Lvem nebo Blížencem.         

Znamení druhéCharakteristika znamení: Býk je konzervativní pohodář

Přečtěte si také: Děti a znamení: Dítě Beran

Foto: Myastrologybook.com

Tagy: charakteristika znamení

Komentáře