Charakteristika znamení: Panna je racionální pragmatik

Datum publikace: 18.07.2011

Kategorie: Charakteristika znamení

Většinu lidí překvapí, když zjistí, že Panna není zasněná romantická bytost, ale neobyčejně prakticky uvažující pragmatik.   

Překvapivě praktická

Panna představuje šesté znamení zvěrokruhu. Společně s Býkem a Kozorohem patří mezi znamení země symbolizující stálost a spolehlivost. Panny jsou chytré, tiché a praktické. Než něco udělají, dobře si to rozmyslí. Mají výborný pozorovací talent. Jejich názory lze celkem snadno ovlivnit a změnit. Na rozdíl od Býka. Co mají však s Býkem společné, to je pečlivost, metodika a systém - bohužel se sklonem k pedantství. Panny nesnáší nepořádek. Při týmové práci nebývají Panny příliš oblíbené, protože ke každému mají spoustu kritických připomínek. Jejich kritika může být až destruktivní. Samy však kritiku nesnesou a snadno se urazí.  

Komplikovaná povaha

Panny si vše umí dobře zorganizovat. Jejich stinnou stránkou je sklon k egoismu. Když jde o jejich osobu, jsou dokonce schopny zapomenout na své morální zásady. Protože jsou Panny trpělivé a mají smysl pro detail, své schopnosti dobře uplatní jako spisovatelé, redaktoři, právníci, návrháři, anebo jemní mechanici. Panna má komplikovanou povahu, partnerské soužití s ní není jednoduché. Největší šanci na úspěch má vztah s Rybou, Býkem či Kozorohem. Panny se těší dobrému zdraví a dbají na zdravý životní styl. Mají citlivou nervovou soustavu a sklon ke střevním potížím.     

Znamení sedmé: Charakteristika znamení: Váhy jsou mírumilovné a čestné

Přečtěte si také: Děti a znamení: Dítě Panna

Foto: Tinegenie.com

Tagy: charakteristika znamení

Komentáře