Charakteristika znamení: Rak je spořivý dobrák

Datum publikace: 18.07.2011

Kategorie: Charakteristika znamení

Rak je neobyčejně klidný, plachý a ostýchavý. Právě plachost a ostýchavost často bývají jeho největším životním handicapem. Ve společnosti ho proto najdeme spíše v pozadí. Uvést Raka do rozpaků je velmi snadné.

Citlivý Rak má paměť jako slon

Rak je čtvrté znamení zvěrokruhu. Společně s Rybami a Štírem patří mezi znamení vody, která je symbolem ženskosti a citu. Raci jsou velmi citlivé, dobrotivé, klidné a plaché povahy. Většinu bývají flegmatici. Mohou jevit dojem, že nemají rádi společnost, tak tomu však není. Tiše čekají, až si jich všimnete. Rak málokdy oslovuje druhé, a to dokonce i v situacích, kdy se octne v úzkých, a potřebuje se zeptat například na cestu. Zcela paradoxně bývají Raci obdařeni hereckým talentem. Málokterému z nich se však podaří překonat svou přirozenou plachost a vstoupit na jeviště. Další stinnou stránkou Raka je jeho vztahovačnost. I když to tak nemyslíte, často se urazí, že si z něho děláte legraci. Silnou stránkou Raka je jeho vynikající a detailní paměť, kterou udivuje ostatní. 

Spořivý Rak

Nejvíce spořílků najdeme právě mezi Raky. Raci nejsou lakomí, naopak dokážou být velmi velkorysí, ale velmi rádi spoří. V profesním životě jsou Raci dobří učitelé, ale vyhovují jim také povolání, která předpokládají práci s vodou, například rybáři nebo vodohospodáři. V partnerských vztazích je Rak velmi pozorný, citlivý, se smyslem pro originalitu, ale právě jeho vztahovačnost dokáže mnohé pokazit. Rak má sklony k depresím a k zažívacím problémům.      

Znamení páté: Charakteristika znamení: Lev je hrdý a velkorysý

Přečtěte si také: Děti a znamení: Dítě Rak

Tagy: charakteristika znamení

Komentáře