Charakteristika znamení: Střelec je svobodomyslný a upřímný

Datum publikace: 18.07.2011

Kategorie: Charakteristika znamení

Střelec je přizozeně veselý, svobodomyslý a přátelský. Ostýchavost a strach jsou mu cizí. Nadevše miluje volnost a přírodu. Pokud může, obojí spojí ve svém profesním životě.      

Střelec potřebuje volnost

Střelec představuje deváté znamení zvěrokruhu. Společně s Beranem a Lvem patří mezi znamení ohně, který je symbolem mužské síly. Jeho základním potřebou pro spokojený život je volnost, což lze pozorovat již od raného dětství. Omezování své svobody bytostně nesnáší a je schopen proti tomu usilovně a tvrdohlavě bojovat. Stejně jako ohnivý Beran Střelec snadno vybuchne, ale jeho hněv netrvá dlouho. Lidé mají Střelce rádi pro jeho otevřenost, upřímnost až bezelstnost. Střelci jsou velmi komunikativní, rádi navazují nová přátelství. Jsou plni radosti ze života, kterou šíří kolem sebe.           

Neklidný dobrodruh

Střelci jsou nejšťastnější v povoláních, která souvisí s přírodou. Jsou dobrými zahradníky, lesníky, chovateli a přírodovědci. Najdeme mezi nimi hodně pracovníků v cestovním ruchu a sportovců. Milují dobrodružství. Nebaví je sedět na jednom místě. Být úředníkem pro Střelce hotové neštěstí. Jako partnera potřebuje Střelec někoho stejně živého. Ve vztazích mu to vychází se Beranem, Lvem, Váhami a Štírem. Fyzická konstituce Střelce je velmi silná. Při svých dobrodužných výpravách si občas přivodí úraz. Střelci mají sklon k revmatismu.      

Znamení desáté: Charakteristika znamení: Kozoroh je zádumčivý a zdrženlivý

Přečtěte si také: Děti a znamení: Dítě Střelec

Foto: Zodiacsignsastrology.us

Tagy: charakteristika znamení střelec

Komentáře