Nepřehlédněte

Aquamánie je opět tu! Letos potřetí.

Aquamánie je opět tu! Letos potřetí.

A je to zase tady. Krásné léto se nezadržitelně blíží a s ním i předlouhé dětské prázdniny. Děti v těchto dnech mají spoustu času na kamarády a spoustu zábavy, jaký pro ně ale vymyslet program?

Více...
Co děti? Mají si kde hrát?

Co děti? Mají si kde hrát?

Rodinná dovolená mívá jeden zásadní problém: co s dětmi? Jistě, České a Saské Švýcarsko, to je nepřeberná nabídka výletů, které děti budou určitě bavit, dá se stoupat do skal, jezdit na lodičkách v soutěskách, šplhat na rozhledny, lyžovat, sáňkovat... Ale přece jen – občas to chce vymyslet akci určenou jen a jen jim – a prožít si to s nimi, jako by nám zase bylo pět.

Více...
Vybíráme dětská kola a příslušenství

Vybíráme dětská kola a příslušenství

Má už Vaše dítě kolo? Že je ještě na kolo malé? Víme, kde najdete bohatou nabídku dětských kol renomovaných značek, ale také sedačky na kola, přilby a další doplňky i příslušenství.

Více...

Díl 21. Míšánek miluje výlety

Kategorie: První rok batolete | 29.9.2011

Míšánkovi budou za dva měsíce dva roky. Je to malý neposeda, který chvilku nevydrží na jednom místě. Ze všeho nejraději má výlety. Když mu maminka řekne, aby si vzal batůžek, protože se někam vyráží, chlapeček celý hoří nedočkavostí.      

Díl 21. Míšánek miluje výlety

Sdílet na Facebooku   

Když není školka
Jak dobře víte, v pondělí a v pátek jezdí Míšánek s Barunkou do soukromé školky. Oba se tak těší, že se nemohou v klidu ani nasnídat. Maminka jim proto dává snídani s sebou. Děti však vyžadují výlety také v úterý, ve středu, ve čtvrtek a o víkendu. Maminka s tatínkem proto stále vymýšlejí nové výlety. Velký úspěch má výlet vlakem do Prahy, výlety autem do malých zoologických po středních Čechách, třeba do Zájezdu u Buštěhradu, kde mají ovečky, kozy, lemury, lamy, želvy, opice, karakála a velbloudy. Zde je výhoda, že neplatíte vstupné a máte ke zvířatům opravdu blízko. Menší živější děti, mezi které patří Míšánek, je však lepší nechat přivázané v kočárku, aby je nějaké zvířátko nekouslo, anebo na ně nešláplo. Děti baví také jezdit přívozem z jednoho břehu Vltavy na druhý. Přívoz je v Praze součástí MHD. Slibované pouštění draka se odkládá, protože nefouká vítr.                

Míšánek si nenechá nic líbit
Jako nejmenší z rodiny si musí Míšánek hájit svá práva. Když jste totiž nejmenší, chodíte jako první spát. Také Vám pořád něco zakazují, buď abyste si neublížili, anebo něco drahého nezničili, jako třeba DVD přehrávač, anebo myčka nádobí. Starší sourozenci Vám pochopitelně berou hračky. Při oslavě svého svátku dostal Míšánek od tety čokoládové vajíčko s hračkou. Už ho měl skoro v ruce, ale pak maminka řekla, že ho dostane až po obědě, což si Míšánek vzal osobně a spustil takový řev, že maminka neměla šanci. Po patnácti minutách vzlykání mu vajíčko dala, aby alespoň podíval, co je uvnitř, a kousínek ochutnal, třebaže je to nevýchovné.      

Míšánek je mamánek
Míšánek je velmi samostatný a jak jsme psali, nenechá si jen tak něco líbit, když je však nablízku maminka, tak u ní hledá zastání. Když mu Barunka něco sebere, anebo když dostane od tatínka přes ručičku, běží k mamince. Když ale maminka přivede Míšánka do školky, celkem v klidu jí zamává. To ze začátku nesměl Míšánek vidět maminku odcházet. Míšánek rád sedí mamince na klíně a prohlíží si s ní knížečky. Mezi nejoblíbenější patří knížka Medvídkův den od rána do večera, Medvídek na farmě a Sportující medvídci. Občas mu za odměnu maminka nebo tatínek dovolí zahrát si motorky nebo formule na počítači.   

Přečtěte si také

    DISKUZE POD ČLÁNKEM

Pro zobrazení komentářu se musíte přihlásit.