Všechny články

Podstata emoční inteligence

Od „objevení“ emoční inteligence v psychologii vzniklo mnoho pokusů, jak tento konstrukt co nejpřesněji popsat, jak jej zkoumat a měřit. Většina odborníků, kteří se tématem emoční inteligence zabývají, se shoduje na tom, že pojem emoční inteligence vyjadřuje spíše soubor schopností a dovedností, nežli jednolitou vlastnost či schopnost jedince.

pokračovat na článek

Zachraňme svět! Přibalte si na dovolenou zajímavou hru!

Vyrážíte na rodinnou dovolenou? Pak nesmí ve Vašem cestovním zavazadle chybět rodinná hra. Máme pro Vás zajímavý tip na deskovou hru, která pobaví děti i dospělé. Nová strategická hra Zachraňme svět Vám nedovolí odejít od stolu, dokud nespasíte svět.

pokračovat na článek

Připravte děti na školu zvesela! Kupte jim zábavné sešity a dekorace

Věci, které nás baví, nám jdou skoro samy. A u dětí to platí dvojnásob. Chcete, aby to šlo Vašemu prvňáčkovi ve škole pěkně od ruky? Pořiďte mu zábavné pracovní sešity a nezapomeňte ani na příjemné „pracovní“ zázemí. Malovaní Dřeváci Vám se zvelebováním školáckého koutku ochotně pomohou.

pokračovat na článek

Co možná nevíte o sršních

Když spatříme v blízkosti svého dítěte sršeň, obvykle začneme panikařit. Snažíme se sršeň co nejrychleji chytit a dostat ji co nejdále od dítěte, případně ji zabít. Napadlo Vás ale někdy, že právě Vaše panika a rychlé pohyby mohou sršeň dráždit? Že tento hmyz není tak nebezpečný, jak se o něm říká?    

pokračovat na článek

Nový školní rok se blíží

Za několik dní začne opět nový školní rok, který otevře poprvé dveře téměř sto tisícům žáků 1. tříd, a to ve více jak čtyřech tisících základních školách v celé republice. Tentokrát to bude sice až 2. září, ale to nemění nic na obsahu ani úkolech, které by zde měl každý prvňáček zvládnout.

pokračovat na článek

Hurá s dětmi k vodě

Symbolem léta je čas strávený u vody. Většina dětí si pobyt u vody užívá plnými doušky. Máme dobrou zprávu, ani na výletě k vodě se nemusíte vzdávat praktických, příjemných a k přírodě šetrných věcí, jimiž se vybavíte. Pojďme si projít, jakými produkty si můžete čas strávený u vody zpříjemnit.

pokračovat na článek

Vyšetření infekčnosti klíštěte Vám ušetří starosti

O prázdninách je klíšťová sezóna v plném proudu. S klíšťaty se setkáme nejen v lesích a na loukách, ale také doma na zahradě. Protože klíšťata jsou zdrojem nákazy závažných onemocnění, především boreliózy a encefalitidy, strach rodičů z klíšťat je opravdu velký.

pokračovat na článek

Emoční inteligence u dětí

Koncept emoční inteligence je v psychologii poměrně nový. Tohoto termínu v roce 1900 poprvé užili Salovey a Meyer, a definovali ji jako součást sociální inteligence, která zahrnuje schopnost sledovat vlastní i cizí pocity a emoce, rozlišovat je a využívat těchto informací ve svém myšlení a jednání (Salovey a Meyer via Shapiro; 1998).

pokračovat na článek

Nejchytřejší plyšák na světě!

Plyšové hračky mají rády všechny děti, holky i kluci. Co však současné děti ještě více zajímá, to jsou mobilní telefony, iphony a další moderní hračky pro dospělé, se kterými se dá dělat spousta zajímavých věcí. Proč tedy nespojit obojí do jedné hračky? Mobilní plyšák Puffy Vaše děti jen tak neomrzí.

pokračovat na článek

Citáty o rodičích

Citáty nám pomáhají, abychom si uvědomili některé životní pravdy. Tentokrát jsme pro Vás vybrali některé o rodičích a dětech.

pokračovat na článek

Dětské lásky nikdy nezlehčujte

Nezapomínejte na to, že Amorovy šípy nezasahují pouze teenagery a dospělé, ale také předškoláky. Dětské lásky nikdy nezlehčujte. Pro děti mají totiž zásadní význam.  

pokračovat na článek

Úsměvné citáty o manželích

Máte rádi citáty? Ty, které jsme pro Vás vybrali o manželích, Vás jistě pobaví.

pokračovat na článek

Citáty o dětech

Citáty o dětech nás pobaví a poučí. Často v nás až zatrne, jak jsou některé pravdivé.

pokračovat na článek

Citáty o lásce

Citáty nám dávají možnost zamyslet se nad věcmi každodenního života. Díky nim si často uvědomíme, že to, co prožíváme, neprožíváme pouze my.  Vybrali jsme pro Vás ty nejkrásnější citáty o lásce.

pokračovat na článek

Dětské hřiště Jungle Gym

I dětské hřiště může být rostoucí. Rostoucí židle, stoly či postele mají tu výhodu, že rostou spolu s dětmi, není tedy třeba dokupovat nový nábytek. Napadlo Vás někdy, že rostoucí může být i dětské hřiště? Výrobce dřevěných hracích sestav Jungle Gym umožňuje průběžné přizpůsobování hřiště věku a dovednostem dítěte. Bohatý sortiment příslušenství se navíc postará o to, aby se Vaše ratolesti nezačaly na hřišti nudit.

pokračovat na článek

Má už Váš prvňáček školní tašku?

Také už počítáte poslední týdny nebo dny, které zbývají Vašemu prvňáčkovi k zahájení povinné školní docházky? Nenechávejte nákup školní tašky na poslední chvíli, ať máte dostatek času na výběr kvalitního výrobku, jehož design se bude malému školáčkovi líbit. Máme pro Vás tip, kde dobře pořídit nejen školní aktovky a batohy, ale kompletní školní sety.

pokračovat na článek

Pozor na ně, hrozí pořád a všude

Mnoho lidí má špatné zkušenosti s průjmem a dalšími střevními potížemi z letních exotických dovolených v zahraničí. Jenomže původci akutních průjmů bývají viry nebo bakterie a tyto patogeny se neřídí ani ročním obdobím, ani zeměpisnou polohou.

pokračovat na článek

Užijte si čas vodních radovánek! Máme tipy na super hračky!

Nejteplejší část roku, čas vodních a dalších letních radovánek, je konečně v plném proudu, a proto jsme pro Vás připravili několik šikovných tipů na hračky do vody i na zahradu. Přinášíme inspiraci pro děti od miminek až po malé školáky.

pokračovat na článek

Značkové dětské oblečení a možnost výdělku

Líbí se vám móda pro děti, kterou byste si na sebe nejraději vzali sami? Pokud ano, internetový obchod Tbaby je obchod, který hledáte.

pokračovat na článek

Víte, že před rakovinou prsu se můžete pojistit?

Každou maminku zamrazí při představě, že vážně onemocní, a nebude schopna starat se o své děti tak, jak tomu bylo doposud. Rakovina prsu patří mezi onemocnění, která postihují čím dál větší počet žen. Díky projektu Chraňte si svá prsa, jehož patronkou je Lucie Bílá, lze dnes využít možnosti pojištění proti rakovině prsu.

pokračovat na článek