Všechny články

Probiotika – cesta ke zdraví

Vleklé zažívací obtíže, nachlazení, nepříjemné ekzémy a unavená pleť. Málokdo si tyto příznaky spojí dohromady a hledá za nimi jediného původce, kterým může hravě být nedostatečné množství správných bakterií v lidském střevě. I malé narušení vnitřní rovnováhy totiž může vyvolat vleklé zažívací a další zdravotní obtíže.

pokračovat na článek

Otěhotnění po čtyřicítce

Porodit dítě po čtyřicítce není dnes ničím neobvyklým. Stále více žen zahajuje svůj rodinný život později, anebo potkají toho pravého až za pět minut dvanáct. Otěhotnění po čtyřicítce je však spjato s jistými riziky. Než se pro otěhotnění rozhodnete, měla byste je znát.     

pokračovat na článek

Být mámou mě baví

Maminky, máte s miminkem nebo dokonce s miminky tolik práce a starostí, že si ani nestíháte tyto vzácné chvilky vychutnat? Zastavte se na chvilku. Uvědomíte si, že být mámou je fajn.

pokračovat na článek

Citové pouto mezi dítětem a rodiči se vytváří ještě před porodem

Pevné citové pouto mezi rodiči a dětmi je důležité pro harmonický vývoj dítěte. Toto pouto bývá zpravidla u maminek silnější, což je dáno tím, že těhotenství přísluší výhradně ženám.

pokračovat na článek

Otěhotnění po ovulaci

Plánujete rodinu a zajímá Vás, zda můžete otěhotnět jen při ovulaci, anebo je možné také otěhotnění po ovulaci? Dozvíte se níže.

pokračovat na článek

Imunitní systém předškoláků potřebuje posilovat

Tráví Váš předškolák více času doma v posteli než ve školce? Posilujte jeho imunitní systém.  

pokračovat na článek

Imunitní systém člověka se velmi progresivně vyvíjí v prvních dnech jeho života.

Zásadní vliv na vývoj má složení mateřského mléka, které nemá pouze nutriční funkci, ale podílí se významným způsobem i na vytvoření funkčního imunitního systému.

pokračovat na článek

Co potřebuje dítě ke svému rozvoji

Nejste si jistí, zda děláte vše, co potřebuje Vaše dítě pro svůj všestranný rozvoj? Přečtěte si náš článek. Podle odborníků je stimulace smyslů dítěte důležitá již od prenatálního věku. Poradíme Vám, jak smysly správně rozvíjet. 

pokračovat na článek

Kočárky, autosedačky, hračky a vše, co potřebujete pro Vaše děti

Pořizujete nebo obnovujete výbavu pro miminko? Hledáte zajímavé tipy na hračky pro nejmenší? Anebo potřebujete pomoc v začátcích kojení? Poradíme Vám, kde pořídíte kočárky, autosedačky a vše ostatní pro bezpečnost, pohodlí i zábavu Vašich dětí.

pokračovat na článek

Nový kočárek pro rok 2013

Čekáte miminko? Pokud ještě nemáte tu nejdůležitější součást výbavičky, jistě Vás bude zajímat, co je nového mezi kočárky. Novinku pro rok 2013 představuje model Snap 4 značky Valco Baby, který je zárukou pohodlí pro miminko i pro maminku.

pokračovat na článek

Dívka v raném dospívání

Začala se Vaše holčička náhle měnit ve věčně protestující bytost, která má na vše odlišný názor než Vy? Pravděpodobně se octla na prahu náročného období dospívání.

pokračovat na článek

Mořské plody zlepšují náladu těhotných žen

Strava bohatá na omega-3-mastné kyseliny podporuje dobrou náladu u žen, které během těhotenství trpí depresemi.

pokračovat na článek

Těhotenství po 35. roce není neobvyklé

Je Vám pětatřicet nebo více a čekáte miminko? Těhotenství po pětatřicítce je spjato s jistými riziky, díky současné lékařské péči se však daří tato rizika eliminovat.      

pokračovat na článek

Bosá obuv - módní hit nebo něco víc?

Dnešní děti trpí vbočenými palci, plochýma nohama a řadou dalších problémů, které jsou mezi bosou populací téměř neznámé. Lidé, kteří vyrostli bosí, mají velice často širší a delší chodidla, která vhodněji reagují na tlak při chůzi, a jsou tak ušetřeni bolestí obutých Evropanů nebo Američanů.

pokračovat na článek

Už žádný hmyz! Sítě proti hmyzu Vám zpříjemní celou sezónu 

Kazil Vám loňskou sezónu obtížný hmyz? Nedejte mu letos šanci a nainstalujte si domů sítě proti hmyzu dříve, než začnou bručet první mouchy. Vybrat si můžete z několika typů.

pokračovat na článek

Zajímavá fakta o vývoji dítěte: Od prenatálního věku do 3 let

Víte, že děti rozpoznají vůně již v prenatálním věku? A že v roce rozumějí významu kolem 70 slov? Přečtěte si zajímavá fakta o vývoji dítěte od prenatálního věku do 3 let.

pokračovat na článek

Zajímavá fakta o vývoji dítěte: Od 3 do 8 let

Vývoj dítěte je naprosto fascinující cesta plná pokroků. Zastavme se alespoň na chvilku u věku od 3 do 8 let.

pokračovat na článek

Jak zabavit děti doma: Vyrábíme jedlé šperky

Dnes si s dětmi doma vyrobíme jedlé šperky. Na výrobu nám stačí klubko provázku, nůžky, případně také nůž a materiál na navlékání, v našem případě cereální kroužky. 

pokračovat na článek

Tresty a výchova

Své děti máme rádi, ale ne vždy to s nimi jde po dobrém. Výchova je dlouhodobý proces a bez trestů se bohužel občas neobejde. Na tom se jistě shodnou všichni rodiče. Pokud však jde o volbu trestu, zde už se názory rodičů i odborníků rozcházejí. Jaký druh trestu tedy zvolit?
 

pokračovat na článek

Metoda Kaizen se dá použít také ve výchově

Metoda Kaizen patří mezi efektivní manažerské metody, které nemají s výchovou dětí na první pohled nic společného. Jak ale dokazuje náš článek, lze ji s úspěchem aplikovat také ve výchově.  

pokračovat na článek