Všechny články

Krásná pokožka v těhotenství i po něm

Také si říkáte, jak je možné, že celebrity vypadají v těhotenství i po něm tak skvěle? Podařilo se nám odhalit jedno z jejich tajemství: těhotenská kosmetika Mama Mio vyvinutá čtyřmi expertkami na kosmetiku, která pomohla udržet krásně pevnou a hladkou pokožku také Victorii Beckham.

pokračovat na článek

Citový vývoj předškoláka

Citový vývoj předškoláka je důležitou složku formování osobnosti. Dítě ve věku od 3 do 6 let potřebuje upevňovat pocit bezpečí a jistoty, podporovat sebevědomí a postupně si osvojovat základní společenská pravidla chování.  

pokračovat na článek

Hyperaktivní dítě

Neposedí u stolu ani u televize. Pořád po něčem leze, pokřikuje a nedokáže se soustředit na to, co mu říkáte. Není náhodou hyperaktivní?   

pokračovat na článek

Jak zabavit děti doma: Hádanky a cukráři

Děti předškolního věku mají rády hádanky. A protože mají rády také bonbóny, připravili jsme malou domácí hru Hádanky a cukráři.

pokračovat na článek

Verbální násilí dětem ubližuje

Také patříte mezi ty, kteří nejdou pro slovo daleko? Pokud máte děti, dávejte si pozor na jazyk. Verbální násilí jim může ublížit více než fyzický trest.     

pokračovat na článek

Odkdy si máte dávat pozor na pusu?

Od jakého věku dítěte si máte začít dávat bedlivý pozor, na to, co říkáte? Stačí se začít hlídat, až začne dítě mluvit?   

pokračovat na článek

Originální bytové doplňky, které jinde nenajdete

Hledáte vkusné a stylové doplňky do dětského pokojíčku? Anebo byste rádi zútulnili jinou část interiéru svého domova? Prozradíme Vám, kde se dají pořídit krásné a originální bytové doplňky z dílny holandských designérů, které jinde nenajdete.

pokračovat na článek

Zásada sedmá: Podívejte se na svět dětskýma očima

Že už je tomu dávno, co jste odrostli dětským střevícům? Když budete trošku cestovat v čase, Vaše děti to jistě ocení.   

pokračovat na článek

Zásada šestá: Nebojte se přiznat svou chybu

Hlídáte si svou rodičovskou autoritu jako oko v hlavě a máte obavu, aby Vaši potomkové neodhalili, že se občas dopustíte také nějaké chyby? Nebojte se a raději svou chybu přiznejte. Vyplatí se Vám to.

pokračovat na článek

Zásada pátá: Nechtějte po dítěti, aby dokázalo to, co jste sami nezvládli

Protože pro své děti chceme to nejlepší, záleží nám na jejich dobrých studijních výsledcích. Chceme, aby měly v životě dobrou práci a pohodlný život, tedy ještě lepší než máme my, neboť jsme své šance již dávno promarnili. Toto přání nás však neopravňuje k tomu, abychom své děti nutili studovat obory, které studovat nechtějí.  

pokračovat na článek

Rozumový vývoj předškoláka

Rozumový vývoj předškoláka jsme pro přehlednost rozdělili na dvě etapy, a to od tří do čtyř a od čtyř do pěti let.  

pokračovat na článek

Opožděný vývoj od miminka do pěti let

Je Vašemu dítěti osm nebo dokonce devět měsíců a stále ještě nesedí? Řekl Vám pediatr, že se v jeho případě jedná o opožděný vývoj? Nenechte se znepokojit lékařskou diagnózou. Vaše dítě s největší pravděpodobností všechno brzy dožene.     

pokračovat na článek

Dvouleté dítě dokáže být pěkně tvrdohlavé

Rodiče dvouletých dětí to nemají snadné. Právě kolem dvou let přichází první období vzdoru, kdy se z hodného roztomilého batolátka stává zatvrzelý umíněnec, kterého je často těžké zvládnout. Naštěstí je toto období pouze přechodné a s našimi radami ho v pohodě zvládnete.  

pokračovat na článek

Jak zabavit děti doma: Kufřík plný obrázků

Kufřík plný obrázků má mnohastranné využití, neboť ho lze využít k různým aktivitám, které pomáhají rozvíjet myšlení, fantazii a kreativitu. Kromě toho ho lze využít jako pomůcku při výuce anglického jazyka, tak jak jsme to udělali my s dětmi.

pokračovat na článek

Ovulace, oplodnění a pohlaví dítěte

Během ovulace dochází k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku, které začne sestupovat vejcovodem k děloze. Pokud dojde k jeho oplodnění spermií, dojde také k početí. Výpočet ovulace Vám pomůže určit nejen plodné dny, ale také ovlivnit pohlaví potomka.

pokračovat na článek

Ovulace a oplodnění

Jakou má souvislost ovulace a oplodnění? A jak lze této souvislosti využít při plánovaném rodičovství, anebo naopak v rámci ochrany před nechtěným otěhotněním?

pokračovat na článek

Ovulační kalkulačka

Ráda byste otěhotněla? Výpočet ovulace Vám pomůže zjistit, které dny jsou nejpříznivější k početí. K výpočtu se nejčastěji používá ovulační kalkulačka.

pokračovat na článek

Ovulační dny jsou součástí menstruačního cyklu

Ovulační dny jsou nedílnou součástí menstruačního cyklu. Ženy zjišťují své ovulační dny, aby zvýšily pravděpodobnost početí, anebo naopak snížily riziko nechtěného otěhotnění. Víte, jak své ovulační dny vypočítáte?

pokračovat na článek

Jak zabavit děti doma: Vyrábíme pohádku

Děti rády pohádky poslouchají, dívají se na ně v televizi, anebo si je společně s rodiči čtou. Kreativní pohádky, jejichž děj mohou děti samy ovlivnit, jsou zvláště hodnotné, neboť přispívají k vícestrannému rozvoji jejich osobnosti. Jednu takovou si dnes vyrobíme.

pokračovat na článek

Ovulační hlen jako příznak ovulace

Změny v cervikálním hlenu patří mezi příznaky ovulace, a potažmo i plodných dní. Jak poznat podle ovulačního hlenu, že jste plodná?
pokračovat na článek