Všechny články

Bolestivá ovulace a jak jí předejít

Bolestivá ovulace se projevuje nepříjemnými křečemi v podbřišku, které mohou mít různou intenzitu. Co je její příčinou? Jak lze bolestivé ovulaci předejít?

pokračovat na článek

Ovulace a plodné dny

Zjištění termínu ovulace je základním předpokladem pro stanovení plodných dnů. Plodné dny označují období, kdy může žena otěhotnět.

pokračovat na článek

Výpočet ovulace

Ovulace je označení pro uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Výpočet ovulace se používá především v rámci plánovaného rodičovství a slouží ke stanovení plodných dní, tedy dní, kdy je žena schopna otěhotnět.

pokračovat na článek

Příznaky ovulace

Pokud si přejete otěhotnět, měla byste vědět, kdy máte své plodné dny. Ty lze určit na základě zjištění termínu ovulace. Jednu z metod, jak tento termín zjistit, představuje sledování příznaků ovulace.

pokračovat na článek

Pohodlná a stylová móda pro maminky i pro děti

Čekáte miminko, anebo už ho kojíte? Pak se Vám jistě bude hodit tip, kde nakoupit pohodlné mateřské prádlo a oblečení pro kojící maminky. Objevili jsme pro Vás obchod, jehož nabídkou i cenami budete velmi mile překvapena.

pokračovat na článek

Umíte komunikovat se svými dětmi?

Víte, že většinu mezilidských problémů má na svědomí špatná komunikace? To platí nejen mezi dospělými, ale také ve vztazích mezi rodiči a dětmi. Pokud se tedy na své děti často zlobíte, že udělaly něco špatně, anebo neudělaly to, co měly, možná se dopouštíte chyb v komunikaci.      

pokračovat na článek

Školkovská trápení

Některá školkovská trápení nejvíce trápí děti, jiná spíše jejich rodiče. V našem článku jsme si posvítili na problémy, se kterými se děti, a potažmo jejich rodiče ve školce nejčastěji potýkají.

pokračovat na článek

Rodičovská autorita a její správná míra

Bojíte se, aby Vám děti nepřerostly přes hlavu, na druhou stranu se však nechcete chovat jako diktátoři? V tom případě si musíte získat tu správnou míru rodičovské autority.  

pokračovat na článek

Emancipace babiček

Emancipace dala ženám větší míru svobody a tím i možnost seberealizace. Moderní žena se kromě péče o rodinu může věnovat také své kariéře. Tedy pokud to zvládne. Jednou z hlavních překážek se zcela paradoxně stala emancipace sama. Emancipace babiček totiž ztěžuje moderním maminkám jejich situaci.       

pokračovat na článek

Jak zabavit děti doma: Medvídek má narozeniny

Děti milují oslavy, především oslavy narozenin, ať už svých vlastních, anebo kamarádů. Tak proč neuspořádat oslavu také oblíbené hračce Vašeho dítěte?   

pokračovat na článek

Nový seriál: Jak zabavit děti doma

Také si často lámete hlavu nad tím, jak zabavit své děti doma? Když jsou dny krátké a večery dlouhé, když je venku nevlídné počasí, anebo když jsou děti doma kvůli nachlazení či chřipce, je každá rada drahá. V našem novém seriálu článků proto najdete inspiraci, jak své děti doma zabavit.

pokračovat na článek

Čtyři v tom – ojedinělý dokument ČT2

Čekáte miminko, anebo ho plánujete? Pak si určitě nenechte ujít nový docusoap Čtyři těhotenství, který bude vysílat Česká televize každou neděli na od 13. ledna vždy ve 20 hodin na programu ČT2.

pokračovat na článek

Děti a sladkosti

Děti sladkosti milují. Jenže nadměrná konzumace potravin s vysokým obsahem cukru a tuku mívá za následek četné zdravotní problémy, nejčastěji zažívací obtíže, nadváhu a kazivost zubů. Jak tedy přísun sladkého dětem regulovat? Kolik sladkostí může dítě sníst, aniž by bylo ohroženo jeho zdraví?

pokračovat na článek

Výbavička pro maminku i miminko

Vypracovali jsme pro Vás seznam věcí, které budete potřebovat do základní výbavičky pro své miminko i pro sebe, a tento seznam jsme seřadili chronologicky tak, jak jednotlivé položky budete potřebovat. Zařadili jsme do něj co nejvíce ekologického a českého zboží a také praktické pomůcky pro rodiče praktikující přirozené, kontaktní rodičovství (attachment parenting).

pokračovat na článek

Super potraviny pro zdravé děti

Už jste slyšeli o tzv. super potravinách? Nemáme na mysli speciální cereální tyčinky nebo koktejly s vysokou výživnou hodnotou, ale čistě přírodní potraviny, které dodají našemu tělu mnoho životně důležitých látek. Vybrané super potraviny pro zdravé děti najdete v našem článku.       

pokračovat na článek

Zásada čtvrtá: Tchýně je také babička

Postavení snachy nebo zetě je vždy nevděčné. Dobré vztahy se svou tchýní má vskutku málokdo. Pro dítě je však matka Vašeho partnera či partnerky babička.   

pokračovat na článek

OOkidoo.com – prvotřídní hračky a další zboží pro děti

Nejste spokojeni s tuzemskou nabídkou výrobků pro Vaše ratolesti? Nezoufejte. Ani my jsme nebyli. Proto jsme pro Vás připravili internetový obchod OOkidoo.com, na kterém seženete krásné, zajímavé a kvalitní dětské zboží z celého světa.

pokračovat na článek

Zásada třetí: Také jste chodili do školy

Protože nám záleží na tom, aby z našich dětí něco bylo, přejeme si, aby dosahovaly co nejlepších studijních výsledků. A samozřejmě také nechceme, aby ve škole měly nějaké kázeňské přestupky. Nikdo však není dokonalý. Dokonalí jsme nebyli ani my, když jsme chodili do školy.   

pokračovat na článek

Co může kojící matka a co ne

Smíte si jako kojící matka dát ráno kávu nebo večer skleničku vína? Můžete užívat antibiotika? Není nebezpečné, když si vezmete prášek proti bolesti hlavy nebo proti horečce? Není nežádoucí kojení v těhotenství? Můžete jíst sushi?  

pokračovat na článek

Děti v zástěře se loučí: Silvestrovská roláda

Po celý rok 2012 jste s námi mohli sledovat malý gurmánský speciál Děti v zástěře, kde Vám Míšánek a Barunka připravovali své oblíbené pochoutky. Dnešním receptem na Silvestrovskou roládu se s Vámi malí kuchaři loučí.  

pokračovat na článek