Všechny články

Enuréza u dětí a jak ji řešit

Noční enuréza neboli noční pomočování trápí až pětinu dětí ve věku do šesti let. Jedná se o onemocnění, které může mít celou řadu vzájemně se kombinujících příčin. My jsme se v našem článku zaměřili především na to, jak dítěti pomoci, se tohoto problému zbavit.

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Barevné jednohubky na dětskou party

Děti milují přípravu občerstvení. Barevné jednohubky na party zvládnou připravit samy, aniž byste se museli bát, že se u toho poraní. Jen jim musíte některé ingredience předem nakrájet. Přípravu jednohubek jsme svěřili Barunce.

pokračovat na článek

Efektivní výukové postupy v učení gramatiky

Vážení rodiče, učitelé, studenti, také vás drtí gramatické chyby, jichž se dopouštějí vaši potomci v diktátech, prověrkách i domácích úkolech, o elektronické komunikaci ani nemluvě?

pokračovat na článek

Očkovací kalendář 2012

Každé dítě by mělo ve věku od narození do 18 let absolvovat očkování proti vážným a nakažlivým nemocem, jejichž výčet, stejně jako dobu očkování, stanoví naše legislativa. Očkovací kalendář 2012 najdete níže.  

pokračovat na článek

Kam na rodinný výlet? Novohradské hory nabízejí krásnou přírodu, naučné stezky i výborné pečené vdolky!

Inspirací, kam na příjemný rodinný výlet není nikdy dost. Skvělým tipem jsou Novohradské hory v Jižních Čechách.

pokračovat na článek

Barbie – Designové studio – malá návrhářka

Láká vaši holčičku práce módní návrhářky? Je kreativní a ráda něco vyrábí? Máme pro Vás skvělý tip, jak jí udělat radost – může se stát módní návrhářkou a své oblíbené panence Barbie vytvořit ty nejkrásnější šaty!

pokračovat na článek

Dětská mozková obrna – diagnóza, léčba a pomoc

Dětská mozková obrna je celoživotní zdravotní postižení, které nelze vyléčit. V případě včasného zahájení komplexní léčby má dítě naději na plnohodnotný život. Rodiče postižených dětí se mohou obrátit na Středisko ucelené rané péče při ohrožení a postižení DMO.   

pokračovat na článek

Péče o novorozence: krmení a koupání

Přinesla jste si z porodnice své první miminko? Připadá Vám neuvěřitelně bezbranné a křehké a máte obavu, jak v roli maminky obstojíte? Naše rady ohledně péče o novorozence Vám jistě pomohou.  

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Švestkový koláč z kynutého těsta

Míšánek miluje švestky na všechny způsoby. Tentokrát Vám z nich připraví tradiční švestkový koláč.

pokračovat na článek

Jak zvládnout šestinedělí

Šestinedělí je období, během kterého se ženské tělo postupně vrací do stavu, ve kterém bylo před otěhotněním.  V našem článku Vám poradíme, jak zvládnout šestinedělí v pohodě.  

pokračovat na článek

Kores představuje kolekci produktů s Hurvínkem

Pokud máte vy a vaše děti rádi příběhy Hurvínka, Spejbla a Máničky, jistě vás zaujmou i nové produkty společnosti Kores.

pokračovat na článek

Nedonošené miminko potřebuje více péče

Předčasně narozené neboli nedonošené miminko, které se narodilo před ukončením 37. týdne těhotenství, vyžaduje v prvních měsících svého života více péče než děti narozené v termínu.

pokračovat na článek

Druhý poločas s vylepšeným penálem

Do nového školního roku se školáci vracejí nabiti čerstvou energií. Aby byl podobně nabitý i arzenál jejich penálu, nabízíme hned několik tipů. Krom pera či propisky, jejichž použití preferuje každá škola jinak, nesmí v jejich příručním pouzdře chybět tužky, pastelky, lepidlo, ořezávátko a nůžky.

pokračovat na článek

Houby v jídelníčku dětí, ano nebo ne?

Chcete, aby Vaše děti měly co nejpestřejší jídelníček, a zvažujete, zda jej obohatíte také o houby? Právě pro Vás je určen náš článek.

pokračovat na článek

Pořiďte tu správnou autosedačku!

Vrátili jste se z dovolené a zjistili jste, že Vaše ratolest během léta vyrostla? A stojíte před otázkou, že mimo oblečení musíte zakoupit také novou autosedačku? Nabízíme Vám několik informací, které Vám mohou nákup autosedačky usnadnit.

pokračovat na článek

První gynekologické vyšetření

Potřebuje Vaše dcera první gynekologické vyšetření? Přinášíme Vám několik tipů, které Vaší dceři toto vyšetření alespoň částečně usnadní.

pokračovat na článek

Pupečníková krev krok za krokem

Jak postupovat, když se rozhodnu pro uchování kmenových buněk z pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte.

pokračovat na článek

Tipy na sportovní kočárky

Poohlížíte se po novém kočárku pro vašeho malého výletníka? Podívejte se na naše tři ozkoušené tipy na parádní sportovní kočárky. Každý má něco do sebe a záleží jen na vás, který nejlépe vyhoví vašim představám.

pokračovat na článek

Vhodné matrace pro děti od narození

Vybíráte matraci do dětské postýlky či postele? Vedle rozměrů nezapomeňte zohlednit také aktuální potřeby svého dítěte a vlastnosti, jako je tvrdost, materiál, ale také způsob údržby nebo antialergičnost povrchu. Možnost výběru z matrací mnoha typů máte u specializovaných prodejců. Jednoho z nich, Matrace Dormeo jsme navštívili.

pokračovat na článek

Proč je důležitá látka DHA během těhotenství a kojení

Každá maminka, která toužebně očekává svoji ratolest, si přeje, aby její dítko prospívalo. Proto se zajímá, jak se má během těhotenství a v období správně stravovat, jaká by měla být její fyzická aktivita a pohyb. Některé maminky dbají o správné dodržování stravovacího a fyzického režimu o to úzkostlivěji. Ale to je v pořádku.

pokračovat na článek