Všechny články

První gynekologické vyšetření

Potřebuje Vaše dcera první gynekologické vyšetření? Přinášíme Vám několik tipů, které Vaší dceři toto vyšetření alespoň částečně usnadní.

pokračovat na článek

Pupečníková krev krok za krokem

Jak postupovat, když se rozhodnu pro uchování kmenových buněk z pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte.

pokračovat na článek

Tipy na sportovní kočárky

Poohlížíte se po novém kočárku pro vašeho malého výletníka? Podívejte se na naše tři ozkoušené tipy na parádní sportovní kočárky. Každý má něco do sebe a záleží jen na vás, který nejlépe vyhoví vašim představám.

pokračovat na článek

Vhodné matrace pro děti od narození

Vybíráte matraci do dětské postýlky či postele? Vedle rozměrů nezapomeňte zohlednit také aktuální potřeby svého dítěte a vlastnosti, jako je tvrdost, materiál, ale také způsob údržby nebo antialergičnost povrchu. Možnost výběru z matrací mnoha typů máte u specializovaných prodejců. Jednoho z nich, Matrace Dormeo jsme navštívili.

pokračovat na článek

Proč je důležitá látka DHA během těhotenství a kojení

Každá maminka, která toužebně očekává svoji ratolest, si přeje, aby její dítko prospívalo. Proto se zajímá, jak se má během těhotenství a v období správně stravovat, jaká by měla být její fyzická aktivita a pohyb. Některé maminky dbají o správné dodržování stravovacího a fyzického režimu o to úzkostlivěji. Ale to je v pořádku.

pokračovat na článek

Funkční menstruační cyklus je základem možnosti otěhotnět…

Menstruačni cyklus zdrave ženy trva průměrně 28 dni s možnou odchylkou pěti dni. Jedna se o sled pravidelně se opakujicich změn ženskeho organismu, ktery řidi vazby mezi vaječniky, podvěskem mozkovym a mozkem. Tyto změny se projevuji menstruačním krvácením (důsledek odloučeni sliznice dutiny děložni na konci cyklu) a schopností ženy otěhotnět diky ovulaci (uvolněni vajička v polovině cyklu).

pokračovat na článek

Neprůchodnost slzných kanálků u miminka

Novorozená miminka mohou trpět celou řadou neduhů. Vedle novorozenecké žloutenky či kožních problémů mezi ně patří neprůchodnost slzných kanálků. 

pokračovat na článek

Pohodlné botičky pro Vaše spokojené nohy

Hledáte módní a pohodlné botičky na léto? Objevili jsme pro Vás obchod, kde si zaručeně vyberete. Žabky, sandály, biopantofle, papuče, nazouváky, sandály a další obuv pro Vaše spokojené nohy na jednom místě a z pohodlí Vašeho domova. Stačí jen vybrat ten správný model.

pokračovat na článek

Vše pro miminka najdete na veletrhu FOR BABIES, chybět nebudou ani známé maminky

Očekáváte narození potomka a rádi byste si prohlédli nabídku potřeb pro miminka na jednom místě? V tom případě si nenechte ujít další ročník podzimního veletrhu potřeb pro děti a kojence FOR BABIES. Ten se bude konat společně s veletrhem her a hraček FOR TOYS ve dnech 27. – 30. září 2012 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

pokračovat na článek

Co dělat, když ženu postihne tíživá (finanční) životní situace?

V České republice roste počet domácností, které se ocitají na hranici chudoby. Alarmující je však i to, že v tíživé životní situaci se ocitá čím dál tím více žen a matek samoživitelek. Co dělat, když se ocitnete v situaci, kterou nemusíte samy zvládnout?

pokračovat na článek

Očistky po porodu

Poporodní očistky jsou průvodním jevem šestinedělí každé ženy. Tělo se tak zbavuje zbytků tkáně z dělohy po porodu. Protože jsou očistky silně infekční, v období šestinedělí je třeba dodržovat přísný hygienický režim.

pokračovat na článek

Hraniční donošenost a následky pro miminko

Hraniční donošenost je termín, který se používá v případě, že se miminko narodí mezi 36. a 38. týdnem těhotenství. Předčasný porod zpravidla nemívá následky pro zdraví dítěte, je však zapotřebí zvýšené péče v prvních týdnech života.

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Osvěžující ovocný koktejl

Mají Vaše děti rády ochucená jogurtová mléka a mléčné nápoje s ovocem? Připravte jim zdravý a lahodný ovocný koktejl s jogurtem. Barunka Vám poradí, jak na to.

pokračovat na článek

Jak učit děti cizí řeči – předškoláci

Chcete, aby se Vaše dítě předškolního věku seznámilo se základy cizí řeči? Na následujících řádcích Vám přinášíme praktické tipy ohledně možností i způsobů výuky.   

pokračovat na článek

FriXion Clicker - KLIKNI, NAPIŠ, VYMAŽ, PŘEPIŠ

Poznej nový přírůstek do rodiny FriXion – nové provedení bez víčka FriXion Clicker. Stačí kliknout a psát.

pokračovat na článek

Dětská koupelna plná zábavy

Kdybyste se zeptali těch nejmenších dětí, která místnost je jejich nejoblíbenější, většina z nich Vám odpoví, že koupelna. Miminka, batolata i předškoláci vodu milují. Naše tipy pro bezpečné, zábavné a pohodlné koupání a další doplňky do koupelny se Vám proto jistě budou hodit.

pokračovat na článek

Nahota a stud u dětí

Stydíte se převlékat před svými dětmi? Zamykáte se před nimi v koupelně? Pamatujte, že potlačování či odsuzování nahoty před dětmi může vést k jejich nezdravému sexuálnímu vývoji.    

pokračovat na článek

Podzim přichází, oblékněte své děti včas!

S koncem prázdnin přichází čas pořídit dětem nejen školní pomůcky, ale také oblečení na chladnější sezónu. Ovšem nakupování oblečení s dětmi je náročné jak na čas, tak i na trpělivost. Když ale známe přesnou velikost našich ratolestí, proč si neusnadnit práci nákupem v e-shopu?

pokračovat na článek

Návrat do práce po rodičovské dovolené

Návrat do práce po rodičovské dovolené (poté, co jste byla jako maminka několik let doma) představuje významnou změnu pro celou rodinu. Jak na tuto změnu připravit nejen sebe, ale takéjednotlivé členy své rodiny, aby se novou situací snáze vyrovnali?

pokračovat na článek

Těhotenská průkazka je důležitý doklad

Těhotenská průkazka je důležitý osobní doklad každé budoucí maminky. Průběžně se do něho zaznamenávají údaje o zdravotním stavu, které souvisejí s těhotenstvím. Tyto údaje se průběžně aktualizují.  

pokračovat na článek