Všechny články

KORUNKA LUHAČOVICE rozdala během charitativního víkendu dárky za 150 000 Kč!

Uplynulý víkend se uskutečnil již 11. ročník charitativní akce LUHAČOVICE – MĚSTO ZDRAVÍ A MÓDY. Tradičně pod záštitou statutárního náměstka hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše a ve spolupráci s řetězcem lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA se Luhačovice staly střediskem módy, sportu a zábavy pro děti a dospělé.

pokračovat na článek

Devítiměsíční miminko se učí první slova

Pokud jste se nemohli dočkat, až Vám Váš malý tvoreček poprvé řekne „máma“ nebo „táta“, tak jste se konečně dočkali. Devítiměsíční miminko to dokáže.

pokračovat na článek

Osmiměsíční miminko už umí také zlobit

Osmiměsíční miminko už přesně ví, co chce, i co nechce, a umí Vám to dát patřičně najevo. Většina maminek si stěžuje, že je jejich osmiměsíční miminko zlobí, a to především při jídle. 

pokračovat na článek

Čtyřleté dítě má pro Vás tisíce otázek

Čtyřleté dítě je velice zvídavé a chce co nejvíce poznat svět kolem sebe a pochopit, jak funguje. Stále se Vás proto ptá na důležité otázky začínající nejčastěji slůvkem proč nebo jak.

pokračovat na článek

Sedmiměsíční miminko začíná lézt

Sedmiměsíční miminko nejenže začíná lézt, ale některé se dokonce dokáže také samo postavit. Zvýšeně slintá, protože se mu klubou první zoubky, a dává do pusinky vše, co najde.   

pokračovat na článek

Předčasný porod, jeho následky a příčiny

Předčasný porod je porod, při kterém se dítě narodí mezi 23. a 37. týdnem těhotenství. Předčasně narozené děti ještě nemají zcela vyvinuté všechny životně důležité orgány (především plíce), a proto vyžadují intenzivní nemocniční péči. Díky možnostem moderní medicíny má čím dál více předčasně narozených dětí šanci na přežití a po překonání počátečních obtíží na zdravý vývoj.   

pokračovat na článek

Tříleté dítě je Vaším zrcadlem

Děti se z velké části učí nápodobou dospělých. Pokud jde o tříleté dítě, zde to platí dvojnásob. Malí předškoláci jsou totiž opičky, které napodobují vše, co děláte. Jsou Vaším zrcadlem. 

pokračovat na článek

Vyšetření v těhotenství pro zdraví matky a plodu

Během těhotenství absolvuje každá budoucí maminka v rámci těhotenské poradny celou řadu vyšetření. Cílem vyšetření v těhotenství je zdraví matky a plodu, případně včasné odhalení vrozených vývojových vad a přerušení těhotenství.  

pokračovat na článek

Šestiměsíční miminko nemůžete nechat ani chvilku bez dozoru

Šestiměsíční miminko je už velmi čiperné. Umí se samo převrátit, posadit, a dokonce i doplazit za věcí, která ho zajímá. Nesmíte ho proto nechat ani chvilku bez dozoru mimo jeho postýlku či ohrádku. 

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Rychlé jahodové knedlíky

Jahodová sezóna tu bude co nevidět, a proto si Míšánek pomalu osvěžuje recept na rychlé jahodové knedlíky.

pokračovat na článek

Příprava na přijímačky na vysokou školu

Pokud Váš syn nebo dcera nehodlá ukončit proces svého vzdělávání maturitou, bude se po zkoušce zralosti připravovat na vysokou školu.  Příprava na přijímačky a její rozsah se u jednotlivých typů škol liší.  

pokračovat na článek

Pětiměsíční miminko už může jíst tuhou stravu

Pětiměsíční miminko už může začít jíst jednopruhovou tuhou stravu. Pokud je však plně kojeno, získá dostatek živin z mateřského mléka.  Miminko dělá velké pokroky v rozvoji pohybových dovedností i společenského rozvoje.  

pokračovat na článek

Nejpoužívanější bělení zubů White Pearl!

Neradi chodíte k zubaři nebo se Vám nechce investovat do drahých produktů na bělení zubů? Představujeme revoluční systém bělení zubů, který můžete použít v pohodlí svého domova.

pokračovat na článek

Štítná žláza u dětí a její nejčastější onemocnění

Je Vaše dítě často unavené, zimomřivé a trpí nadváhou, přestože jeho kalorický příjem není příliš vysoký? Anebo je Vaše dítě velmi neklidné, nesoustředěné a nezdravě hubené? Možná trpí poruchou štítné žlázy.

pokračovat na článek

Čtyřměsíční miminko si vynucuje Vaši pozornost

Čtyřměsíční miminko není rádo samo. Chce být s Vámi a často si proto vynucuje Vaši pozornost. Jednou z možností je pláč, ale může Vás k sobě vábit také vydáváním různých hlásek nebo dokonce slabik. 

pokračovat na článek

Pořiďte svým dětem vlastní hřiště!

Také Vás Vaše ratolesti často přemlouvají k tomu, abyste s nimi šli na dětské hřiště, anebo už tam chodí samy? Pokud máte tu možnost, vybudujte svým dětem vlastní hřiště doma na zahradě. Výhody vlastního dětského hřiště ocení celá rodina.

pokračovat na článek

Tříměsíční miminko potřebuje první hračky

Tříměsíční miminko už prospí mnohem méně času než novorozeně. V tomto období již plně zvládá techniku sání, a proto není po jídle vyčerpané, ale má potřebnou energii na zkoumání okolního světa. 

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Domácí brumlíci

Děti milují jedlé postavičky, které se jim dobře drží v ruce. Šéfkuchařka Barunka Vám dnes prozradí recept na domácí brumlíky. 

pokračovat na článek

Dvouměsíční miminko Vás odmění prvním úsměvem

Dvouměsíční miminko stejně jako měsíční miminko většinu času prospí. Zbytek pak věnuje sání, které je jediným zdrojem jeho potravy, prozkoumávání tohoto světa a učení se novým věcem.  

pokračovat na článek