Všechny články

Antibiotika v těhotenství a při kojení

Čekáte miminko, nebo ho kojíte, a onemocněla jste chorobou, která se léčí podáváním antibiotik? Bojíte se, aby antibiotika neublížila miminku? Antibiotika v těhotenství a při kojení lze užívat. Ovšem pouze některé druhy.  

pokračovat na článek

Měsíční miminko většinu času prospí

Měsíční miminko neboli novorozeně si postupně zvyká na svět, na který přišlo. Snadno se proto unaví a má velkou potřebu spánku. Měsíční miminko spí až 20 hodin denně.

pokračovat na článek

Oblékání v těhotenství: Praktické doplňky

Součástí těhotenské módy jsou samozřejmě také doplňky. V tomto dílu našeho seriálu jsme se zaměřili právě na doplňky, které jsou nejen slušivé, ale také velmi praktické. 

pokračovat na článek

Péče o pokožku s atopickým ekzémem

Projevy ekzému či přímo atopie se vyskytují až u třetiny lidí. Průvodní příznaky spojené s tímto onemocněním jsou bohužel dost nepříjemné a dlouhodobé, proto vám chceme připomenout základní zásady v péči o pokožku s tímto postižením.

pokračovat na článek

Aquamánie je opět tu! Letos potřetí.

A je to zase tady. Krásné léto se nezadržitelně blíží a s ním i předlouhé dětské prázdniny. Děti v těchto dnech mají spoustu času na kamarády a spoustu zábavy, jaký pro ně ale vymyslet program?

pokračovat na článek

Péče o nehty v těhotenství

Během těhotenství dochází v těle matky k mnoha hormonálním změnám. Jejich následkem mívá většina maminek krásné vlasy, ale oslabené nehty. Péče o nehty v těhotenství pomůže jejich stav částečně zlepšit.  

pokračovat na článek

Negativní Rh faktor může být v těhotenství komplikace

Jednou z komplikací v těhotenství může být také negativní Rh faktor. Pokud mají Rh negativní oba rodiče, nepředstavuje negativita žádný problém. Ten nastává v případě rozdílných Rh faktorů obou rodičů: když má matka Rh negativní a otec Rh pozitivní.

pokračovat na článek

Draslík v těhotenství

Draslík má pro organismus zásadní význam. Zajišťuje správnou funkci kardiovaskulárního systému, svalů a udržuje rovnovážný stav tekutin v těle. Jeho nedostatek se projevuje únavou, celkovou slabostí, poruchami spánku a srdečního rytmu, jedním z následků může být i zácpa.  V těhotenství potřeba draslíku stoupá. 

pokračovat na článek

Oblékání v těhotenství: Nezapomeňte na obuv

Nedílnou součástí slušivého, a zároveň pohodlného těhotenského outfitu je obuv. Ta by měla mít pevnou podrážku a podpatek do 6 cm.

pokračovat na článek

Včas odhalená tupozrakost se dá úspěšně léčit

Tupozrakost je oční vada, která postihuje přibližně tři ze sta dětí. Tuto oční vadu nelze léčit operací. V případě včas odhalené tupozrakosti je však velmi úspěšná konzervativní léčba. 

pokračovat na článek

Migréna v těhotenství dokáže potrápit

Pokud trpíte na migrény, pravděpodobně se Vám nevyhnou ani v období těhotenství, kdy si nemůžete vzít prášek proti nevolnosti. Jak zvládnout migrénu bez léků? A lze jí alespoň částečně předejít?

pokračovat na článek

1. týden těhotenství

(1. lunární měsíc)

Milé nastávající maminky! Dovolte, abychom Vás přivítali u prvního dílu našeho těhotenského seriálu s příznačným názvem 1. týden těhotenství.

pokračovat na článek

Oblékání v těhotenství: Plavky

Abyste se cítila sebevědomě na plovárně a na pláži také v období těhotenství, potřebujete plavky rafinovaného střihu.  Na výběr máte z několika modelů. 

pokračovat na článek

Oblékání v těhotenství: Svetry, svetříky a kabáty

Svetry a svetříky oceníte v těhotenství po celou sezónu. Hodí se nejen na jaře a na podzim. Šikovný je také lehký kabátek.      

pokračovat na článek

Vychloubání u dětí

Touha po uznání představuje běžnou potřebu každého z nás. Objevuje se již v batolecím věku, kdy se dítě rádo pochlubí, co už umí. U předškoláků a malých školáků je však často třeba vychloubání lehce usměrnit.   

pokračovat na článek

Oblékání v těhotenství: Módní topy na léto

Topy a topíky k létu neodmyslitelně patří. Tak proč by se je měly odpírat těhulky? Přinášíme inspiraci na romantické, společenské i sportovní modely.  

pokračovat na článek

2. týden těhotenství

(1. lunární měsíc)

Ani ve 2. týdnu těhotenství ještě netušíte, že se právě z tohoto vajíčka stane zárodek Vašeho budoucího miminka.

pokračovat na článek

Tvrdnutí dělohy v těhotenství

Tvrdnutí dělohy je provázeno nepříjemnými bolestmi břicha, které dokážou budoucí maminku pěkně potrápit. Pokud trápí také Vás, poradíme Vám, co může Vaše obtíže alespoň zčásti zmírnit.  

pokračovat na článek

Oblékání v těhotenství: Slušivé kalhoty a legíny

Těhotenské kalhoty a legíny využijete v těhotenství nejvíce. Vyberte si proto nějaký slušivý modýlek, který se zároveň postará o maximum komfortu.   

pokračovat na článek