Všechny články

Desatero vět, po nichž žena neotěhotní

Starý dobrý vtip praví, že nejlepší způsob, jak se vyhnout jinému stavu, je sklenka vody. Nikoli před TÍM, nikoli po TOM, ale místo TOHO. Vcelku spolehlivě proti otěhotnění ovšem může působit i lidské slovo.  
pokračovat na článek

7. týden těhotenství

(2. lunární měsíc)

Cítíte se unavená? To k začátku těhotenství patří. Vůbec se nestyďte za to, že se Vám chce spát již během večerních zpráv, jděte včas na kutě a pořádně se vyspěte!

pokračovat na článek

8. týden těhotenství

(2. lunární měsíc)

Nastal čas na vstupní gynekologické vyšetření, které je velmi podrobné. Gynekolog Vás nejen důkladně vyšetří, ale také Vám odebere krev a provede rodinnou anamnézu.

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Slaný sýrový koláč

Dnes Vám šéfkuchař Míšánek připraví slaný sýrový koláč. Je velmi snadný a skvěle chutná teplý i studený.   

pokračovat na článek

9. týden těhotenství

(3. lunární měsíc)

Připravte se na to, že postupně začnete přibývat na váze, a že se začne měnit tvar Vaší postavy. Možná už nyní máte problém s dopnutím své oblíbené sukně nebo kalhot.

pokračovat na článek

Opožděná menstruace může mít mnoho příčin

Každá žena má ve svém měsíčním krvácení jistou pravidelnost (výjimku představují pouze mladé dívky, které teprve menstruovat začaly, anebo maminky po porodu). Někdy se však může toto krvácení opozdit. Opožděná menstruace může mít mnoho příčin.  

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Vuřty po čarodějnicku

Šéfkuchař Míšánek se nechal inspirovat pálením čarodějnic a přináší Vám recept na vuřty po čarodějnicku.

pokračovat na článek

Těhotenské chutě a jak je ovládat

Čekáte miminko a pronásledují Vás těhotenské chutě? Pokud máte chuť na potraviny, jako jsou ryby, zelenina, nebo tvaroh, pak je to jen dobře, Ale co dělat, když se octnete v područí těhotenských chutí na nezdravé nebo dokonce za běžných okolností nejedlé věci? Poradíme Vám, jak lze těhotenské chutě alespoň částečně ovládat.     

pokračovat na článek

18. narozeniny Vašeho dítěte

18. narozeniny symbolizují překročení prahu mezi dětstvím a dospělostí. Teenageři si proto od svých osmnáctin mnoho slibují. Řada teenagerů kolem svých osmnáctin přijde k rodičům s novými požadavky.  Jak na tyto požadavky reagovat?      

pokračovat na článek

Bazální teplota a těhotenství

Bazální teplota umožňuje zjistit, kdy máte v rámci svého menstruačního cyklu ovulaci, a proto se používá jako jedna z pomůcek při pokusech o otěhotnění.    

pokračovat na článek

10. týden těhotenství

(3. lunární měsíc)

Možná si připadáte mnohem těžší a silnější, než před otěhotněním, přestože na Vás těhotenství zatím není na první pohled vidět.

pokračovat na článek

Víte, jak nám děti dávají najevo svou lásku?

Nemusí ještě ani mluvit a už nám umí dát najevo svou lásku. Víte jak? Čtěte...

pokračovat na článek

Chcete mít krásná prsa? Zvolte to správné prádlo.

Víte, že krásu našich ňader zdůrazní hlavně vhodně zvolená podprsenka? Vybírat můžete z nepřeberného množství podprsenek mnoha typů, barev a střihů. Pojďme se na výběr prádla podívat blíže…

pokračovat na článek

Porodní bolesti a strach z porodu

Porodní bolesti představují hlavní příčinu, proč mají budoucí maminky strach z porodu. Na následujících řádcích jsme pro Vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky, které se týkají porodních bolestí.  

pokračovat na článek

Recept na domácí buchtičky se šodó

Děti sladká jídla vysloveně milují. Udělejte svým dětem radost a připravte jim sladkou večeři, na které si smlsne celá rodina. Přinášíme Vám osvědčený recept na domácí buchtičky se šodó. 

pokračovat na článek

Když se objeví menstruace v těhotenství

Menstruace v těhotenství se u většiny žen nevyskytuje. Pokud se však objeví, není to důvodem ke znepokojení, přesto byste o tom měla vždy informovat svého gynekologa.  

pokračovat na článek

Příznaky blížícího se porodu

Mnoho budoucích maminek trápí obava, zda včas rozpoznají první příznaky blížícího se porodu, a stihnout dojet do porodnice. Milá maminko, pokud čekáte své první děťátko a trpíte touto obavou, přečtěte si náš článek.   

pokračovat na článek

Třetí ročník charitativního běhu Prahou BĚH GORILY

Sobota 2. 6. 2012 ve 14 hodin. Pražský hrad – náměstí Republiky (cca 5,1 km).

pokračovat na článek

Kuřecí stehna recepty

Kuřecí stehna v kuchyni patří mezi oblíbené suroviny. Lze je připravit mnoha způsoby. Pro inspiraci jsme pro Vás vybrali několik receptů, které oživí Váš jídelníček.  

pokračovat na článek

11. týden těhotenství

(3. lunární měsíc)

Během těhotenství byste měla dbát na vyváženou stravu a tu doplnit užíváním komplexu vitamínů a minerálů určených pro těhotné. Které z těchto látek jsou nejdůležitější a proč? A jestlipak už jste přemýšleli o jménu pro miminko?

pokračovat na článek