Všechny články

Druhý trimestr těhotenství

Druhý trimestr je považován za nejkrásnější část těhotenství. Hladina hormonů se stabilizuje, ranní nevolnosti a počáteční únava pomalu vymizí a nastávající maminka je plná energie.   

pokračovat na článek

Čínský horoskop: Buvol

Zrozenci ve znamení Buvola se narodili v letech 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009.

pokračovat na článek

29. týden těhotenství

(8. lunární měsíc)

Problémy s dýcháním se stupňují. Někdy můžete mít až pocit, že se zadusíte. Ale žádný strach, nic takového se Vám nestane.

pokračovat na článek

První trimestr těhotenství

První trimestr těhotenství je období, kdy v těle ženy dochází k četným hormonálním změnám, které se projevují žaludečními nevolnostmi, změnami nálad, zvýšenou citlivostí na pachy, dále napětím v prsou, někdy i v podbřišku a pocity, že člověk není ve své kůži. Nejedná se však o jinou kůži, ale o jiný stav.

pokračovat na článek

Nakupujte učebnice na internetu

Také Vás stresuje každoroční nákup učebnic? Nakupte učebnice pro své děti jinak. Internetové knihkupectví představuje pohodlný způsob, jak nakoupit učebnice a další potřebnou odbornou literaturu z pohodlí Vašeho domova.

pokračovat na článek

Čínský horoskop: Krysa

Zrozenci ve znamení Krysy se narodili v letech 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008.

pokračovat na článek

30. týden těhotenství

(8. lunární měsíc)

Problémy s častým nutkáním na toaletu se vrací především v důsledku velkého tlaku na močový měchýř, který způsobuje poloha miminka.

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Tvarohový dezert s jahodami

Tentokrát Vám šéfkuchařka Barunka s pomocí své maminky připraví tvarohový dezert s jahodami. Dezert je velmi rychlý, zdravý a děti ho milují. 

pokračovat na článek

Nekupujte dětem dalšího robota s kulometem. Zkuste hlavolam, puzzle či šachy

Určitě to znáte. Nesehnala jste hlídání, proto musíte vzít svého drobka s sebou do hypermarketu. Je vám jasné, že z plánovaného nákupu potravin na nedělní oběd či obhlídky kosmetiky toho moc nebude.

pokračovat na článek

Downův syndrom a prenatální diagnostika

Co je to Downův syndrom? Jaké jsou jeho příčiny? Lze mu nějakým způsobem předejít? Co zvyšuje pravděpodobnost, že bude dítě trpět Downovým syndromem? 

pokračovat na článek

31. týden těhotenství

(8. lunární měsíc)

Už víte, jak se bude Vaše miminko jmenovat? Možná jste si všimla, že součástí těhotenské průkazky je také kalendář českých dívčích a chlapeckých jmen.

pokračovat na článek

32. týden těhotenství

 (8. lunární měsíc)

Do těhotenské poradny byste nyní měla docházet dvakrát měsíčně. Pokaždé Vám změří krevní tlak, zváží Vás, vyšetří moč (přítomnost bílkovin může být podnětem k dalším vyšetřením) a zeptají se, zda netrpíte otoky. K některým vyšetřením je zapotřebí odběr krve.

pokračovat na článek

Jsou neštovice v těhotenství nebezpečné?

Říká se, že neštovice v těhotenství znamenají velké riziko pro plod. Je tomu skutečně tak? Může se nakazit také plod v těle matky, která již neštovice prodělala?

pokračovat na článek

Zápisy do školek a co je dobré vědět

Začátek jara je spojen se zápisy do školek. Pokud tedy máte doma tříleté dítko, nebo dítko, kterému budou tři roky co nevidět, a chcete, aby začalo na podzim chodit do školky, zajděte si do školky pro přihlášku.     

pokračovat na článek

33. týden těhotenství

(9. lunární měsíc)

Začíná 9. lunární měsíc. Tašku do porodnice si ještě balit nemusíte, ale na porod se připravit můžete.

pokračovat na článek

Pleny podruhé, aneb když se dítě vrací k plenkám

Mnoho maminek silně znepokojuje, když se jejich batole, které naučily chodit na nočník, po nějaké době opět vrátí k plenkám. Jaké jsou příčiny tohoto regresivního chování a co si v této situaci počít?

pokračovat na článek

Přibírání v těhotenství

Přibírání v těhotenství představuje velice individuální záležitost. Každá žena přibírá jinak. Přírůstek na váze je výsledkem působení několika faktorů. Zajímá Vás, jaký je optimální váhový přírůstek, a které složky na něm mají podíl? Přečtěte si náš článek.

pokračovat na článek

S jakým jídlem by měli začínat nejmenší?

Příkrmy jsou jednou z nejčastějších otázek maminek kojenců. Kdy s nimi nejlépe začít? A jaké by měly být? Jsou lepší kupované nebo připravované doma a jak moc může ovlivnit zdraví děťátka, když jsou nebo nejsou BIO?

pokračovat na článek

34. týden těhotenství

(9. lunární měsíc)

6 týdnů před datem očekávaného porodu máte nárok na mateřskou dovolenou. Záleží na Vás, zda toho využijete. Většina maminek je v 34. týdnu těhotenství natolik unavená, že tohoto práva ráda využije.

pokračovat na článek