Všechny články

Potravinová alergie u dětí

Potravinová alergie postihuje stále více dětí. Mezi nejčastější alergeny patří mléko, vejce, ryby, ořechy a vybrané druhy ovoce a zeleniny. Alergie se nejčastěji objevuje u dětí do 5 let věku.     

pokračovat na článek

Krvácení v těhotenství

Krvácení v těhotenství budoucí maminky obvykle hodně vyděsí, zejména když k tomu dojde poprvé. Krvácení může mít celou řadu příčin s různou mírou závažnosti.     

pokračovat na článek

Cukrovka u dětí

Dětská cukrovka je závažné onemocnění, které může způsobit celá řada faktorů. Nejčastěji jsou na vině genetické dispozice nebo obezita. Cukrovka u dětí se musí léčit. V zájmu pacienta je její co nejvčasnější zjištění.

pokračovat na článek

Jak zvládnout vztek batolete

Vztek je běžná lidská emoce. Batolata však nejsou ještě emočně vyspělá, aby dokázala svůj vztek ovládat. Co dělat, když se Vaše dítě začne vztekat? Jak vztek batolete zvládnout? Poradíme Vám.   

pokračovat na článek

Vegetariánství v těhotenství

Vegetariánství v těhotenství nemá negativní vliv na vývoj plodu, ovšem pouze za předpokladu, že těhotná žena důsledně dbá na doplnění veškerých důležitých vitamínů a dalších látek obsažených v mase.      

pokračovat na článek

Dětský tábor: Nejčastější otázky

Uvažujete o tom, že byste svou ratolest poprvé poslali na dětský tábor? Máte ale obavu, jestli zvládne být tolik dní bez Vás? Co když se mu něco stane? A kdy je vůbec vhodný věk? Přinášíme Vám odpovědi na nejčastější otázky ohledně dětských táborů.   

pokračovat na článek

GS MAMAVIT PREFOLIN + DHA

Období těhotenství a kojení s sebou přináší zvýšené nároky na množství vitamínů a minerálů ve výživě maminek. Optimální množství a poměr klíčových živin užívaných v tomto období má vliv na správný vývoj plodu, na zdraví novorozence a jeho další tělesný vývoj.

pokračovat na článek

Fisher-Price vybrala 10 nejoblíbenějších hraček a snížila jejich ceny o 25%

Společnost Fisher-Price, jejíž tradice sahá až do roku 1931, připravila pro všechny milovníky kvalitních hraček mimořádnou evropskou akci – 10 nejoblíbenějších hraček je možné od 15. 2. 2012 zakoupit u vybraných prodejců za cenu zvýhodněnou o 25%.

pokračovat na článek

Který dětský web je Váš oblíbený?

Přemýšlíte, jak na chvilku zabavit své ratolesti? Dětské weby přinášejí spoustu pěkných pohádek, hádanek, omalovánek a mnoho zajímavého, co bude Vaše děti bavit.  

pokračovat na článek

Lichotky ženám, které nikdy neurazí

Ženským uším nejvíce lahodí lichotky, které hovoří o jejich kráse, štíhlosti a mladistvém vzhledu. Mezi oblíbené lichotky ženám patří také ty, které vypovídají o jejich schopnostech.        

pokračovat na článek

Předčasná puberta u dívek vyžaduje léčbu

Předčasná puberta u dívek patří mezi závažné poruchy vývoje dítěte. Pokud se neléčí, může být příčinou celé řady zdravotních a dalších problémů.   

pokračovat na článek

Dětský kostým na karneval - inspirace

Pomáháte svému dítku vybrat kostým na karneval? Přinášíme Vám několik inspirativních tipů.   

pokračovat na článek

Co děti? Mají si kde hrát?

Rodinná dovolená mívá jeden zásadní problém: co s dětmi? Jistě, České a Saské Švýcarsko, to je nepřeberná nabídka výletů, které děti budou určitě bavit, dá se stoupat do skal, jezdit na lodičkách v soutěskách, šplhat na rozhledny, lyžovat, sáňkovat... Ale přece jen – občas to chce vymyslet akci určenou jen a jen jim – a prožít si to s nimi, jako by nám zase bylo pět.

pokračovat na článek

Lichotky mužům lahodí jejich uším

Mužským uším nejvíce lahodí, když je pochválíte, jak jsou manuálně šikovní, anebo jim zalichotíte ve smyslu, že jsou dobrými milenci.

pokračovat na článek

Soutěže a informace na www.mamavit.cz lákají budoucí maminky!

Soutěže na novém webovém portále pro maminky www.mamavit.cz nekončí. Naopak. Hlavní soutěž je prodloužená a vědomostní kvíz má své první vítěze.

pokračovat na článek

Feedo.cz: více mléka za méně peněz pro silnou imunitu kojenců

Rýma, kašel, teploty a s nimi i věčně uplakaná miminka bez nálady. A ospalí rodiče, kteří probděli celou noc u postýlek kojenců… To je klasický obrázek současné zimy.

pokračovat na článek

Třetí dítě, ano nebo ne?

Každý rodič početné rodiny, za kterou se považuje rodina od tří dětí, Vám potvrdí, že mít tolik ratolestí je velká radost, a zároveň pořádná zabíračka. Pokud má početná rodina spokojeně fungovat, musíte na to mít psychicky, fyzicky a samozřejmě také finančně.    

pokračovat na článek

Poctivé dorty od mámy

Nejvíce energie vydá lidské tělo na ohřívání. Při velkých mrazech si můžeme bez výčitek dopřát poctivé dorty od mámy.

pokračovat na článek

Jak zvládat onemocnění dýchacích cest u nejmenších?

Milé maminky, je tu únor a s ním i období zvýšeného výskytu infekcí dýchacích cest. Děti těmito nemocemi onemocní v průměru 12x do roka, dospělí průměrně třikrát ročně.

pokračovat na článek

Batole u zubaře

Čím dál více maminek řeší problém, jak ošetřit zoubky dítěte, které ošetření odmítá. Nejvíce problematickou skupinu představují batolata, tedy děti ve věku do tří let, která si nutnost ošetření nenechají vysvětlit.     

pokračovat na článek