Všechny články

Vychutnejte si dokonalý relax

Jste dlouhodobě unavení z práce a cítíte, že Vám pomalu dochází životní energie? Odpočiňte si ve světě, kam starosti nepatří. Objevili jsme pro Vás kouzelné místo, kde si můžete vychutnat dokonalý relax.

pokračovat na článek

Cvičení v těhotenství lze jen doporučit

Těhotná žena sice potřebuje hodně odpočívat a celkově se šetřit, ale to vůbec neznamená, že nesmí cvičit. Naopak. Cvičení v těhotenství pomáhá zmírnit celou řadu těhotenských obtíží.  

pokračovat na článek

Vtipy o rodině

Také se rádi smějete? Přečtěte si naše vtipy o rodině a jejích příslušnících.

pokračovat na článek

Strie v těhotenství a jak jim předcházet

Strie patří mezi těhotenské obtíže, kterých si během těhotenství ani nemusíme všimnout. Když však jejich přítomnost nejčastěji na břiše, ale také prsou, bocích a zadečku zjistíme po porodu, už se jich nelze zbavit. Jedinou účinnou metodu v boji proti striím představuje prevence.      

pokračovat na článek

Poplujte s kouzelnou Archou, pište si deník a soutěžte o krásné dárky

Milé děti, je to již rok, co jste se se svým kamarádem slonem Marako, žirafou Zukilou, lvem Rezahem, plameňáčicí Kisaj, krokodýlem Krumbutem a surikatou Likmik, vypravily hledat zázračný léčivý kořen.

pokračovat na článek

Sexuální identita teenagerů

Sexuální identita teenagerů nemusí být ještě zcela dokončena. Od jistého věku, obvykle kolem 16 let, však bývá neměnná. Děti s odlišnými sexuálními preferencemi potřebují naši podporu.   

pokračovat na článek

Děti potřebují pohyb

Současná generace dětí se stále méně hýbe. Odborníci varují, že příliš pohodlný styl života má negativní dopady na zdraví, a to nejen ve formě dětské obezity. Dítě ve vývinu by mělo mít každý den pohybovou aktivitu.    

pokračovat na článek

Dětská jména podle vzoru slavných: William a Kate

Od svatby prince Williama s krásnou a šarmantní Kate se jména obou z páru těší velké oblibě. Alespoň pokud jde o výběr jmen pro miminko.   

pokračovat na článek

Masturbace je přirozená součást vývoje

Masturbace patří mezi naprosto přirozené způsoby, jak dítě poznává své tělo, objevuje svou sexualitu a později také uvolňuje sexuální napětí.  

pokračovat na článek

Vtipy o dětech a rodičích

Máte rádi vtipy o dětech? Přečtěte si také ty naše. Tentokrát jsme se zaměřili předvším na tatínky.

pokračovat na článek

Ochrana před početím

Jakmile začne mít Vaše dcera pravidelnou menstruaci, je nejvyšší čas, abyste ji poučili na téma ochrana před početím.    

pokračovat na článek

Jména pro miminka inspirovaná celebritami: Victoria a David Beckhamovi

Vybírat jména pro miminka inspirovaná celebritami je především v anglosaském světě velmi módní záležitost.  

pokračovat na článek

Těhotenství poznáte i bez testu

Valná většina sexuálně aktivních žen při vynechání pravidelných měsíčků hledá odpověď na otázku, zda je či není těhotná, ve výsledku papírového těhotenského testu. Těhotenství však na sobě často poznáte i bez testu. Lépe řečeno předtím, než si test uděláte.  

pokračovat na článek

Výběr jména pro dítě, jako je James nebo Clark, ovlivňují filmy a seriály

Svou přízeň seriálovým a filmovým hrdinům, například Jamesovi Bondovi a Clarkovi ze Supermana, prokazují diváci v anglosaském světě také tak, že po nich pojmenovávají své děti.  

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Párky v těstíčku se špenátem

Tentokrát pro Vás děti v zástěře připraví oblíbený dětský recept, a to párky v těstíčku se špenátem.

pokračovat na článek

Hematom v děloze vyžaduje klidový režim

Hematom v děloze patří mezi poměrně časté komplikace v průběhu těhotenství. Údajně se s hematomem v děloze setká každá pátá žena. Ve většině případů se podaří donosit zdravé miminko. Situace si však klidový režim.    

pokračovat na článek

Dětská jména inspirovaná přírodou, například Summer, jsou hitem

Mnoho rodičů má tendenci vracet se k přírodě, k přírodní kosmetice a látkovým plenám a čím dál více kupují biopotraviny. Není tedy nijak zvláštní, že se v přírodě inspirují také při hledání jmen pro své potomky.   

pokračovat na článek

Vývoj školáka: Dvanáctileté dítě

Dvanáctileté dítě buď stojí na prahu puberty, anebo toto náročné období již dávno prožívá. V tomto věku potřebuje mít pocit, že ho berete vážně, a i když Vám to nedá najevo, potřebuje být ujišťováno o Vaší lásce.

pokračovat na článek

Děti v zástěře: Těstovinový salát s jablky

Sledují Vaše děti s nadšením, když vaříte? Zapojte je. Existuje mnoho receptů, které hravě zvládnou i ti nejmenší kuchaři. Jako třeba teplý těstovinový salát s jablky.

pokračovat na článek

Vývoj školáka: Jedenáctileté dítě

Jedenáctý rok završuje období, které bývá u většiny dětí poměrně bez problémů, a to mladší školní věk. Jedenáctileté dítě už má zcela vyvinutý mozek a ztrácí svou přirozenou dětskou naivitu.

pokračovat na článek