Všechny články

Celiakie u dětí

Celiakie je onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. Pokud dítě trpící celiakií konzumuje potraviny s obsahem lepku, dochází k poškození sliznice tenkého střeva, která pak hůře vstřebává živiny z potravy. Dítě neprospívá, nedostatek živin se negativně odrazí na jeho zdravotním stavu i celkovém vývoji.  

pokračovat na článek

Moc hraček škodí

Jistě znáte staré dobré pořekadlo, že všeho moc škodí. Hračky pro děti nepředstavují žádnou výjimku.      

pokračovat na článek

Díl 21. Míšánek miluje výlety

Míšánkovi budou za dva měsíce dva roky. Je to malý neposeda, který chvilku nevydrží na jednom místě. Ze všeho nejraději má výlety. Když mu maminka řekne, aby si vzal batůžek, protože se někam vyráží, chlapeček celý hoří nedočkavostí.      

pokračovat na článek

Feedo.cz spustilo online dětskou poradnu

Jak se říká, každá rada nad zlato. A pokud radí odborník, rada může být k nezaplacení, obzvlášť pokud nic nestojí.  

pokračovat na článek

Správná péče o uši je důležitější, než si připouštíme!

Patrně každý z nás dnes ví, že naše sluchové ústrojí se skládá z několika částí. Ale ne každý z nás už ví, že ucho je nejcitlivějším lidským smyslovým orgánem. Sluch je prvním smyslem, který v našem organizmu začíná fungovat – schopnost slyšet je plně vyvinutá již v 18. týdnu života. Proto si rodiče mohou rozprávět s ještě nenarozeným dítětem – plodem. Některé nastávající maminky dokonce ví, která hudba je jejich plodu příjemná, a která nikoliv. 

pokračovat na článek

Nesmělost a plachost jsou pro dítě překážkou

Nesmělost a plachost jsou pro dítě překážkou především v navazování mezilidských vztahů s jejich vrstevníky. Nesmělé a plaché dítě potřebuje naši podporu a pomoc.   

pokračovat na článek

Zdravé recepty pro děti, které si zamilujete

Děti mají k obědu nejraději hranolky nebo párek s kečupem, ale my dobře víme, že taková jídla by měly jíst jen opravdu výjimečně. Jak je ale přesvědčit, aby jedly s chutí také zdravá jídla? Přinášíme Vám zdravé recepty pro děti, které si zamilujete.    

pokračovat na článek

Podzimní veletrh potřeb pro děti FOR BABIES 2011

Čekáte přírůstek do rodiny a sháníte výbavičku, anebo se jen chcete podívat, co je nového na trhu pro miminka? Tak to byste neměli chybět na podzimním veletrhu potřeb pro děti FOR BABIES, který proběhne ve dnech 29. 9.  - 2. 10. 2011 v PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech. 

pokračovat na článek

Jak zařídit pokojíček pro miminko

Také už se těšíte na své první miminko a zařizujete pro ně pokojíček? Přinášíme Vám trochu inspirace, jak pokojíček pro miminko, anebo dokonce pro miminka, zařídit.   

pokračovat na článek

Škodlivá éčka mohou způsobit zdravotní problémy

Složení potravin, především těch, které dáváme dětem, bychom měli pečlivě číst. Mnoho z nich totiž obsahuje škodlivá éčka, která mohou dětem způsobit zdravotní problémy.

pokračovat na článek

Hračky pro děti na několik let

Nejlepší hračky pro děti jsou takové, se kterými si děti vyhrají po několik let. Pro holčičky je ideální domeček pro panenky, a samozřejmě také kuchyňka, pro kluky patrová garáž nebo autodráha.       

pokračovat na článek

Hračky pro tříleté dítě

Hračky pro tříleté dítě mají za úkol rozvíjet logické a kreativní myšlení, řečové a motorické dovednosti. Dále by měly zlepšovat paměť, aby se dítě postupně připravovalo na svůj školní život.   

pokračovat na článek

Nejkrásnější postýlky pro miminka

Čekáte miminko a už se ho nemůžete dočkat? Tak už to jistě vybíráte postýlku. Pro inspiraci jsme pro Vás našli ty nejkrásnější postýlky pro miminka.    

pokračovat na článek

Pozor na jedovaté rostliny v zahradě

Hrají si Vaše děti na zahradě nebo na terase? Zkontrolujte, jestli je neohrožují jedovaté rostliny, například oleandr, tis červený, anebo lýkovec jedovatý.       

pokračovat na článek

Dětská kuchyňka patří mezi nejoblíbenější hračky

Dětská kuchyňka patří mezi nejoblíbenější dětské hračky. Vyhrají si s ní děti od batolecího až do školního věku.  

pokračovat na článek

Rituály před spaním děti uklidňují

Děti mají rády rituály. Jejich dodržování jim dodává pocit jistoty a uklidňuje je, což je důležité zejména před spaním. Čím je dítě večer klidnější, tím lépe usne.   

pokračovat na článek

Hračky do vody - do bazénu i do vany

Hračky do vody mohou zpříjemnit dětem koupání nejen na letní dovolené, ale také doma ve vaně. Vybrali jsme pro Vás několik tipů.     

pokračovat na článek

Fotografie Vašich nejkrásnějších okamžiků

Život přináší okamžiky, které je škoda nezachytit. Svatba, těhotenství, narození miminka. Čas běží a fotografie zůstávají. O fotografování a fotografiích jsme si povídali s paní fotografkou Irenou Ševčíkovou. 

pokračovat na článek

Kdy má dítě začít spát ve velké posteli?

Kdy je ten správný čas, aby batole opustilo svou dětskou postýlku, a začalo spát ve velké posteli? Většina tatínků nám odpověděla, že v době, kdy už se dítě do postýlky nevejde. Maminky se však shodly na tom, že tak jednoduché to není.       

pokračovat na článek

Malá domácí pošta

Nebaví Vás dlouhé stání na poštách? Pak určitě uvítáte možnost posílat nebo přijímat zásilky z domova. Stačí jen vyplnit on-line formulář a dál už se nemusíte o nic starat. A to vše Fofrem. 

pokračovat na článek