Všechny články

Těhotenství po potratu a jak snížit jeho rizika

Prodělala jste potrat a máte obavu, jak bude probíhat Vaše další těhotenství? Může být naprosto bezproblémové. Důležitou roli zde hrají preventivní opatření a samozřejmě také psychika.

pokračovat na článek

Těhotenství po císařském řezu

Porodila jste první miminko císařským řezem a hledáte odpověď na otázku, jaká rizika z toho vyplývají pro Vaše další těhotenství? Pak je tento článek určen pro Vás.

pokračovat na článek

Jak naučit dítě na nočník - rady a tipy ověřené v praxi

Odmítá Vaše dítě nočník? Přinášíme Vám několik šikovných tipů, které mohou dítěti pomoci, aby se s nočníkem spřátelilo.    

pokračovat na článek

Jméno pro miminko ze světa slavných a známých

Přemýšlíte, jaké dáte jméno svému děťátku, které se již co nevidět narodí? Pokud hledáte inspiraci ve světě slavných a známých, najdete zde jak netradiční, tak i klasická jména pro miminka.

pokračovat na článek

Těhotenství po čtyřicítce aneb nikdy není pozdě

Je Vám čtyřicet nebo trošku více a ráda byste se stala maminkou? Anebo jste se rozhodla, že si ke svým odrostlým dětem pořídíte miminko? Ještě není pozdě, je třeba však počítat s tím, že těhotenství po čtyřicítce představuje jistá rizika.     

pokračovat na článek

Očkovací kalendář

Chcete přesně vědět, proti kterým nemocem je nutné Vaše dítě očkovat, a kdy se jednotlivá očkování provádí? Nalistujte internetový očkovací kalendář.

pokračovat na článek

Díl 15. Míšánek má rád pořádek

Malé děti mají rády pravidelný řád, protože jim dává pocit jistoty. Většina batolat trvá na dodržování rituálů a protestuje, když něco uděláte jinak. Míšánek je příkladnou ukázkou dítěte, které má rádo pořádek.     

pokračovat na článek

PŘÍLOHOVÉ OMÁČKY

Pro milovníky výborné české kuchyně, letních grilovacích párty anebo snadného a rychlého dochucení vlastních pokrmů přináší značka OTMA 4 kvalitní přílohové omáčky OTMA Gurmán ve skleněném obalu o hmotnosti 280g.  

pokračovat na článek

Přírodní kočárky Naturkind už i na českém trhu

Zejména v prvních letech života potřebují děti hodně péče a ochrany. Stejně jako příroda. Z tohoto důvodu využívají kočárky Naturkind přírodu jako inspiraci a je základem pro všechny používané textilie a výplňové materiály.  

pokračovat na článek

Dopřejte svým dětem bezva prázdniny na Šumavě!

Aneb krásný letní tábor na Šumavě pro děti od 6 do 10 let – poslední volná místa!

pokračovat na článek

Přebalovací tašky se sportovní i elegantní tváří

A je to tady. Nedávno se z Vás stali pyšní rodičové a první rodinná dovolená se blíží. Jenže najednou zjišťujete, že cestování s malým drobečkem není zase tak jednoduché. Potřebuje asi tak pětkrát více věcí než obvykle. Naštěstí existují přebalovací tašky, které přispějí k Vaší pohodě, ať už se vydáte kamkoli.            

pokračovat na článek

Zásada jedenáctá: Učte dítě zodpovědnosti

Proč učit dítě zodpovědnosti? Když se děti naučí nést zodpovědnosti, ušetří si spoustu problémů v dospělosti. A Vy jako rodiče v nich máte parťáka, na kterého se můžete spolehnout. 

pokračovat na článek

Zásada dvanáctá: Prasátko nemá devět životů

Učte své dítě zacházet s penězi již od předškolního věku. V dospělosti Vám za to poděkují.

pokračovat na článek

Zásada třináctá: Nenuťte děti do jídla

U dětí je celkem běžné, že občas mají hladové období, a občas nemají na jídlo ani pomyšlení. V tomto případě bychom je však neměli do jídla nutit.

pokračovat na článek

Zásada čtrnáctá: Naučte dítě říkat ne

Možná máte pocit, že Vaše dítě říkat ne rozhodně učit nemusíte. Ovšem pozor, k vlastním rodičům a k lidem, které dítě důvěrně zná, si toho dovolí méně než k cizím.     

pokračovat na článek

Zásada patnáctá: Nejen mladší sourozenec potřebuje chránit

Rodiče mívají tendenci nadržovat mladším sourozencům a chránit je před staršími, protože jsou v jejich očích slabší. Neměli by však zapomínat, že také starší sourozenec potřebuje zastání.     

pokračovat na článek

Zásada šestnáctá: Respektujte jeho soukromí

Rodiče si často neuvědomují, že jejich dítě, třebaže ještě není zdaleka dospělé, má právo na soukromí. Jiní rodiče dětské právo na soukromí dokonce ani neuznávají. Nejčastějším argumentem je, že se o své dítě bojí.  

pokračovat na článek

Zásada sedmnáctá: Veďte dítě k tomu, aby se umělo rozhodnout.

Tuto zásadu většina z nás podceňuje. U dětí, které nemají s rozhodováním problémy, to nevadí. Těm ostatním však hodně zjednodušíme jejich budoucí život, když je povedeme k tomu, aby se uměly rozhodnout.  

pokračovat na článek

Zásada devatenáctá: Sex není tabu

Přestože žijeme v moderní liberální společnosti, stále je zde mnoho rodičů, kteří sex tabuizují. Před dětmi takřka popírají jeho existenci, natož aby o „tom“ s nimi hovořili. Příliš upjatý postoj však není na místě.      

pokračovat na článek

Zásada jednadvacátá: Fyzický trest je krajní prostředek

Fyzický trest by měl sloužit pouze jako úplně krajní výchovný prostředek. Fyzické tresty často nevedou ke zlepšení chování dětí, ale mohou naopak vyvolávat u dítěte agresivitu, anebo touhu po pomstě.      

pokračovat na článek