Všechny články

Zásada padesátá: Vzájemně si od sebe odpočiňte

Ať se partneři milují sebevíce, krátké odloučení jejich vztahu prospívá. Ani ve vztazích mezi rodiči a dětmi domu není jinak.

pokračovat na článek

Díl 14. Míšánek má rok a půl

Další půlrok uběhl jako voda a Míšánek má už své třetí půlnarozeniny. V tomto období napodobuje dospělé a stává se z něho velký pomocník. Je velmi čiperný a moc toho už přes den nenaspí.  

pokračovat na článek

Už žádné slzy! Bezbolestně vyčistí, ránu rychle zahojí.

NEJSILNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ DEZINFEKCE PRO CELOU RODINU.

pokračovat na článek

Maminky, zformujte si svou postavu po porodu

Přibrala jste po porodu? Zhoršila se během těhotenství Vaše celulitida, ale miminko Vám dává zabrat, že zatím nemáte čas ani energii, abyste začala s pravidelným cvičením? Postavu si můžete zformovat i jinak. Víme, jak na to.  

pokračovat na článek

Dětské parfémy pro malé princezny i prince

Chcete udělat své dceři opravdovou radost? Každou malou princeznu, ale pozor i nejednoho malého prince, potěší dětské parfémy, které nádherně voní a hlavně mají krásný obal, vyrobený přesně podle jejich vkusu.  

pokračovat na článek

Děti bez chemie

Napadlo vás někdy, co vše se vyrábí uměle, jaké obsahují předměty denní potřeby chemické (tělu cizí) látky a jak nás to všechny ovlivňuje? A co teprve naše děti? A umíme si vlastně představit, jak žily generace před námi?

pokračovat na článek

Jak být dobrým rodičem

Dokonalým rodičem není nikdo na světě. Výchova je běh na dlouhou trať a neexistuje člověk, který by se alespoň občas nedopustil nějakého výchovného prohřešku.

pokračovat na článek

Přenosný monitor dechu Respisense – do postýlky i do kočárku

Monitor dechu je zařízení pro hlídání dýchacích pohybů novorozenců a používá se jako prevence proti syndromu náhlého umrtí novorozenců, označovaného jako SIDS.  

pokračovat na článek

Léto a dětské oblečení

Léto je jedním z našich čtyř ročních období a v různých vědních disciplínách je také různě definováno. Například takové astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností.

pokračovat na článek

Každé ženě jistě záleží na tom, v čem její rodina spí

Ať už při zařizování nového pokoje, či jej využít jako malé zpestření do pokoje stávajícího. Krásně povlečená postel láká člověka hned ke sladkému spaní a co teprve děti.

pokračovat na článek

Jak na angličtinu? – Zkuste Mortimer English Club

Učit se angličtinu, či jiný cizí jazyk nemusí být uzívaná nuda. V Mortimer English Club výuka probíhá tak, že školené lektorky společně s dětmi imitují učení se mateřskému jazyku.  

pokračovat na článek

Díl 13. Míšánek a ještěři

Možná si ještě pamatujete, že Míšánek má rád ještěry. Dědeček se rozhodl, že mu udělá radost a pozval Míšánka (samozřejmě i s Barunkou a maminkou) na ještěry do Dinoparku.

pokračovat na článek

Zdraví, sport a fitness s osobní váhou Tanita

S chytrou osobní váhou Tanita si kontrolujete úbytek tuků a přírůstek svalové hmoty. Můžete si tak sledovat efektivnost dietních nebo fitness programů. Naměřené hodnoty jako je metabolický věk, fyzická kondice apod. jsou tak vynikající motivací pro další zintezivnění cvičebních a dietních plánů.  

pokračovat na článek

Výchova starších dětí a její zásady

Odrůstají Vaše děti svým střevíčkům, ale stále ještě potřebují Vaši pomoc, i když si to nemyslí? Pokud chcete mít doma příjemné klima i se staršími dětmi, je třeba dodržovat několik zásad. Tady jsou. 

pokračovat na článek

First BIKE – jednička mezi odrážedly

Všimli jste si někdy malých dětí, jak „bojují“ na šlapacích kolech s přídavnými kolečky? My, rodičové, jim je sveřepě montujeme, protože jsme přece také tak začínali… Postranní kolečka jsou už ale dávno překonaná. Nejenže dítě ničemu novému nenaučí, ale hlavně jsou více nebezpečná, než jistící. Je čas zahodit berličky a zkusit to jinak!  

pokračovat na článek

Kdy si batole nezaslouží potrestat

Myslíte si, že plácnutí přes ručičku je účinný a univerzální výchovný prostředek na batolata? Vyvedeme Vás z omylu.

pokračovat na článek

Zdravá výživa dospívajícího dítěte

Přestože je Vaše dítě velké a složení jeho stravy již nemůžete ovlivnit tolik, jako když bylo v batolecím věku, měli byste na jeho jídelníček alespoň občas dohlédnout a nenásilně jej vést k tomu, aby se zdravě stravovalo.     

pokračovat na článek

Jak vychovávat poslušné děti

Záleží Vám na tom, aby Vaše děti nerostly jako dříví v lese, ale přitom se jejich dětství nepodobalo pobytu ve vojenském táboře? Držte se následujících zásad: důslednost, přiměřené trestání a jednotný postup.      

pokračovat na článek

Jak zvládnout oběd s batoletem v restauraci

Také rádi obědváte nebo večeříte v restauracích a nechcete své batole nechat doma, anebo ani nemáte jinou možnost, než ho vzít se sebou? Přinášíme Vám několik tipů, které přispějí k větší pohodě u jídelního stolu.      

pokračovat na článek