Všechny články

Zásada osmatřicátá: Důvěřujte svému instinktu

Rodičovský instinkt Vám často napoví, co v dané situaci dělat. Někdy může zachránit dítěti i život.   

pokračovat na článek

Zásada čtyřicátá: Není nad praktickou ukázku aneb zásada názornosti

Nechcete, aby si Vaše děti myslely, že je zbytečně sekýrujete? Když jim své výchovné pokyny podložíte praktickými ukázkami, dokážete jim, že tomu tak není.

pokračovat na článek

Zásada dvaačtyřicátá: Těšte se z přítomnosti svých dětí

Děti nepotřebují, abyste se jim věnovali celý den, ovšem v době, kdy jste spolu, byste se jim měli alespoň část času opravdu věnovat, zapomenout na starosti a těšit se z jejich přítomnosti. 

pokračovat na článek

Zásada třiačtyřicátá: Komunikujte s dětmi a chtějte znát jejich názor

Dítě si přeje patřit mezi dospělé členy rodiny. Chce, abyste s ním jednali jako s velkým, přestože se tak zatím chová jen občas. Pokud chcete mít se svými dětmi dobrý vztah, komunikujte s nimi, a chtějte znát jejich názor.            

pokračovat na článek

Zásada čtyřiačtyřicátá: Děti Vás stále potřebují

I když Vaše děti stojí na prahu dospělosti, neznamená to, že by Vás už nepotřebovaly, třebaže se tak mnohdy chovají.  

pokračovat na článek

Zásada šestačtyřicátá: Dodržujte zásady spravedlivého trestání

Trest je výchovný prostředek, bez kterého se při výchově neobejdeme. Slouží k tomu, aby si dítě uvědomilo, že některé druhy chování jsou nepřípustné. Ovšem aby trest splnil svůj výchovný účel a nenapáchal více škody než užitku, je třeba dodržovat zásady spravedlivého trestání.  

pokračovat na článek

Zásada sedmačtyřicátá: Dejte dětem prostor pro seberealizaci

Mnoho rodičů má tendenci organizovat svým dětem život, aniž by se jich zeptali, co si opravdu přejí dělat. Děti jsou však svobodné bytosti, které mají právo na seberealizaci.

pokračovat na článek

Zásada osmačtyřicátá: Učte dítě lásce k přírodě

Když své děti povedeme k citlivému přístupu vůči přírodě, vychováme z nich morálně vyspělé bytosti, kteří budou ohleduplně přistupovat k okolnímu světu a k ostatním lidem. 

pokračovat na článek

Zásada devětačtyřicátá: Nepodceňujte věk svého dítěte

Při výchově je třeba mít na paměti, že dnešní děti mnohem rychleji dospívají, než jsme dospívali my. Věk našich dětí se tedy nevyplácí podceňovat.

pokračovat na článek

Zásada padesátá: Vzájemně si od sebe odpočiňte

Ať se partneři milují sebevíce, krátké odloučení jejich vztahu prospívá. Ani ve vztazích mezi rodiči a dětmi domu není jinak.

pokračovat na článek

Díl 14. Míšánek má rok a půl

Další půlrok uběhl jako voda a Míšánek má už své třetí půlnarozeniny. V tomto období napodobuje dospělé a stává se z něho velký pomocník. Je velmi čiperný a moc toho už přes den nenaspí.  

pokračovat na článek

Už žádné slzy! Bezbolestně vyčistí, ránu rychle zahojí.

NEJSILNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ DEZINFEKCE PRO CELOU RODINU.

pokračovat na článek

Maminky, zformujte si svou postavu po porodu

Přibrala jste po porodu? Zhoršila se během těhotenství Vaše celulitida, ale miminko Vám dává zabrat, že zatím nemáte čas ani energii, abyste začala s pravidelným cvičením? Postavu si můžete zformovat i jinak. Víme, jak na to.  

pokračovat na článek

Dětské parfémy pro malé princezny i prince

Chcete udělat své dceři opravdovou radost? Každou malou princeznu, ale pozor i nejednoho malého prince, potěší dětské parfémy, které nádherně voní a hlavně mají krásný obal, vyrobený přesně podle jejich vkusu.  

pokračovat na článek

Děti bez chemie

Napadlo vás někdy, co vše se vyrábí uměle, jaké obsahují předměty denní potřeby chemické (tělu cizí) látky a jak nás to všechny ovlivňuje? A co teprve naše děti? A umíme si vlastně představit, jak žily generace před námi?

pokračovat na článek

Jak být dobrým rodičem

Dokonalým rodičem není nikdo na světě. Výchova je běh na dlouhou trať a neexistuje člověk, který by se alespoň občas nedopustil nějakého výchovného prohřešku.

pokračovat na článek

Přenosný monitor dechu Respisense – do postýlky i do kočárku

Monitor dechu je zařízení pro hlídání dýchacích pohybů novorozenců a používá se jako prevence proti syndromu náhlého umrtí novorozenců, označovaného jako SIDS.  

pokračovat na článek

Léto a dětské oblečení

Léto je jedním z našich čtyř ročních období a v různých vědních disciplínách je také různě definováno. Například takové astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností.

pokračovat na článek

Každé ženě jistě záleží na tom, v čem její rodina spí

Ať už při zařizování nového pokoje, či jej využít jako malé zpestření do pokoje stávajícího. Krásně povlečená postel láká člověka hned ke sladkému spaní a co teprve děti.

pokračovat na článek

Jak na angličtinu? – Zkuste Mortimer English Club

Učit se angličtinu, či jiný cizí jazyk nemusí být uzívaná nuda. V Mortimer English Club výuka probíhá tak, že školené lektorky společně s dětmi imitují učení se mateřskému jazyku.  

pokračovat na článek