Všechny články

Kdy si batole nezaslouží potrestat

Myslíte si, že plácnutí přes ručičku je účinný a univerzální výchovný prostředek na batolata? Vyvedeme Vás z omylu.

pokračovat na článek

Zdravá výživa dospívajícího dítěte

Přestože je Vaše dítě velké a složení jeho stravy již nemůžete ovlivnit tolik, jako když bylo v batolecím věku, měli byste na jeho jídelníček alespoň občas dohlédnout a nenásilně jej vést k tomu, aby se zdravě stravovalo.     

pokračovat na článek

Jak vychovávat poslušné děti

Záleží Vám na tom, aby Vaše děti nerostly jako dříví v lese, ale přitom se jejich dětství nepodobalo pobytu ve vojenském táboře? Držte se následujících zásad: důslednost, přiměřené trestání a jednotný postup.      

pokračovat na článek

Jak zvládnout oběd s batoletem v restauraci

Také rádi obědváte nebo večeříte v restauracích a nechcete své batole nechat doma, anebo ani nemáte jinou možnost, než ho vzít se sebou? Přinášíme Vám několik tipů, které přispějí k větší pohodě u jídelního stolu.      

pokračovat na článek

Školáci a správná výživa

Máte doma školáka a záleží Vám na tom, aby se dobře rozvíjel? Správná výživa je základním stavebním kamenem jeho zdárného rozvoje.    

pokračovat na článek

Výživa předškoláků ovlivňuje stravovací návyky v dospělosti

Výživa předškoláků má zásadní význam pro získání celoživotních stravovacích návyků. Pokud dítě získá nevhodné stravovací návyky, zakládá si na zdravotní problémy, které jej mohou v budoucnu hodně potrápit.    

pokračovat na článek

Díl 12. Míšánek na dovolené u moře

Mnoho rodičů se bojí se svými batolaty cestovat do exotických míst světa, jako je například Egypt. Míšánkovi rodiče se nebáli a vyrazili s oběma dětmi do země pyramid.   

pokračovat na článek

Kojení je prevencí před poruchami chování

Miminka, která jejich matky kojí čtyři měsíce a déle, mají v pozdějším věku menší potíže s chováním než ostatní děti. Dokládá to nová studie britských vědců.

pokračovat na článek

Nejmladší babička na světě

Rumunka Rifca Stanescuová (23) tvrdí, že je nejmladší babičkou na světě. A dost možná má pravdu.

pokračovat na článek

Pozitivní účinky světla BIOPTRON

Světelné lampy BIOPTRON jsou lékařské certifikované přístroje, které používají odborníci v nemocnicích, odborných zařízeních, sportovních klubech, fitness centrech, ale zejména lidé v domácnostech.  

pokračovat na článek

Výživa batolete má svá pravidla

Oslavilo Vaše dítě své první narozeniny? I když ještě nechodí, ukončením 12. měsíce věku se z něho stává batole. Batolecí výživa představuje přechod mezi kojeneckou a běžnou dětskou stravou. 

pokračovat na článek

Výživa kojenců a její etapy

Víte, jak své miminko správně krmit? Chcete si být jistá, že ho o nic neochuzujete? Přečtěte si náš článek, který shrnuje základní pravidla o výživě kojenců.

pokračovat na článek

Jak přežít cestování autem s dětmi

Složitá dopravní situace na silnici vždy vyžaduje Vaše plné soustředění. Jak se ale můžete soustředit, když Vám za zády řvou děti? Pro jistotu Vám dáme několik tipů pro bezpečnou jízdu s dětmi.    

pokračovat na článek

Těhotenská cukrovka versus těhotné diabetičky

Trpíte těhotenskou cukrovkou? Anebo jste těhotná diabetička? Pak je třeba dodržovat speciální režim, a to nejen stravovací.   

pokračovat na článek

Výživa při kojení: Berte ohled na miminko

Kojíte miminko? Zajímá Vás, jaká má být správná výživa při kojení, a nakolik se odlišuje od výživy v těhotenství? Poradíme Vám.

pokračovat na článek

Výživa v těhotenství má být především pestrá

O výživě v těhotenství panuje spousta mýtů, především ten, že těhotná žena potřebuje jíst za dva. Na následujících řádcích Vás od těchto mýtů osvobodíme a poradíme Vám, jak správně jíst, když čekáte miminko.    

pokračovat na článek

Díl 11. Míšánek miluje psy a vodu

Přestože se už Míšánek odvážil k prvním samostatným krůčkům, k rychlejšímu dosažení delších vzdáleností upřednostňuje lezení. Možná proto jsou mu pejskové tolik sympatičtí.  

pokračovat na článek

Pískoviště a jak se připravit na jeho návštěvu

Těšíte se, že už brzy vyrazíte se svým dítětem poprvé na písek? Že si bude klidně hrát s ostatními dětmi, zatímco Vy si budete v klidu na lavičce číst časopis? Možná to bude trochu jinak.   

pokračovat na článek

Výchovná krize a jak jí předejít

Co si počít s paličatým dítětem, které se nechce smířit s tím, že mu nechcete něco koupit? Jak máte reagovat na sourozenecké potyčky? Pokusíme se Vám poradit, jak zvládnout některé kritické momenty.     

pokračovat na článek

Dieta v těhotenství může miminku ublížit

Jste těhotná a pohled na váhu Vás děsí? Dejte si pozor na diety. Hladovění představuje pro těhotenství vážnou hrozbu.       

pokračovat na článek