Všechny články

Jak čistit dětem uši

Také Váš potomek nesnáší čistění uší? Možná mu je nečistíte správně. Přečtete si naše tipy pro bezpečné čištění uší, ať nemá Váš potomek z běžné hygieny trauma!

pokračovat na článek

Jak zabavit nemocné dítě

Je Vaše dítě doma s nachlazením nebo chřipkou a Vy nevíte, jak ho zabavit? Vyzkoušejte naše tipy!    

pokračovat na článek

Mateřská centra zpestří Váš život

Cítíte se na mateřské nebo rodičovské dovolené osamělá, anebo máte pocit, že Vám zakrňuje mozek? V mateřském centru najdete přátele pro sebe i pro své dítě a navíc se zde můžete účastnit zajímavých kurzů.   

pokračovat na článek

Dětské koutky by měly být za odměnu

Mnoho maminek si pochvaluje, že obchodní centra vedle jiných služeb poskytují také velmi praktické hlídání dětí. Dítě si zde pohraje, zatímco maminka může v klidu nakoupit. Když ale dítě do koutku nechce, neměli bychom je nutit. Návštěva koutku má být za odměnu, nikoli za trest!  

pokračovat na článek

Když je dítě levák

Jste neklidní z toho, že Vaše dítě dělá spoustu věcí levou rukou? To, že používá levačku k více činnostem než Vy, ještě neznamená, že je levák. A pokud levák náhodou je, nejedná se přeci o žádnou tragédii!        

pokračovat na článek

Díl 7. Míšánkovi se nechce chodit

Míšánkovi už je skoro 15 měsíců. Většina dětí v tomto věku samostatně chodí. Míšánek se však cítí jistější na čtyřech, a když se rozhodne pro chůzi, tak se přidržuje nábytku.    

pokračovat na článek

Noční kojení - odpovědi na nejčastější otázky

Kojení v noci – nejčastější to dotaz maminek.  Miminka zhruba do 3. měsíce věku mají docela hluboké spaní a postupně si noční kojení většina dětiček ubírá, takže v tomto věku jsou již v noci kojena třeba jen 1-2x nebo i vůbec (do konce 3. měsíce je ovšem alespoň 1 noční kojení pro dostatečnou tvorbu mléka velmi vhodné, ty první 3 měsíce jsou pro ustálení laktace zásadní a pokud se dítě v noci již vůbec nebudí, tak je lépe 1x za noc odstříkat – to platí rovněž do konce 3. měsíce).

pokračovat na článek

Matka a dospívající dcera. Jak spolu vyjít

S dcerou v pubertě není snadné vyjít. Ale je snadné vyjít s Vámi? Pokud chcete mít se svou dospívající dcerou hezký vztah, měla byste se při výchově držet jistých pravidel.   

pokračovat na článek

Agresivní chování u dětí

Chová se Vaše dítě agresivně vůči ostatním dětem i vůči Vám? Ptáte se, kde se v něm agresivita bere? A jak máte jeho agresivní chování řešit?  

pokračovat na článek

Dětské záchvaty vzteku

Stydíte se, kdykoli Vaše dítě přepadne na veřejnosti záchvat vzteku? Co můžete v této situaci dělat? Proč se tak vůbec chová? Nezůstane mu to až do dospělosti? Pokud Vás trápí podobné otázky, přečtěte si náš článek.

pokračovat na článek

Když batole kouše

Máte doma roztomilé batolátko, které však začne být nebezpečné, jakmile vycení své zoubky? Kouše nejen Vás ale také cizí děti? Ptáte se, proč to vůbec dělá, a jak ho kousání můžete odnaučit?

pokračovat na článek

Děti a domácí mazlíčci

Uvažujete o tom, že dětem koupíte domácí zvířátko? Jaké přínosy má chování domácích mazlíčků pro naše děti? Jaké zvířátko můžete pořídit alergikovi?  

pokračovat na článek

Díl 6. Míšánek chce počítač

Technické věcičky fascinují dětičky již od útlého věku. A chlapečky dvojnásob. Ani Míšánek v tomto ohledu nepřestavuje žádnou výjimku. Nejvíc ze všeho ho zajímá počítač.

pokračovat na článek

Rozumné kapesné naučí dítě hospodařit s penězi

Od kolika let by mělo dítě pravidelně dostávat kapesné? Jaká částka je rozumná? Máte mu mluvit do toho, za co své penízky utratí?

pokračovat na článek

Brigáda připraví děti na život

Chcete mít samostatné děti, které se o sebe dokážou samy postarat? Brigáda je dobře připraví na život.

pokračovat na článek

Revoluční řešení, jak se dostat po porodu do formy

Potřebujete se dostat po porodu znovu do formy? Udělejte to jako modelka Ladislava. Sympatickou modelku Ladislavu S. (35) a maminku zatím jednoho dítěte jsme potkali ve fitness centru, kde jsme ji také hned vyzpovídali.  

pokračovat na článek

Tipy, jak posílit imunitu

Chcete být zdraví? Posilujte svůj imunitní systém. Poradíme Vám jak na to! Zde jsou naše tipy.  

pokračovat na článek

Odmítání příkrmů! Rady ověřené praxí.

Odmítání jídla, nebo tekutin u dětí je pro maminky jedna z nejvíce stresujících záležitostí při péči o dítě. Bohužel není moc prostředků, jak situaci změnit, protože není možné dítěti nic násilím nutit. Přesto se pár rad najde. Ráda se o ně podělím. Jsou to rady ověřené v praxi různými maminkami. Na každé dítě platí něco jiného.

pokračovat na článek

Jak dlouho kojit?

Na tuto otázku jsme se zeptali laktační poradkyně s bohatou praxí Bc. Jiřiny Mrázková: Nedá se říci, že by existoval nějaký přesný věk, kdy je již vhodné dítě odstavit. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje výlučné kojení do 6 měsíců a dále kojit alespoň do 2 let dítěte.

pokračovat na článek

Děti a domácí práce. Kdy začít, co dělat a co raději ne.

Chcete, aby Vám děti doma dobrovolně pomáhaly s domácími pracemi? Musíte je dobře motivovat. A hlavně to nepřehánějte s kritikou.   

pokračovat na článek