Všechny články

Kdy máte požádat o odklad školní docházky

Domníváte se, že Vaše šestileté dítě není ještě na školu připravené? Chcete mu prodloužit bezstarostné dětství? Pak budete jistě zvažovat možnost odkladu povinné školní docházky.   

pokračovat na článek

Inspirace ze zahraničí: Dívčí jména

Vybíráte pro svou holčičku neobvyklé, zahraniční, půvabné jméno? Inspirujte se...

pokračovat na článek

Inspirace ze zahraničí: Chlapecká jména

Chcete dát svému dítěti neobvyklé, zahraniční, elegantní jméno? Inspirujte se...

pokračovat na článek

Obézní dítě potřebuje Vaši pomoc

Obézních dětí neustále přibývá. Když pomineme genetické dispozice a některá onemocnění, na vině je především nesprávná životospráva! Jak pomoci dítěti zbavit se jeho nadbytečných kilogramů? Čtěte!  

pokračovat na článek

Tetování a piercing. Pozor na zdravotní rizika.

Jen těžko se hledá rodič, který je nadšený z toho, když se jeho dítě vrátí domů zkrášlené tetováním nebo piercingem. Hlavním důvodem ke znepokojení jsou možná zdravotní rizika.   

pokračovat na článek

Bezpečný sex. Nestyďte se o něm mluvit s dětmi.

Mnoho rodičů se stydí hovořit se svými dětmi o sexu. Svůj rozhovor na téma bezpečného sexu proto dlouho odkládají. Když se k němu konečně odhodlají, bývá už většinou pozdě.   

pokračovat na článek

Bojíte se pustit své dítě na večírek?

Ani se Vám nedivíme. Stačí si jen vzpomenout, co jsme vyváděli na večírcích my. Doma ho ale také stále držet nemůžete, zvláště když na večírek smí všichni kamarádi z jeho třídy. To by se přeci z Vašeho dítěte stal naprosto vyřízený outsider! Tak co teď?

pokračovat na článek

Může být Vaše dítě samo doma?

Přemýšlíte, zda můžete své dítě nechat doma samotné? Své rozhodnutí dobře uvažte. A nezapomeňte podniknout alespoň základní bezpečnostní opatření.      

pokračovat na článek

Chřipka. Očkování. Léčba.

Chřipka je velmi časté virové onemocnění, které se rychle se šíří. Své dítě proti ní můžete buď očkovat, anebo je léčit.    

pokračovat na článek

Spánkový režim u dětí školního věku

Kolik hodin denně by mělo dítě spát? Ve školním věku přibližně devět až deset hodin. Deset platí spíše pro malé školáky na prvním stupni, devět pro jejich starší spolužáky. Vedle dodržení počtu hodin spánku je důležitý pravidelný spánkový režim.     

pokračovat na článek

Nemá Vaše dítě problémy se sluchem či zrakem?

Sluch a zrak patří mezi nejdůležitější lidské smysly. Pokud není se sluchem či zrakem Vašeho dítěte něco v pořádku, měli byste o tom neprodleně informovat dětského lékaře.  

pokračovat na článek

Bezpečnost při sportu

Pokud Vaše dítě sportuje, nikdy nepodceňujte nákup ochranných prostředků! Nejdůležitější je přitom ochrana hlavy.     

pokračovat na článek

Jak předcházet pádům a opařeninám

Při objevování světa hrozí našim dětem nebezpečí úrazů. My jsme se zaměřili na to, jak snížit riziko výskytu nejčastějších z nich - pádů a opařenin.     

pokračovat na článek

Prevence sexuálního zneužívání dětí

Své děti bohužel nemůžeme nikdy 100% ochránit. Výchova zaměřená na prevenci sexuálního zneužívání nám však pomůže podstatně snížit riziko, že dítě bude někdo zneužívat.  

pokračovat na článek

Jak odhalit sexuální zneužívání?

Sexuální zneužívání poznamená dítě na celý život. V ideálním případě k němu nikdy nedojde. Pokud ano, měli to odhalit co nejdříve, abyste mohli své dítě chránit! Níže uvedené známky Vám mohou pomoci.    

pokračovat na článek

Smrt blízké osoby. Pomozte dítěti se s ní vyrovnat!

Smrt je bolestivou, ale neodmyslitelnou součástí života. Pokud dítě opustí blízká osoba, potřebuje Vaši pomoc k tomu, aby se mohlo s touto ztrátou vyrovnat.  

pokračovat na článek

Postižené dítě je rovnoprávný člen rodiny

Vychováváte postižené dítě? Následující doporučení by Vám měla pomoci k tomu, abyste svou náročnou situaci lépe zvládli.

pokračovat na článek

Vychováváte adoptované dítě? Netajte před ním jeho identitu!

Pečujete o nevlastní dítě, které jste adoptovali ještě v době, kdy neumělo ani chodit? Jste na vážkách, zda mu prozradit, že je adoptované? Jeho vlastní identitu byste mu neměli tajit.      

pokračovat na článek

Usnadněte dětem svůj rozvod!

Rozvádíte se, anebo jste již rozvedení? Pokud máte děti, pomozte jim vyrovnat se s Vaším rozvodem tak, aby jím co nejméně trpěly!  

pokračovat na článek

Jak být krásná v těhotenství i po něm

Těhulky, začaly jste přibírat na váze a máte obavy z toho, kam až se ručička na váze stihne do termínu porodu ještě vyšplhat? 

pokračovat na článek