Všechny články

Aktivním pohybem proti rakovině prsu

Více než hodina cvičení týdně snižuje u žen po třicítce riziko vzniku zhoubného nádoru prsu. Vyplývá to z nové studie amerických vědců.

pokračovat na článek

Triky pro méně bolestivý porod

Porod bolí, ale naštěstí existují triky, které mohou utrpení zmírnit, anebo jej alespoň trochu urychlit.

pokračovat na článek

Nedostatek spánku může být pro děti nebezpečný

U malých dětí, které spí průměrně osm a méně hodin denně, hrozí nebezpečí nadměrné tvorby krevního cukru a později i onemocnění cukrovkou (diabetem).

pokračovat na článek

Pití mléka v těhotenství chrání zdraví miminka

Matky, které v těhotenství pijí hodně mléka a mají dostatečně vysoký příjem vitamínu D, ochraňují své miminko před nebezpečnou nemocí.

pokračovat na článek

Nemocná játra může léčit čokoláda

Hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa se může v budoucnosti stát lékem při smrtelné cirhóze jater.

pokračovat na článek

Vláknina nám pomáhá hubnout

Profesorka Joanne Slavinová z minnesotského Ústavu potravinářské vědy a výživy studovala vliv vlákniny na lidské zdraví a tělesnou hmotnost a výsledky byly pozoruhodné.  
pokračovat na článek

Kouření v těhotenství způsobuje bolest v podbříšku

Pokud jste kuřačka a chcete otěhotnět, máme pro vás další dobrý důvod, proč před tím s kouřením přestat. Podle posledních výzkumů vyšlo najevo, že kuřačky trpí častěji bolestmi pánevního dna než ostatní ženy.  

pokračovat na článek

Pasivní kouření škodí i naší psychice

K nedobrovolnému vdechování kouře jsme nuceni téměř každý den. Podle posledních výzkumů narušuje pasivní kouření také psychické zdraví. 

pokračovat na článek

Lehká mozková dysfunkce vyžaduje trpělivost

Tento článek je pokračováním předchozího s názvem „Co je to lehká mozková dysfunkce?“, který se zabýval její definicí, příčinami a některými symptomy. Mezi další symptomy patří specifické poruchy učení.       

pokračovat na článek

Co je to lehká mozková dysfunkce?

Je Vaše dítě neklidné, roztěkané a nedokáže se pořádně na nic soustředit? Neví, jak už by na sebe upoutalo pozornost a neustále zlobí? Možná trpí některou z lehkých odchylek mentálního vývoje.  

pokračovat na článek

Motivujte děti k učení cizích jazyků

Také Vás občas mrzí, že jste jako žáci a studenti nevěnovali (nebo nemohli věnovat) studiu cizích jazyků více času? Nechcete, aby Vaše děti tuto chybu opakovaly? Vhodně je motivujte!    

pokračovat na článek

Školní tašku vybírejte pečlivě

Koupit dítěti tašku do školy je tak snadné! Vždyť dnes máme opravdu velký výběr, a to ve všech cenových relacích! Právě proto však dejte dobrý pozor, abyste vybrali správně!     

pokračovat na článek

Hry pro děti můžete hrát také!

To, že děti, které si hrají, nezlobí, je všeobecně známé. Ale víte také, že dospělí lidé, kteří hrají hry, jsou v životě mnohem úspěšnější a šťastnější? Hrajte si tedy společně s dětmi! V našem článečku najdete pár tipů, jak zabavit celou rodinu!

pokračovat na článek

O první zoubky se vyplatí pečovat od začátku

Mezi šestým a sedmým měsícem věku miminka najde většina maminek v jeho pusince první zoubky, zpravidla dolní střední řezáky, a poté horní. Víte, že již v tomto období byste měli o zoubky svého děťátka pečovat?

pokračovat na článek

Díl 21. Váš vděčný osmiměsíční kamarád

Pokud to umíte, můžete si se svým osmiměsíčním miminkem celkem dobře popovídat. Nechte se zasvětit do tajů miminkovské řeči!

pokračovat na článek

Vyzrajte na uspávání miminek!

Když miminko pěkně spinká, může jeho maminka v klidu pracovat, nebo odpočívat. Chcete, aby Vaše miminko nemělo problémy s usínáním? Vyzkoušejte naše rady!

pokračovat na článek

Poporodní papírování

Vrátila jste se z porodnice a možná jste ráda, že vůbec stíháte zvládat chod své domácnosti. Nezapomínejte však na to, že pro své miminko musíte zařídit ještě pár důležitých úředních záležitostí! Doufáme, že Vám naše rady usnadní energii i čas!

pokračovat na článek

Trápí Vás nespavost?

Je nespavost vaší noční můrou? Jsou vaše noci ve znamení nekonečného převalování vedle spícího partnera, kterému tiše závidíte? A jsou tyto bezesné noci, kdy se vám podaří jen na chvilku zabrat, vystřídány dny, které za moc nestojí, protože jste neuvěřitelně unavení?

pokračovat na článek

Jak vyčistit tělo

Netradiční nahlédnutí do východní medicíny nabízí uznávaný odborník na výživu a trenér aerobiku David Holzer.

pokračovat na článek

Rodiče malých dětí přijdou během prvních dvou let o šest měsíců spánku

Každý rodič malého miminka potvrdí, že jsou chvíle, kdy by dal cokoliv za možnost přispat si. Nový výzkum odhalil, o kolik spánku čerství rodiče vlastně přicházejí.

pokračovat na článek