Všechny články

Jak vyčistit tělo

Netradiční nahlédnutí do východní medicíny nabízí uznávaný odborník na výživu a trenér aerobiku David Holzer.

pokračovat na článek

Rodiče malých dětí přijdou během prvních dvou let o šest měsíců spánku

Každý rodič malého miminka potvrdí, že jsou chvíle, kdy by dal cokoliv za možnost přispat si. Nový výzkum odhalil, o kolik spánku čerství rodiče vlastně přicházejí.

pokračovat na článek

Trápí Vás manželská krize?

Znepokojují Vás statistické údaje, které vypovídají o tom, kolik manželství za rok přestane oficiálně fungovat a skončí rozvodem? Přečtete si náš článek, nač si dát pozor, aby se Vaše manželství neoctlo v krizi!

pokračovat na článek

Tipy pro hladký návrat z porodnice

Narození miminka obrátí Váš život naruby. Abyste se mohla na svůj návrat domů z porodnice těšit, a neměla z něho zbytečné obavy, přinášíme Vám několik tipů, díky nimž novou situaci hravě zvládnete!

pokračovat na článek

Porodní asistentka se o Vás postará

Porodní asistentka je ta nejdůležitější osoba u porodu. Pečuje o rodičku ve všech dobách porodních, tedy od samotného příjezdu do porodnice, až po narození miminka.    

pokračovat na článek

Alternativní druhy porodu

Když se řekne porod, většině z nás přijde na mysl klasický spontánní porod, případně císařský řez na porodním sále. Jaké další druhy porodů existují, najdete na následujících řádcích. Možná se jimi inspirujete.    

pokračovat na článek

Tatínek u porodu pomůže

Doba se mění a to, co bylo dříve nemyslitelné, se stalo celkem běžnou záležitostí. Ve většině porodnic má rodička možnost u porodu využít psychické podpory svého partnera nebo jiné blízké osoby. Jaké jsou hlavní výhody přítomnosti tatínka u porodu? Čtěte!    

pokračovat na článek

Průběh porodu

Znamená pro Vás porod krok do neznáma? Chybí Vám přesnější představa o tom, co Vás na porodním sále vlastně čeká? Přečtěte si, jak samotný porod probíhá!   

pokračovat na článek

Správné dýchání při porodu Vám pomůže

Chcete svůj porod co možná nejlépe a nejrychleji zvládnout? Nezanedbejte fyzickou přípravu, zejména techniku dýchání. Pomůže Vám více, než si myslíte!   

pokračovat na článek

Proč navštěvovat kurz předporodní přípravy?

Uvažujete o kurzu předporodní přípravy? Nejste si jistá, zda máte obětovat svůj čas a finanční prostředky v jeho prospěch? Přečtěte si, co Vás na tomto kurzu čeká. Naše informace Vám jistě usnadní rozhodování!    

pokračovat na článek

Jak vybrat porodnici?

Máte možnost vybrat si porodnici? Níže najdete několik důležitých bodů, na které je dobré se při výběru zaměřit, abyste byla co nejvíce spokojená!

pokračovat na článek

Co si zabalit do porodnice?

Chystáte se do porodnice? Balíte si svou tašku a nevíte, co všechno se Vám tam bude hodit? Postupujte podle našeho návodu, který Vás zaručeně nezklame!  

pokračovat na článek

Nebojte se porodu!

Těšíte se na miminko, Vaši radost však narušují obavy z blížícího se porodu? Anebo jsou právě tyto obavy jedním z hlavních z důvodů, proč si na rodičovství vůbec netroufáte? Pomůžeme Vám zbavit se nadměrného strachu!  Alespoň zčásti.

pokračovat na článek

Vybíráme hračky pro dvouleté

Každé dítě je jiné. To platí, i pokud jde o hraní. Některé se samostatně zabaví tak, že o něm ani nevíte, jiné to bohužel nedokáže.

pokračovat na článek

Velký přírůstek váhy v těhotenství může vést k pozdější obezitě

Velký přírustek váhy během těhotenství může mít pro ženu dlouhodobé následky. Toto zjištění jistě není překvapením pro ženy, které se po porodu snaží dostat se na původní váhu.

pokračovat na článek

Alkohol v těhotenství může způsobit leukémii dítěte

Ženy, které v těhotenství holdují alkoholu, zvyšují nebezpečí, že jejich potomek onemocní leukémií.

pokračovat na článek

Trápí Vaše miminko kojenecká kolika?

Pokud Vaše jinak klidné miminko (mladší 5 ti měsíců), neustále pláče, více dnů v týdnu (nejvíce v odpoledních a večerních hodinách), pak ho pravděpodobně bolí bříško. Poradíme Vám, jak s bolestmi bříška bojovat.

pokračovat na článek

Výživa dítěte 6. - 7. měsíc

Dítě v tomto období prochází tzv. senzitivní periodou, kdy je připraveno přijmout novou potravu – příkrmy.

pokračovat na článek

Syndrom náhlého úmrtí kojence - snižte riziko jeho vzniku na minimum

Dokážete si představit něco horšího, než přijít k postýlce a najít tam své mrtvé děťátko? Asi těžko. Syndrom náhlého úmrtí dítěte je strašák, který obchází spoustu maminek.

pokračovat na článek

Dětský koberec

Malé děti si hrají především na zemi. To je také důvod, proč by podlahová krytina v jejich pokoji měla být z kvalitního materiálu. Aby se dětem v jejich pokojíčku hodně líbilo, můžete jim navíc pořídit koberec s hezkými obrázky. A co se dětem líbí?

pokračovat na článek